ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

Sen mum ve çelik yünü içeren taban Ütü temizlemek için ev yapımı hile duymuş olabilirsiniz. Bu çok eski bir ipucu, ama bu temizlik yapmak için en iyi yol değildir.

tekrar ısıtıldığında mum demir bazında bir tortu bırakır, bu giysiler sadık ve sarımsı bir etkiye neden olabilir.

çelik yünü, sırayla, hatta çıplak gözle fark etmeyebilirsiniz, tabakta küçük çizikler üretebilir. Sorun, dokuları geçmenin zamanı, bu riskleri elbiselerini kırıştırarak sona ziyade pürüzsüz olabilmesidir.

senin demir doğru temizlik yapmadan önce, üreticinin talimatları kılavuzuna bakın ve her zaman plaka yapıldığı ile malzemeyi gözlemlemek ve yapışmaz kaplama içeriyorsa. Bunu bilerek, bizim ipuçlarına bir göz atın:

yapışmaz olmadan taban temizleme

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

senin demir plaka yapışmaz kaplama (Teflon) yoksa, sen tabanına yapıştırılır enkaz kaldırmak için aşındırıcı gücüne sahip maddeler kullanabilir.

Ayrıca Oku: 6 Yolları demir kullanmadan ütü

Her zaman ütünün fişini çekin ve cihazınızda herhangi bir temizlik başlamadan önce soğumasını plaka bekleyin. bu tür bir cihaz temizlemek için yöntemler öğrenin:

1. Sirke ve tuz

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

sirke kaynatın bırakarak eşit parçaya tuz ve sirke bir karışımını yapın ve tuz eriyene kadar ısı alır. hala sıcak çözüm ve temizlenene kadar taban üzerinde ovmak (yanıklar önlemek için lastik eldiven kullanarak) bir bez batırın. Siz de makinenin dışını temizlemek tadını çıkarabilir.

kumaş biriken atık kaldırmak fark ise, bir sünger ya da metal dışında bir fırça. hem buhar deliklerini fırçalayın unutmayın.

sirke mermer ve diğer taşların yüzeyleri zarar verebilir nasıl, size bir havlu veya gazete sayfaları ile temizler ihtiyatlı çizgidir.

2. Su ve sodyum bikarbonat

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

Bir kap içinde, su 1 çorba kaşığı kabartma tozu 2 çorba kaşığı ile bir macun yapmak. bir spatula ile, buhar deliklerinin kapsayan dahil taban üzerinde klasör yayıldı.

Ayrıca Oku: çamaşır kurutmada Bakımı

noktalar vurgulayarak, yumuşak bir bezle plakayı sürün. buhar deliklerini temizlemek için suya batırılmış bir pamuklu çubuk kullanın. temizleme sonunda, demir girmiş olabilecek herhangi bir sıvıyı atmak.

Tüm sodyum bikarbonat delikleri sol sağlamak için, normal su ile demir doldurun ve tüm sıvı hale gelene kadar daha yüksek bir çıkış sıcaklığında bir bez taşımak için kullanmak. Dikkat: Bu hasar olabileceği için, atabileceği bir bez seçin.

3. tuzu hüner

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

kağıt ya da bir kumaş tabaka üzerine herhangi bir tuzunun bir avuç yerleştirin. Sıcak demir ile tuzun üstüne sürün. Plaka soğuduğunda, küçük taneleri kaldırmak için nemli bir bez kullanın ve kurumaya bırakın.

4. Şeker ve deterjan

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

Her zaman yakmamaya büyük bir dikkatle alarak nemli bir bez yardımıyla demir bazında hafif deterjan ve sıcak yayılması ile bir şeker macunu olun. Birbirine yapışmış kir ovulur ve temiz bir bezle tüm klasörü kaldırın.

5. temizleme

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

yumuşak bir sünger yardımıyla, sadece diğer yöntemlerle çıkmayabilir bir ürün daha dirençli kir, toz bodur temizleme ile. Ürün buhar delikleri girmek etmediğini dikkatli olun.

Ayrıca Oku: İpuçları acı çekmeden ütü

Cihazın hasar görmesini önlemek için, her zaman üreticinin kılavuzuna söylediklerini kontrol aşağıdaki temizlik yöntemlerinden birini seçin:

yapışmaz ile taban plakası temizleme

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

senin demir taban Teflon gibi bir yapışmaz maddeyle kaplı ise bu kapsama zarar verebilir, sen temizliği için aşındırıcı böyle tuz, şeker gibi ürünleri veya sabunlar kullanmamalısınız.

1. Beyaz sirke

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

beyaz sirke yarım bardak su ile yarım bardak karıştırın ve bir sünger yumuşak tarafına sıcak demir yüzeyi silin. Nemli bez taban ünitesinde birkaç kez geçen Karışımı çıkarın.

Her zaman plaka yanıklara neden vermemek için güvenli sıcaklıkta olduğundan emin olun.

2. Nötr deterjan

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: Getty Images

Evde beyaz sirke yoksa, o ürün yerine su ve deterjan karışımı kullanabilirsiniz. Ancak, deterjan lifleri birbirine yapışmasına gevşetmek için daha az güçlü olduğu için demir daha sert ve daha uzun ovmak gerekir.

Ayrıca okuyun: çamaşır için pratik bir rehber

bir temizlik maddesi kaldırmak için, sadece deterjan kalıntılarını uzaklaştırmak için su ile ıslatılmış bir bez kullanın.

rezervuar ve buhar delikleri Temizleme

ev 7 hileler demir temizlemek için

Fotoğraf: iStock

buharlı ütü Rezervuar ayrıca bunun içine koymak sudaki mineraller gibi bazı atık birikebilir. Bu bölme ve buhar deliklerini temizlemek için beyaz sirke ile bunun üçte birini doldurun. sirke çok güçlü ise, suda sulandırabilir.

Bundan sonra, en yüksek sıcaklık demir açmak ve sirke (5 ila 10 dakika arasında) buharlaşana kadar buhar verdi. Tüm kir demir toplayacak örneğin bir paspas, geçirerek yapabilirsiniz.

içinde kalan hiçbir sirke, su ile rezervuar doldurmak Cihazı açmak ve tüm buhar salmak sağlamak. hala orada enkaz kaldırmak için bir bez ile çıktılar temizleyin.

temizlemeye başlamak ve yanıklara neden olmayacak şekilde plaka zaten yeterince soğuk olup olmadığını kontrol etmeden önce makinenin fişini çekin unutmayın. o tamamen kuruyana kadar Ayrıca, demir saklamadan önce bekleyin.