güneş kullanımında 10 en ciddi hatalar - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Eğer güneşten geçen yıl hoşlanıyorsanız, sadece güneşli günlerde filtrelemek ve her iki saatte bir, dikkat et koruyucusu yeniden olamazdı! Cildiniz tehlikede olabilir!

cilde aşırı güneşin zararlı etkileri üzerine sayısız farkındalık kampanyaları medyada yılda sunulmaktadır. Fakat gerçek birçok kişi hala koruyucusu uygulamak ve onlar güneş ışığından korunur düşünmek hile zamanında hata yaparlar olmasıdır. Sonuç bana hava atmaya yıl sürer, ancak inanabilirler, bu görünür.

Düzgün photoprotection anahtar faktör filtreyi durulayın olduğunu. dermatolog Hugo Weiss yardımıyla Demek ki güneş kremi geçmesine zamanında 10 en yaygın hatalardan sıralar. Kontrol edin ve bunlardan herhangi yapmıyoruz bakın.

1. günlük güneş kremi sürmeyin

Ultraviyole (UV) ışınları olursa olsun, hava ya da sezon deriyi etkileyen çünkü güneş bulutlu havalarda bile, günlük kullanılması gereken, "bu çok olur bir hatadır. gün bulutlu, sadece oldukça hızlı dışarı gidersiniz. Pek çok nedenleri vardır, ama gerçek sadece bir tanesidir: güneş kremi uygulanmalıdır, evet, her gün, "dermatolog Hugo Weiss diyor. Ayrıca sadece plajda ya da havuzda güneş kremi geçmesi için ciddi bir hatadır. Korumak istediğiniz? Sonra, her gün kullanıyorum.

Yaz geçen koruyucusu yararlanın 2.

Önceki sezonun güneş kremi yeniden kullanmak istediğiniz yaygındır, ancak bu dikkat gerektirir. dermatolog ürün son kullanma tarihi içerisinde ise, prensipte sorun yoktur" önerir. Ama filtrenin aktif maddeler bozulabilir, bu nedenle son kullanma tarihi ile güneş kremi kullanmayın unutmayın. "Kaybeden Güneş kremi yeterli koruma sağlamaz.

O makyajı inanmak 3. korumak için yeterlidir

Günümüzde kendi formülde güneşten içeren sayısız güzellik ürünleri bulunmaktadır. Sorun nedeniyle makyaj güneşten korunması gereken tüm parçasını kapsamaz tabaka uygulanır gerçeği etmektir. Buna ek olarak, katman tam koruma garanti etmez, hangi genellikle incedir. "Bu, özellikle cilde uygulanır baz veya toz miktarına göre, bir buçuk Gerçek şu ki, genellikle çok ince bir tabaka güneş koruması sağlamaz," Hugo diyor.

4. Koruyucu derinin ince bir tabaka geçmek

Uzmanlar yetişkinlerin yeterli koruma için güneş kremi 30g hakkında kullanması gerektiğini tavsiye ediyoruz. "Etkili bir güneş koruma sağlamak için güneş durumunda, kalın bir tabaka deri üzerinde uygulanmalıdır," dermatolog yönlendirir.

Ayrıca güneşe maruz kalacak tüm parçaları korumanın önemini unutmayın. Hugo göre, birçok kişi yüz, kulaklar, boyun ve ayaklarda koruyucusu geçmek unutma.

5. Güneş kremi yeniden etmeyin

Sıklıkla güneş kremi tek uygulama cildinizin bütün gün korumalı yapmak için yeterli olduğuna inanılmaktadır. Bu büyük bir efsanedir. "Diye koruma gün boyunca korunur için, güneş yeniden gerekir," Hugo Weiss yönlendirir. Filtrenin 2 saatte ya da egzersiz sonrası, suya yeniden uygulandığı önerilir.

Hatta koruyucusu suya dayanıklı olduğu durumlarda, koruma nemle temas ettikten sonra başarısızlık. durumda da yeniden uygulamak için gereklidir.

derinin diğer tip 6. güneş

Bu uygulama kuruluk, sivilce ve siyah gibi cilt problemlerini ortaya çıkarır. Bu nedenle, seçilen güneş kremi dikkat etmeleri gerekmektedir. Yağlı ciltler için kremler ve cilt kuru için losyonlar, yağsız jeller ve losyonlar kullanılması önerilir.

7. eve ayrıldıktan sonra nöbet geçirin

Etkili koruma için, güneş kremi 15 ila 30 dakika güneşe çıkmadan önce uygulanmalıdır, bu nedenle cilt tarafından absorbe edilebilir.

Belirli koruyucu olmadan 8. Oynama spor

Kim spor için ortak güneş kremi kullanan deri damlar ter birlikte tüm koruma kaybeder. Bu maddeler, bir fiziksel bariyer meydana getirirler beri etkin bir koruma için, formül titanyum dioksit ve çinko oksit ihtiva eden koruyucu kullanılmasını önermiştir.

Deri kanseri ve Önleme

güneş kullanımında 10 en ciddi hatalar - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Deri kanseri cilt oluşturan hücrelerin anormal ve kontrolsüz büyümesi neden olur. Ultraviyole radyasyon deri tümörlerinin gelişimi için ana sorumludur ve olguların çoğu aşırı güneşe maruz veya bronzlaşma yatak kullanımı ile ilişkilidir.

dermatolog Hugo Weiss "sadece koruma anlamına gelmez filtre uygulamak." uyarısında Daha etkili bir koruma için güneş ile birlikte şapka ve güneş gözlüğü kullanılması önerilir. Ayrıca, en güçlü güneş saatin kritik olduğunu kaçının.

melanom dışı deri kanseri ölümleri yüksek insidansı rağmen düşük ve erken yakalandığında da kolaylıkla tedavi edilebilir. Bu nedenle, düzenli cildinizi kontrol edin ve lekeler veya şüpheli işaretler fark ederseniz hemen bir dermatolog bakın.