süt ile 7 güzellik tarifleri - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Çoğu insan evde en az bir süt kartonu var. tariflerde kullanılan içecek, örneğin, bir toz halinde çikolata saf ya da karışık tüketilen. Ama ne az kişinin bildiği süt de ev yapımı güzellik mükemmel bir ürün olarak kullanılabilir olmasıdır!

En büyük güzellik simgelerinden biri - - baştan çıkarma gücünü artıran, derisini yenilenen iyi bir süt banyosu, usta oldu Legend Kleopatra o var.

Süt için açıklama, bu vitaminler ve amino asitler bakımından zengin olduğu deride saç ve kollajen içinde keratin bakımı için gerekli besin olan güzellik ürünlerinde yaygın olarak kullanılan olduğunu. Ayrıca, doğal olarak dökülmeyi olarak laktik asit içerir.

Düşünüyorum, birçok kişi kendi ev yapımı tarifleri cilde veya saçlara ya, süt sağlar yararlarını kolaylaştırır.

Ama yararları rağmen, yağlı cilt ve saç ile insanlar sütten idareli bu ev yapımı ürünler kullanmalıdır, dikkat çekicidir. Yağdan zengin olmak gerekirse, gıda istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Şüphe durumlarda, herhangi bir ev tarifi katılmadan önce bir dermatolog konuşmak esastır.

Eğer süt bazlı bazı ev yapımı tarifler görmek ve bilmek Aşağıda ne sunabilir yararları:

süt ve çikolata ile 1. Romantik banyo

çikolata aromalı daha romantik bir şey, değil mi? Daha da iyisi o sütün nemlendirici özellikleri ile ilişkili olup olmadığını. Bu nedenle, bu banyo yumuşak ve özel bir toplantı için bir superagradável kokusu ile cildinizi bırakacaktır!

kullanın:

 • 3 su bardağı tam yağlı süt
 • 5 yemek kaşığı doğranmış nane yaprakları
 • 3 çorba kaşığı kakao tozu
 • ½ fincan banyo tuzları
 • 1 fincan mısır nişastası

banyo hazırlamak için, sıcak su ile küvet doldurmak (veya tercihinize göre sıcak). Bir kapta, tüm malzemeleri karıştırın. Ardından küvetin içine sıvı karışımı dökün ve en az 20 dakika için banyosunun tadını çıkarın.

bal ve süt ile 2. yüz ovma

Büyük ipucu daha temiz ve daha güzel bir cilde terk etmek! Eğer çok kuru ya da çok yağlı cildiniz varsa Ama, yüzünde bu ev yapımı tarifi uygulamadan önce bir dermatolog danışmak emin olun.

kullanın:

 • süt 3 yemek kaşığı
 • 3 yemek kaşığı Bal
 • Ham yulaf ezmesi 1 çay kaşığı (tk)

kalın bir macun kıvamına gelinceye kadar bir kapta tüm malzemeleri birleştirin. parmaklarınızla birkaç dakika temiz cilt ve masaj karışımı uygulayın. ılık su ile fırçalayın durulayın ve daha sonra kurulamak için havlu kullanın.

Süt ve aloe vera 3. Maske

Hedefiniz cilt pul pul ve aynı zamanda onu beslemek için ise, iyi bir alternatif süt maskesi, aloe vera, salatalık ve bal bahis etmektir.

kullanın:

 • 1 aloe vera yaprağı
 • ½ salatalık
 • 2 çorba kaşığı bal
 • ½ su bardağı süt

Ev yapımı maske hazırlamak için, bir aloe vera yaprağı gelen hamuru kaldırın. Yarım (daha önce bir karıştırıcıda geçirilmiş) salatalık, bal iki çorba kaşığı ve daha sıvı kıvamına vermek üzere küçük bir süt ekleyin. Yarım saat yüzünüze uygulayın. Su ile durulayın.

4. bal ve süt tozu ile Doğrultma

saç bakımı için süt ile ev yapımı tarifler de vardır. Bir ipucu toz süt ve bal ile yapılan "ilerici yumuşatma" dir. Bu çok kırılgan ve / veya hasarlı olan teller haline gerektiğini, ancak, dikkati çekiyor. Şüpheniz varsa, her zaman kuaföre konuş!

