Fotoğraf: Oynatma / Evler Q inspiran

Fotoğraf: Oynatma / Evler Q inspiran

Bugün, evler ve daireler küçülüyor ve yaşamak için güzel bir yer olması, her mevcut metrekarelik yararlanmak gerekir. en gözardı alanlardan biri merdiven altında. Onda, işlevselliği çok sayıda ve boş durduğu gibi Burası kullanmak için harika bir yol ile farklı mekanlar yaratabilirsiniz.

Belo Horizonte İç Mimarlık ve İstihbarat kurs Tasarım Eğitim Merkezi (Nedi), (MG), Flávia Bizzotto koordinatörü göre bu boşluk çoğunlukla birkaç metrekarelik evlerde yeniden edilecektir. "Daha sonra farklı amaçlar için mobilya çeşitli yükleyebilirsiniz. Dolaplar, kitaplıklar, raflar, nişler, şarap mahzeni, bar, ev ofis, uzay okuma, çocuk odası için ve hatta bir bahçe "diye öneriyor. Yaratıcı, kendi ihtiyacını karşılayan herhangi bir köşe oluşturabilirsiniz.

o merdiven altında yer aday olamaz inanmak yanıltıcıdır. "Kendi hacimlerinin olarak, merdiven hep bu koşulu sağlayacak, ama biz onun büyüklüğü, şekli ve açıları bağlı olacaktır bu alanı tadını mümkün olacak nasıl," Flavia diyor. Bu nedenle, merdivenin her tip, onun altında sitenin daha iyi kullanılmasına izin daha az köşeli merdiven küçük alanlar sunmaktadır olanlar dışında, bir imkanı sunacak.

materyal, mimar ve Ribeirão Preto İnşaat Enstitüsü profesörü gelince, Fabi Rodrigues duvarcılık merdiven iyi seçenek olduğunu söylüyor. "Yeni odalarına sitenin dönüşümünü sağlar çünkü uzayın daha iyi optimizasyonu için en iyi seçenek, duvarcılık merdiven olduğunu," diye ekliyor.

Bir merdiven inşa ediyoruz olanlar için, koordinatör verir ipucu merdiven altında boşluk verilecektir ne faydası değerlendirmektir. "Genel olarak, tek bir teklifle düz merdivenler iyi seçenekleri sunan," diyor. Daha fazla alan istiyorsanız, merdivenin bu tip tercih vermek.

Oku da: kaydetmek ve kitaplarınızı nasıl organize edilir

14 yaratıcı fikirler merdiven altında yapmak

merdiven altında bir köşe istenilen amaca vermek için büyük bir alana sahiptir az açılı merdiven altında mekanlara, birkaç metrekare ve düşük boylu olan, küçüğünden, avantajını alınabilir. Çeşitli fikirler ve size merdiven altında iyi bir alan oluşturmak için ipuçları ile bir kılavuz aşağıdaki İç Mimarlık elbette koordinatörü yardımı ile yüzden.

1. Ev Ofis

Fotoğraf: Oynatma / Livshome

Fotoğraf: Oynatma / Livshome

Sen merdiven altında alanını kullanarak eviniz için bir ofis yapabilirsiniz. Flavia tarafından verilen bir ipucu bir masa ve sandalye ve dosyalara merdivenin alt boşluk koymak için en yüksek alan tadını çıkarmak. oturma, merdiven yüksekliği ile ilgili olarak hiçbir problem çalışarak. Evinizde ofis oluşturmak için daha fazla oda var ki bu durumda, en iyi seçenek, sadece bir teklif düz bir merdiven.

2. Banyo

Fotoğraf: Oynatma / Modern Magazin

Fotoğraf: Oynatma / Modern Magazin

Bu zor görünüyor ama merdiven altında uzay evinin tuvalet yapmak için harika bir yerdir. küçük bir banyo, hiçbir duş olmak ve geniş olmak zorunda değil, makul alanlar ile merdiven altında mükemmel uyum sağlar. Buna ek olarak, tuvalet genellikle birinci katta ve ziyaretçiler tarafından kullanılan banyo kalmak ve bu nedenle ikamet optimize etmek iyi bir seçenektir merdiven altında olması.

3. Kitaplık

Fotoğraf: Oynatma / Sissy Feida

Fotoğraf: Oynatma / Sissy Feida

merdiven altında yapılacak başka iyi seçenektir bir kitaplık oluşturmak. Hem büyük ve daha merdiven düz dolgun merdiven eğrileri gibi, kitaplarınızın için bir yer yaratmak için uzay yararlanabilir. Bir fikir kendi raflar oluşturmak için merdiven basamaklarının istifade etmektir. "Merdiven odundan yapılmış, bunu bir kitaplık, TV için bir raf, hatta bir dolaba adımlar entegre ve görsel benzersizliğini sağlama barındırabilen bir şekilde ahşap planlayabilirsiniz," Fabi diyor.

