Rinoplasti: Cerrah nasıl burun ameliyatı açıklıyor

Fotoğraf: Thinkstock

Siyahlar ve Asyalılar (Japonca, Korece, Çince) düşük ve geniş bir genellikle burun kalın deriyi var. Burun estetik olarak güzel olarak kabul gibi günümüzde, uzun boylu, ince ve narin ucu bu ırklar plastik cerraha büyük meydan okuyan vardır.

sayısız teknik ve kaynakların cephaneliği rağmen estetik cerrah, her zaman malzemeye hasta teklifler sıkıştı. Biz maalesef kemik, deri ve kıkırdak değiştiremez.

Bu durumlarda, ve melodi burun kalkmak, onu askıya şeyler eklemeniz gerekir. Kıkırdak greft kenar ve burun arkasına yerleştirilir. Genellikle hastanın kendi kıkırdak (septal, kulaklar ve hatta kaburga) vardır kullandı. Hatta kemik kullanılabilir.

Bu problem özellikle düşük burun olması yani, septumun (burnu girişlerinin kısmı ayıran kıkırdak), küçük ve yetersiz diponibiliza az malzeme, burun işaret etmek. kulak kıkırdaklar kavisli ve burun ve kazanç yüksekliğinin geri koymak için, bir düz kıkırdak grefti sağlamaktadır. Zaten kaburga kıkırdağı bol hacmini verir ancak ek olarak genellikle zaman içinde tahrif göğsünde bir yara izi bırakmak ve yıllar boyunca burun bükebilir.

Sonra çözüm yoktur? Uzun bir süre iyi sonuçları almak için zordu. Bugün, neyse ki, gözenekli polietilen (Porex) kullanımını zemin kazanmıştır. Bu biyo-uyumlu bir madde de vücut tarafından tolere edilen ve çene implant (çene), elmacık kemiği çene vb çok kullanılan kullanılan uç parçası kalıp haline getirilebilir ve burunun şekline ayarlanabilir, yüksek ve gittikçe incelen burun vererek burun sırtında çıkıntısının yardımcı olur. Ancak bu referans noktası sert bir madde olması nedeniyle, Porex örneğin burun ucu gibi çok iyi yumuşak yapılara uyum etmez, henüz kıkırdak grefti modellenmelidir.

gözenekli polietilen kullanımıyla, siyah ve Asyalı varsayılan rinoplasti fırladı. Cilt kalındır rağmen, burun ve gelir bakım şekline daha iyi bir tanımı olabilir, pek hastanın malzeme ile sadece elde edilmiştir.