Nasıl saç sonbahar bakımı için - Kadınlar İpuçları

Sıcaklık ve yağış değişiklikleri dalgalanmaların sonbahar gelişini duyurdu. Bu sezon gerektirir saç dahil, bakım ve dikkat sağlığına. O zaman tipik özellikleri kafa derisi ve telleri için zararlı olabilir olmasıdır. Yaz aylarında endişe güneşin etrafında döner ve sonbaharda deniz suyu, saç kötü adam kirliliğidir.

Sonbahar kış için yılın en sıcak dönemine geçişi işaretler. Bu nedenle, özellikleri bir istasyondan diğerine ilerici, ve kuru hava ana biridir. güzellik Thaís Oliveira açıklıyor "Bu durum birikimine kirletici partiküller, çünkü sırayla, onları donuk ve cansız saçlar yapar, kirlilik, geliştirir".

zamanda ve aynı zamanda kış aylarında saçları etkileyen bir diğer sorun yoğun soğuk. Şart değil hava koşulları, ama bunu üstesinden gelmektir yol. Uzun sıcak banyoları saça zarar verebilir. "Kafa derisi üzerinde sıcak su yağlı saçları terk yağ bezlerini serbest bırakmak için bunu neden olur ve ayrıca kepek ve seborreias neden olabilir, teller zedelemekte yanında" Thais diyor.

zarar görmemesi için nasıl

düşüşü sırasında, kozmetik satın giderken, şampuanlar ve esaslı keratin kremleri tercih daima, tabii ki, (kuru, yağlı, karma, kimyasal olarak işlenmiş) Saç tipinize saygı. Eğer banyo bitirmek zaman, tarama öncesinde, bir nemlendirici mus kullanın.

Çünkü sonbaharda sık görülür soğuk, ve, adil ve duş kadından kurutma makinesi ile saçı kurutmak için çalıştırın. Orada cihazın kullanımı için hiçbir kesin kurallar vardır, ama dikkatli olun. Her gün kullanılırsa, kurumasına tellerin doğal nemini, kaldırabilir. tavsiye kurutucu kullanmak İki günlük bir aralığındadır. Ve teller kurutmak için ideal bir sıcak sıcaklığına kurutma kullanmaktır.

Kök daha tonlu olduğu için soğuk aylar saç dökülmesine karşı olumlu etkileri vardır. Yani zaten bu istasyon, kullanım ürünleri de makul kabul saç dökülmesi varsa saç bakımı. Ve, sıcak banyo için dikkatli olmak yıkayın su sıcaklığını düşürmek.

Son olarak, Düzgün saçını yıkamak Bu sonbaharda ve diğer tüm mevsimlerde sağlıklı ve güzel tutmak yardımcı olur. duş girmeden önce, bunu çözmek ve kiri dağıtmak için saçını tara. şampuan uygularken, ilk ellerini yayıldı. , Durulama suyu çalıştırmak için, ovmay. Tüm saç kremi uygulayın, bu kirleri çıkarmak için açılmıştır saç ölçekler kapanış sorumlu üründür.