Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

güneşin ağırlıklı yayılan UV ışınları cilt ve ayrıca saç için bir tehlike vardır. Bazı cilt bakımı almak gerekir gibi, sen aşırı plaj ve havuz günlerinde olduğu gibi, bu koşullara maruz kaldığında güneş günlük ve özellikle yol açabilir hasardan saçlarınızı korumak gerekir.

Sadece herhangi bir koruma olmadan yürüyen tarafından algılanan olmadan Genellikle güneşe maruz kalma oluşur. Jerez Kliniğinde dermatolog için Dr. Tatiana Jerez, saç UV ışınlarına muzdarip.

Güneş saç seramidler gibi, tırnak etlerini bağlayan maddeler üzerinde radyasyon doğrudan hasar, kaba ve anlamsız bir hal için "çok maruz. Buna ek olarak, kırılgan ve keratin değişikliklerden kırılgan hale gelir, "Güneş hasar hakkında doktor diyor.

Bu radyasyona karşı korumak için, bugün işlev birçok ürün vardır. "Şu anda, bir ürün yelpazesi ve UV filtresi ile yıkayın kullanılabilir. Ayrıca, güneş korumalı şapkalar mükemmel müttefiklerdir, "Dr Tatiana belirtiyor. Boyalı saçların tel maruz ve hasar beri, ayrıca rengini değiştirebilir, özel bakıma hak.

Güneşten saç bakımı için 7 pratik ipuçları

Fotoğraf: Oynatma / Tuula Vintage

Fotoğraf: Oynatma / Tuula Vintage

saç güneşten karşı bakım ve koruma ihtiyacı vardır. Dr ayrıntıları "bir deri gibi, UVA ve UVB radyasyonu, iplik nüfuz ve onların yapısal bileşimi zarar yapabiliyor". Tatiana. dermatolog göre bu hasar çok fazla güneş maruz ne olur. "Değil günlük koruma telleri (örneğin, bizim cilde karşılaştırıldığında) uzun sürmez, çünkü gerekli olduğunu ve kümülatif maruziyet ile malign lezyonlar yakalanma riski vardır," diye açıklıyor.

Ayrıca okuyun: 10 ürünü yaz nécessaire kaçırmamalısınız o

Güneşe harika maruziyet anlar için, dermatologlar ve Thais Tatiana Jerez güneşin neden olduğu hasardan teli korumak için yedi ipuçları listelenmektedir:

  1. UV filtresi ile durulama olmadan ürünlerini kullanın: güneşe maruz kalma Uzun süreli veya şiddetli olduğu yerlerde Dra. Tatiana, için, size tellerle ekstra dikkatli almalıdır. "UV filtreleri ile durulama ürünlerini kullanın. Bu bloklar saça" zararlı ışınların nüfuz belirler.
  2. güneş ışığına karşı engelleri benimseyin: Güneşten koruma Mümkün UV ışınlarına karşı saç özen yardımcı olur. "Bu güneş koruma, geniş kenarlı şapkalar, eşarplar içerir. Fiziksel koruma daima güneş hasarına karşı çok etkilidir, "dermatolog Dr. Tatiana diyor.
  3. Bir topuz saç tutun: daha az alan daha küçük, bunun yol açtığı zararı güneşi ulaşması ve bu nedenle kok güneş ışığından tellerini korumak için büyük bir alternatiftir. "Maruz alanı küçülür ve hala tarzında kazanmak," Dr Tatiana ekler.
  4. Her zaman klor ve tuzun ayrılması: Bu maddeler saçta kalacak daha az zaman, hasar daha küçük, yani kablolar ile klor ve tuz ile kuru saç izin vermeyin. "Bu maddeler daha duyarlı bırakarak, saç derisini açın. deniz bırakın veya havuz klor olmadan bir tatlı su duş almak zaman, "doktor Dr. Tatiana öğretir.
  5. Islak saç tarağı etmeyin: oldukça basit bir ipucu onu güzel ve sağlıklı tutmak için saçınızı yardımcı olur. "Islak saçlarını tel kırılmasına yol açar. parmakların sadece teller arasından geçen düzeltin, "Dr Tatiana dikkat çekiyor.
  6. Mümkün şemsiye kullanın: tel bile şehir ortamında, UV ışınlarına uzun süre maruz kaldığında, bu saça zarar verir. "Kilitleri korurken şemsiye, yüz koruma yardımcı", dermatolog Dr Tatiana pekiştirir.
  7. teller kurtarmak için nemlendirme yapmak: Bu çok güneşe maruz kalan ve saç zarar verdiğini, bir ipucu hidrasyon etmektir. "Şartlandırma ürünleri, hidrasyon geri getirmek saç şaftının yumuşaklığa," Dr Thais diyor.