4. Okuma Köşe

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Oynatma / Evimi Bina temiz

merdiven altında boşluk okumayı sevenler için idealdir. kitaplar evine ek olarak, bu köşe de bir koltuk, iyi ışık koymak ve okumalar almak için ideal bir yer açmak için kullanılabilir. "Iyi aydınlatma yardımıyla bu uzay kompulsif okuyucular için bir sığınak olabilir. Rahat bir sandalye, rahat bir kilim ve elinizin birçok kitap, "mükemmel bir okuma köşesi monte Flavia öğretir.

Ayrıca oku: pratik kılavuzu ve takip edilmesi kolay: Nasıl duvarları boyamak için

Çocuklar için 5. Uzay

Fotoğraf: Oynatma / Shannons Rüya Odaları

Fotoğraf: Oynatma / Shannons Rüya Odaları

Çocuklar evde özel çevre ve sadece bunları hak ve bunun için hiç yer yoktur, merdiven altında uzay mükemmel bir yerdir. "Kim çocukluklarında artık 'küçük kulübe' alay? gizleme fikri ve onları nasıl squat için benzeri Çocuklar muhtemelen bütün alan yararlanılacak hiçbir problem, "Flavia açıklıyor. düz merdivenler daha büyük olana kadar çocukların zevk için daha fazla alan bırakmak yardımcı olur.

6. Bahçe

Fotoğraf: Oynatma / Ben mi

Fotoğraf: Oynatma / Ben mi

Evin bitkiler olması daha taze ve neşeli hale getirmek için yardımcı olur ve bir bahçe için alan yaratmak olmayanlar için, sen merdiven boşluğu alabilir. "Bahçeler gibi merdiven altında alanların kullanımı da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu durumda, bir türün büyüme ve gelişmesine engel olabilir bazı ayrıntılara dikkatli olmalıdır. Doğal ışık gerekli yanı sıra iyi drenaj ve sulama sistemidir, "Fabi mimarı diyor. mimar tarafından önerilen Ama daha az temiz havada merdivenlerden sahip olanlar için, orada yükleme gemilerin olasılık ve daha pratik bahçesi var.

hayvan için 7. İki Katlı

Fotoğraf: Oynatma / Endüstri Standardı Tasarım

Fotoğraf: Oynatma / Endüstri Standardı Tasarım

senin merdiven sağ ayak küçük ve neden hayvan bir ev vermeyin, bir insanın yüksekliği için ortamlar yaratmak için uygun bir çözüm değilse? onlar küçük ve dört ayak üzerinde yürümek için, merdiven altında boşluk köpek ya da kedi evine büyük bir alternatif olmak biter. Eğer hayvan İdeal boyutta bir alan yaratmak ve aynı zamanda ev için evcil çok mutlu edebilir.

8. dolaplar

Fotoğraf: Oynatma / Devilin Tasarımı

Fotoğraf: Oynatma / Devilin Tasarımı

En evlerde, her zaman bir havlu, bir sayfa veya bir çanta saklamak için bir dolap eksik, bu yüzden merdiven altında boşluk evinizdeki fazla dolapları yüklemek için ideal bir yerdir. Orada ev aletlerinden yatak ve banyo diğer dolaplarında uydurma olmayan her seyi, koyabilirsiniz. Evinizin daha organize bırakarak dolapları senin ihtiyacın büyüklüğünü yapmak ve bunları tek ihtiyacınız kurtarmak için merdiven yüksekliğini keyfini çıkarın.

9. Bar

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Oynatma / Houzz

Eğer merdiven altında yapması için eğlenceli ve farklı bir yer çubuktur. "Ve sandalyeler veya puflar (tablo yüksekliği ile) alt tezgah koyun. alt basamakları ilgi şeyle süslemeleri altında bölümünde "koordinatör Flavia ucu. "Sen içeceklerin yanı sıra bardak, gözlük ve çatal düzenlemek ve evde arkadaşlar eğlendirmek gibi bu insanlar için çok yararlıdır olabilir. Ayrıca, ikamet ilgilendiren yeni ve hoş noktası oluşturur bir bara bu alanı açmak, "Fabi diyor. Şarap severler için merdiven altında şarap mahzeni yüklemek için seçeneği yoktur.

10. raf önemsiz

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Oynatma / Stealmag

Stuff her evde eksik değildir şeydir. Resim çerçevesi, fotoğraf albümü, vazolar, CD'ler, DVD'ler, vs, tüm bu kitaplık ile birlikte merdiven altında ilginç bir ortam oluşturabilir. Fikir önemsiz tam raf yapmak için yaratıcılık kullanmaktır, fakat dekorasyon ve genellikle ev dışarı atılır bu öğeleri saklamak için bir yer yaratmak için düzenledi. Ayrıca onun kitaplık raflarını oluşturmak için merdivenin açıklıklar yararlanabilir.

