çamaşır yıkamak için sirke kullanmak için 5 ipucu göz atın - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Çok ev temizliği için sirke yararları hakkında bilinen, ancak ev kadınları test edilmiş ve giysi kolay yıkama için ürünü kullanmak için yeni bir yol buldu.

Beyaz sirke kablolarına zarar vermeden giysi yumuşatıcı etkisi vardır ucuz olmasının yanı sıra, kumaş yumuşatıcı yerine geçebilir. Buna ek olarak, sirke pişirilerek yaygın kullanılan kumaş yumuşatıcı alışverişi bir çok avantajı vardır.

giysi yıkama sonuçlarını iyileştirmek için sirke kullanmak için aşağıdaki 5 ipuçlarına bir göz atın:

küf kokusu

Bu mevsim, küf kokusu elde etmek uzun bir süre saklanan giysi değişen sık görülür. bakteri ve hoş olmayan kokuları sirke yardımıyla elimine edilir için, bir kova içinde beyaz sirke 200 ml karışımı ve su ile kalan doldurmak gereklidir.

yaklaşık bir saat boyunca bu çözelti içinde elbise emmek yerleştirin. Bu dönemde, tamamen iz bırakmadan giysilerini küf kokusu sonra göreceksiniz.

renkli çamaşırlarda lekeleri

Sirke renkli giysiler lekeleri çıkarmak için, hem de tamamen leke yok kir ortadan kaldırmak için mükemmel bir üründür. başarılı bir şekilde bu yordamı gerçekleştirmek için size lekeli giysiler almak sabun nötr bar ve ping leke üzerinde beyaz sirke üç damla ile ter gerekiyor. Yaklaşık bir saat bekleyin ve her zamanki gibi yıkamayı sürdürün.

Ve parçanın istenmeyen renk önlemek için, akan su ile durulama sırasında sirkeli çay kaşığı ekleyin. Bu prosedür ile, leke dışarı ve giyim onun kusursuz renk sürdürmektedir.

Beyaz parçalarının sarımsı noktalar

giyim üzerine korkunç sarı lekeler farklı nedenleri olabilir. Deodorant ve boyalar ile gıdalar beyaz parçaları tespit de şampiyonlarız. hile çamaşır suya batırılmış kalır beyaz sirke bir fincan kullanmaktır. yaklaşık bir saat için ürün etmesi sağlanmalıdır ve daha sonra normal yıkayın.

ter lekeleri

Kim, özellikle yaz aylarında, ter lekeli giysiler yaprakları biliyorum her gün beyaz veya iş aşınma giysiler kullanır. yaka, bilekler ve koltuk altı en fazla etkilenen alanlardır.

tarifi basittir, beyaz sirke ve kabartma tozu ile bir hamur yapın. lekeli bölgelere bu çözüm yayın ve yaklaşık yirmi dakika bekletin. Son olarak, genelde yumuşak bir sabun ile, çamaşır yıkamak ve akan su ile yıkayın.

Çevre Dostu Alternatif

sirke Giysilerin temizlenmesi için bütün avantajlarına ek olarak ağartıcılar ve kumaş yumuşatıcı maddeleri ile karşılaştırıldığında çevreye daha az zararlıdır. Buna ek olarak, maliyet diğer ürünlere kıyasla çok daha düşük olabilir. Bu köpük azaltır ve böylece daha kolay bir giysi yıkayın ve su tasarrufu sağlar, çünkü çamaşır yıkamada sirke kullanımı da, parçaların durulama için su tüketimini azaltır.

ayrıca akıllı olarak yerine ağartıcı ve kumaş yumuşatıcı sirke kullanmanın avantajları, bu çevreye yararlıdır.