UV korumalı 6 saç ürünleri

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Dr Thais için, UV ışınlarına karşı saçlar için en iyi korunma ürünleri hiçbir durulama ve UV filtresi bulunmaktadır. "FPS içeren cilt için güneş kremleri farklı saç ürünleri için bir tedbir yoktur. Tüm ürünler genellikle 'UV filtresi' paketlersek koruma faktörü içeren "en uygun ürünleri bulmak yardımcı açıklar.

Şu anda, UV ışını tellerini korunmasına yardımcı bu ürünlerin çeşitli vardır. bu ürünleri bulmak yardımcı olmak için, güneş ışığından korumaya sahip altı seçenek listeledik.

1. Acquaflora Sıvı Koruyucu

Yaz kaynaklanan hasarlara karşı saçı koruyan niyetiyle üretilen, güneş, kumsal ya da havuz, bu koruyucu sıvı güneş kremi bileşimi ve hindistan cevizi suda olmasıdır. O ve aynı zamanda, güneş hasara karşı koruma sağlar, örneğin, klor ve tuz gibi, tel üzerinde biriken giderilmesinde yardımcı olur.

Ayrıca okuyun: Hat: sizin için ideal bir modeli nedir?

Onun uygulama o ıslak veya kuru olarak sadece saç yayarız, oldukça basit. En iyi sonuçlar için, onu her dalış yeniden uygulamak için tavsiye edilir. Sonuçlar onlara yumuşak ve parlak iplikler bırakarak güneş ışığından korumalı bir saç veriyorum.

Sen Güzellik Web, R $ 29.90 fiyatı gibi çevrimiçi mağazalarında bulabilirsiniz.

Şimdi ürünü satın

2. Keune Bakım Hattı Güneş Sublime Yağı

senin tellerini korumak için diğer bir ürün, UV güneş yağı Keune olduğunu. Bu güneş sahiptir ve kuruluk önlenmesi, tel alma ve klor, tuz etkisine karşı ve aynı zamanda güneş ışığından korunması, suya karşı dirençlidir. Yağ saç rengini korurken besler ve hidrat için hizmet eder.

Ayrıca okuyun: kuaför 10 Sırları hep sağlıklı bir saçlara sahip olmak

hüner Güneşe çıkmadan önce tüm ıslak veya kuru saça üzerinde ürünü sprey uygulamaktır. Süre daha etkili eylem için güneş altında o her saat yeniden uygulamak için de önemlidir. Ürün saç, yumuşak, pürüzsüz ve korunmuş vaat ediyor. Bu ürünün avantajı da ciltte kullanılabilir olmasıdır.

güneş yağı Keune R $ 134 için, Sephora çevrimiçi mevcuttur ve Brezilya'nın her fiziksel mağazalarda olduğunu.

Şimdi ürünü satın

3. L'Oréal Professionnel Güneş Sublime Sprey

L'Oreal ürünü UV ışınlarının zararlarına karşı saçı korumak için yapılan bir durulanmayan içindedir. Onun formülü aşırı güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan saç liflerinin yaşlanmaya karşı korumalı telleri tutmak için tasarlanmıştır. Bu Mexoryl koruma yardımcı olur ve güneş hasarı önler S.O UV Protect içerir.

Ayrıca oku 5 Yolları güneş yanığı rahatlatmak için

Onun uygulama önceki ürünlere benzer ve her zaman saç boyunca yeniden başvurmadan önce ve güneşe maruz kalma sırasında yapılmalıdır. sprey olmak, uygulama kolay ve pratiktir. Sonuç olarak, ürün parlaklık ve yumuşaklık ile güneş ışığından korunmuş saçını bırakır.

sadece R $ 97.90 fiyatı için ekstra olduğu gibi bazı parfüm veya kozmetik dükkanı aramaya almaya.

Şimdi ürünü satın

4. Karşıtı Şok Pembe Yanaklar

güneş bir başka izni açma seçeneği UV ışınlarından saçlarınızı korumak için. kavramına göre, her zaman böyle bu yerlerdeki fiziksel aktivitelerin uygulayıcıları olarak klor, tuz ve UV ışınlarına maruz olanlar için yapıldı. Onun formülü korumak ve güneş kremi ötesinde güneş, deniz ve havuz etkilerinin iplik kurtarmak varlıkları içerir.

