Çamaşır makinesinin temizlenmesi - Kadınlar İpuçları

o çamaşır makinesi temiz ve kokulu giysiler bırakır sırf Üstelik içeride dışarıda hem bir temizlik ihtiyacı olmadığını düşünmek yanıltıcıdır. Çamaşır makinesi toz deterjan, yumuşatıcı veya cihazın içindeki yapıştırılmış da tiftik bezler veya dokuları çıkarmak için her iki ayda bir temizlenmelidir.

Bunu yapmak, uzun sürmüyor. Sadece asla cihaz aynı zamanda bakıma ihtiyacı olduğunu unutma onların iç temizlik bu etkinliği bulunmaktadır. Şimdi bazı ipuçları ve nasıl komplikasyon olmadan çamaşır makinesini temizlemek için işaretleyin.

Kalıp ve küf

Kalıp, küf çıkarmak sadece makine içinde su içinde çözülmüş beyaz sirke damıtılmış en fazla iki xírcaras pişmiş bir karışımı yapılarak, makine biriken kiri gevşetmek için.

Ardından, yıkama döngüsünü ayarlamak cihazı açın ve tüm süreci tamamladıktan kadar bekleyin. makineniz sıcak suyla sistemi varsa, siz işlevi kullanmak ve daha etkili bir temizlik yapmak emin olun.

makineniz pas belirtileri gösteren ise, silindir bozuktur. Bir teknisyen aramak zorunda ama kir pas çıkarmak ve harabe giysiler önleyebilir. Tavsiye makineye limon suyu veya kireç bir fincan eklemektir. Sıcak bir seçenek, daha iyi varsa. Karışım, tüm yıkama döngüsüne kadar bağlantılı makine içinde etkinleşmesi bırakılmıştır.

Çıkarılabilir parça ve zor parçalar

Makine çıkarılabilir parça varsa, çıkarın ve onlara ürün kalıntısı olabilir olarak, sabun ve su ile her seferinde bir yıkayın.

sadece bir sünger yumuşak yan ve su ve sirke bir karışımı kullanılarak çamaşır makinesinin dışında bir temizleme general yaz. iç ve dış kapak yan, düğmeler ve sökülemez makinenin başka bir kap temizleyin.

Bir ucu sabit köşelerin temizlenmesi ve daha küçük bir diş fırçası, pamuk tomurcukları ve kürdan yardımıyla güvenmek etmektir. Açık Kuru temizlemeye bulunan makinelerde İdeal özgü plastik kir Hızlı bir şekilde inşa ve cihaz güneş ışığı veya yağmur çok sürmüyor önlemek için kapakları ile daima cihazı korumaktır.