Ev yapımı saç düzleştirme haftada bir kez yapılır ve ilerici sonuçlar sağlar edilebilir: yani başkasına saça bir saat pürüzsüz olmayacak; Tedavi devam edilirse sonuçlar görüntülenir. Ama, neyse, en parlak ve yumuşak telleri bırakacaktır.

kullanın:

 • süt tozu çorbası 4 çorba kaşığı
 • 2 çorba kaşığı su
 • bal 1 çorba kaşığı

karışımı kullanılarak zamanında, ortada saç bölmek ve elleri masaj, tutamlar halinde geçerlidir. Bir saat (bu süre içinde teller tarak yok) için saç aşağı yumuşatma işlemi olsun. Daha sonra su ile karışımını ayırmak ve daha sonra tekrar teller ile su ile yıkama, şimdi tercih bazı kremi uygulamak.

5. süt ve mısır nişastası ile Düzgünleştirme

süt ve mısır nişastası ile bu evde tedavi dalgalı veya hafif kıvırcık saçları var ve daha pürüzsüz hale isteyenler için belirtilir.

kullanın:

 • 1 su bardağı tam yağlı süt
 • 1 çorba kaşığı mısır nişastası

Plastik bir kapta malzemeyi karıştırın ve karıştırın iyi kadar ateş almadan bunları çözmek. Kuru ve temiz saçlı, karışımı uygulamak ve tüm uzunluğu boyunca geçmesi için bir tarak kullanın. (Her zaman saçlarını tutmak) yaklaşık 50 dakika boyunca ürün hareket edelim. Sonra durulayın.

sarı saçlar için 6. "renk yıkama"

ışıklar veya yansımaları ile, sarışın boyalı saç var kadınlar için süt vazgeçilmez güzellik ürünü haline gelir!

teller biraz daha sarı edilir onarırken, uzunluğu boyunca süt pas sarışın sesi çok daha güzel kazanmak için. Sen, teller doğrudan koymak genellikle, birkaç dakika bekleyin ve ardından şampuan ve saç kremi ile yıkayabilirsiniz.

Eğer daha tutarlı bir karışım istiyorsanız (kolay saç uygulamak için) kullanım:

 • 150ml süt
 • 2 süt tozu çorba kaşığı (veya biraz daha fazla, kıvam vermek için)
 • Tercih saç kremi 1 yemek kaşığı

uzunluğu boyunca karışımı uygulayın ve yaklaşık bir saat bırakın. Daha sonra durulama ve normal olarak saç yıkama.

7. Ev yapımı tarifi yeşil saçları olsun

Kadınların yeşilimsi (ışıklar veya yansımaları ile boyanmış) sarı saçları sağlayabilirsiniz havuzunda saat geçirmek için için yaz aylarında çok yaygındır. Böyle bir durumda, değerli uç iplik yıkamak için süt kullanmaktır.

Sadece saç boyunca sütün önemli miktarda uygulayın ve yaklaşık bir saat boyunca ürün eylemi bırakın. Daha sonra, normal olarak kablo yıkayın. Muhtemelen yeşil saç ilk uygulamada dışarı çıkmıyor, bu yüzden ev yapımı tarifi birden fazla kez kullanılmalıdır.

güzellik ürünü olarak süt kullandım olanların Görüş

Letícia Fernandes, 30, tüccar, hep havuz yeşil teller alır giren nedenle hafif saçlı ve söylüyor. "Başlangıçta bu gerçekleşti her zaman umutsuz, ama şimdi sadece orijinal rengine geri saçlara süt geçerli olduğunu öğrendik" diyor.

Leticia cilde uygulamak için süt ile ev yapımı tarifleri hiç kullanılmamış Ancak, dikkat çekiyor. "Ben ortada yağlı cilde sahip olarak, yüzümdeki bu ev yapımı karışımları uygulamak için güvenli hissetmiyorum" diyor.

Zaten Bruna de Oliveira, 27, banka, zaten yüzünde geçmesine balla süt tarifi kullandı. "Bunun güzel bir sonuç olduğunu düşünüyorum, tenim sulu temiz bir görünüm, aldık. Ama bütün bunlar daha pratik olan ve evde kir değil, çünkü, benim cilt güzelliği bakımı için özel ürünler satın almayı tercih "diyor.

Ve siz güzellik bakacak süt ile bazı ev yapımı tarifi kullandık? Ayrıca deneyiminizi bildirmek!