Kullanmak için, ürün öneri tellerini tarıyor ve kök pas kaçınarak kuru saça bol miktarda uygulayın. güneş olarak bırakılan da kırılması ve kimyasal olarak işlem görmüş saç renginin korunması termal koruma direncine sahiptir.

sporcular için tasarlanmış bir ürün olduğu için, sen R $ 34,90 için Netshoes 'da bulabilirsiniz.

Şimdi ürünü satın

5. Kerasilk Plastik Saç spreyi parlaklık

Kerasilk ürünü anti-kabarmayı işlem, bir anti-aging ve güneş sahip bir parlaklık spreydir. Bu bileşim, parlaklık, doku ve esnekliği de yenileyerek, omega 3 ve yaşlanma tel önlemek 6 içerir. Başka bir bileşen, tel keratinizasyon sürecindeki serbest radikaller ve yardımcıları mücadele beta karoten olup.

kılcal Kerasilk Plastik durulama ve nemli veya kuru bir iplik uygulanabilir olmayan bir üründür. Her zaman güneşe maruz kalan kişiler için ideal olan sprey sağlıklı saç, yumuşak, parlaklık sağlayan saç tamamlanması için kullanılan ve güneşin zararlı etkilerinden korunabilir.

Bu ürün 17 $ için Walmart de satın alınabilir.

Şimdi ürünü satın

6. Cadiveu Profesyonel Acai Yağı

yağ çok fonksiyonlu bir tedaviye ihtiyaç duyan kişiler için, tel geri ek olarak, bu ideal bir üründür, güneş koruması vardır. Bu besler acai yağı, muharebe saç bukle özellikleri ve yoğun bir parlaklık verir. antioksidan ile, yaşlandırma teller petrol engeller ve özelliklerini kaybeder.

Ürün, nemli veya kuru saçları temizlemek için uygulanmalıdır. Küçük bir miktar yeterlidir ve Elinizde yayıldı ve tüm uzunluğu boyunca geçerli olmalıdır. Sonuç restore saç düz, parlak, yumuşaklığı ve çok daha uzun süre rengini muhafaza olduğunu.

satın almak isteyenler için, ürün Ar $ 107,90 web Beauty kazanmak olabilir.

Şimdi ürünü satın

blogculardan İpuçları yaz aylarında saçlarınızı korumak için

blogcular da uzun korunmuş ve güzel saçlarda bütün yaz ayrılmak özel bakıma var. Aşağıdaki videolarda, onlar bile güneş, havuz ve okyanus etkisinde güzel saçları izin vermek ipuçlarını görebilirsiniz.

Duda Fernandes: yaz aylarında güzel saç

blogger Duda Fernandes favori yaz ürünleri ve yardım güneşten tellerini korumak için gösterir. o kullandığı ana ürün L'Oréal Professionnel hat Güneş Sublime gelmektedir. videoda, o şampuan, maske ve sprey anlatıyor ve güneşten saçları korumanın faydaları vardır.

Tatiana Lobo: sahilde koruma

blogcu Tatiana Lobo zaman plaj sağlıklı saçları korumak için onu bakımını öğretir. Bu ürünlerin ve ne parlaklık ve hidratlı ile korunan saç tutmak için yapmak konusunda ipuçları verir. Güneşten ve deniz suyunun neden olduğu zararı önlemek için yapmanız hile ve ne öğretir.

Niina Sırları: nasıl saç yeşil olsun

Klor ve tuz yeşilimsi girmesini sarı saçları olun. Bu videoda, blogger Niina Sırları yeşil saçları almak için işe yaradığını öğretir. süt ve sirke uygulayarak ek olarak, blogger da sarışın geliştirmek ve tüm yeşil tellerini almaya derin temizleyici şampuan ve mor şampuan ile saçınızı yıkayın.

Saç biz güneşe maruz sırasında deriyle sahip aynı özeni hak. susuz ve mat saç UV ışınlarına teller neden hasar yansıma olabilir. Kendinizi korumak için, her zaman, pozlama önlemek başlıkların giyilmesinin, saç tutarak güneş koruması ile ürünleri kullanmak ve hemen mümkün olduğunda klor ve tuz tüylerden. Bu ipuçları ile, bütün yaz daha güzel saçınızı koruyacaktır.