11. Çekmece

Fotoğraf: Oynatma / Bir King Tasarımı

Fotoğraf: Oynatma / Onekindesign

Seçenekler eşyalarını eksik değildir kaydedin. dolabı ve kitaplık koymak mümkün olmanın yanı sıra, aynı zamanda çekmeceleri yüklemek için merdiven altında alanı kullanabilirsiniz. Bu sizin sectored eşyalarını izin vermedi ve aynı anda depolanmış için harika bir yoldur. Evde belirli bir yere her çekmece yer nesneleri veya her bir aile üyesi için bir çekmece bırakmak için, kimsenin hiçbir şey kaybetmek ve hala merdiven altında boşluk yararlanır olacaktır.

12. düzeltici TV

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Oynatma / Gösterge

senin merdiven düzdür ve uygun bir yüksekliğe sahip olursa, merdiven altında düzeltici televizyon yükleme olasılığı vardır. divan önünde duramaz "Eğer TV için büyük bir boşluk olacak. Sadece insanların hareketi çok büyük bir varsa çok rahat olmayacak "Flavia diyor. Bu özellikler göz önüne alındığında, Televizyonunuzu yükleyip odanız için ve ayrıca merdiven büyüleyici ve rahat bir ortam yaratabiliriz.

kanepe için 13. Uzay

Fotoğraf: Oynatma / Odome

Fotoğraf: Oynatma / Odome

Sadece televizyon merdiven altında boşluk yanı sıra koltuğunuzdan olabilir. insanlar veya otururken ya da yatarken olsun, onları karşılamak için merdiven altında yeterince zaman vardır. misafirlerinizi almak için çok sıcak bir ziyaret odası, veya hoşunuza ve sevdiğiniz programları izlemek için bir TV odası: Böylece, iki ortamlar yaratmak olasılığı vardır. Ayrıca odalar için mükemmel bir ortam yapmak, sandalye ve bir halı koyabilirsiniz.

14. Mutfak

Fotoğraf: Oynatma / Bir King Tasarımı

Fotoğraf: Oynatma / Onekindesign

merdiven altında yapılması için izin yararlı bir çevre ve mutfak. senin merdivenin yüksekliği bağlı olarak, sizin merdiven altında ocak, buzdolabı ve birçok raflar yükleyebilir. Lavabonun olarak daha fazla yere ihtiyacınız Diğer unsurlar, çevre başka bir yerinde kalabilir. Kızartma koku üst katta ulaşmaz için, merdiven bir kısmını kapatmak ve koku duvar aşan önlemek için çimento gibi malzemeler, tercih vermek.

Daha fikirler ilham

Bu seçeneklere ek olarak, merdiven altında boşluk yararlanmak için kullanabileceğiniz yaratıcı fikirler bol vardır. Eğer, bak ilham almak ve ihtiyaçlarınıza en uygun mekanları oluşturmaktır için biz bazı resimler seçildi.

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Oynatma / Müthiş Buluşlar

Fotoğraf: Oynatma / Müthiş Buluşlar

Fotoğraf: Oynatma / Ayak Gola

Fotoğraf: Oynatma / Ayak Gola

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Oynatma / Landdom Tasarımı

Fotoğraf: Oynatma / Landdom Tasarımı

Fotoğraf: Oynatma / Merdiven Tasarım Fikirleri

Fotoğraf: Oynatma / Merdiven Tasarım Fikirleri

Fotoğraf: Amelias Oynatma / İpuçları

Fotoğraf: Amelias Oynatma / İpuçları

Fotoğraf: Oynatma / Digs Digs

Fotoğraf: Oynatma / Digs Digs

Fotoğraf: Oynatma / Kidsomania

Fotoğraf: Oynatma / Kidsomania

Fotoğraf: Oynatma / Jguesthome

Fotoğraf: Oynatma / Jguesthome

Fotoğraf: Oynatma / Sokak Akıllı

Fotoğraf: Oynatma / Sokak Akıllı

Fotoğraf: Oynatma / Freshome

Fotoğraf: Oynatma / Freshome

Fotoğraf: Oynatma / Houselogic

Fotoğraf: Oynatma / Houselogic

Fotoğraf: Oynatma / Blacxhouse

Fotoğraf: Oynatma / Blacxhouse

Fotoğraf: Oynatma / Mavi Parçası

Fotoğraf: Oynatma / Mavi Parçası

Fotoğraf: Oynatma / Homedit

Fotoğraf: Oynatma / Homedit

Fotoğraf: Oynatma / Blacxhouse

Fotoğraf: Oynatma / Blacxhouse

Fotoğraf: Oynatma / Freshome

Fotoğraf: Oynatma / Freshome

Fotoğraf: Oynatma / Onekindesign

Fotoğraf: Oynatma / Onekindesign

Fotoğraf: Oynatma / Shelterness

Fotoğraf: Oynatma / Shelterness

Fotoğraf: Oynatma / Mochatini

Fotoğraf: Oynatma / Mochatini