Adım adım duvarları boyamak için nasıl - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Eviniz bir makyaj ihtiyacı olduğunu, ancak bütçeniz önemli değişiklik yapılmasına izin vermez. Sen duvarları boyama sorunu çözmek ve ona yeni bir görünüm vermek anlamına sonra karar verirler.

Ancak, finansal rezervleri profesyonel ressam işe izin vermez, bu nedenle girişimini çözmek ve evinizin duvarlarını boyayarak sorunuyla karşı karşıya. Ama nasıl verimli bir şekilde yapmak? Hiçbir endişe duymadan evinizin duvarlarını boyamak yardımcı olacak bazı ipuçlarına göz atın.

1 - duvar temizleyin

İlk adım iyice mürekkebi alacak duvarı temizlemek. Bu, su ve sıvı bulaşık deterjanı çözeltisi ile ıslatılmış sünger kullanın. kiri temizlemek için bir sünger ile duvar ovulur.

2 - mürekkebi alacak alanı içine alın

Böyle süpürgelik, kartonpiyer kasetlerle ve kapı süs olarak mürekkebi almayan alanları korumak için maskeleme bandı kullanın. Bandın ucu korumalı alana sahip duvarın toplantısında aynen yapıştırılmış olmasına dikkat ederek, bu alanların dış köşesinde kurdele Tutkal.

3 - astarı uygulayın

Astar boya alımı için yüzey hazırlar özel mürekkeptir. Ürün boya artar dayanıklılık yüzeyine mürekkep iyi yapışmasını sağlar ve boyalı materyale ilave koruma sağlar.

uygulamak için, bir kap içine dökün tüm fazlasının ayrılması ve damlaları önlemek için ileri ve geri silindir kayar, astar boya silindiri ıslatın.

Makaralı tamamen astar ile kaplıdır ve bölüm tamamen ürünün tabakası ile kaplıdır kadar yukarı ve aşağı silindir geçirilen, duvarın bir bölümüne uygulamak emin olun.

tüm duvar astar tabakası, gerektiğinde yeniden ürün ile kaplanana kadar devam edin. Öneri: Kurutma süresi olarak, ürünün üzerine basılmış olan üreticinin talimatlarını izleyin.

4 - Boya kenarları

maskeleme bandı tarafından korunan kenarları ve alanları boyamak uygulayarak başlayın. kılların yaklaşık üçte karşılamak için, boya küçük bir fırça batırın.

duvar boyalı yaklaşık yedi santimetre kapsayan duvara bant gider yönünde daima boya uygulayın. Korunan alanlar yanında yüzey boyanır kadar devam edin.

5 - şeklinde boyama başlat "w"

bir kap içinde mürekkep çıkıyor, boya, boya silindiri daldırma ve fazla çıkarın. silindir yüzeyinden ayrılmadan, bir "W" oluşturan kaydırma duvar kaydırın. duvarının bir bölümü tamamen kaplıdır kadar boşluk yine boya değil kapsayan, arkaya doğru yol aksine hale tekrarlayın. Duvar boyası ile kaplanana kadar devam edin ve gerektiğinde tekrar boya içine silindiri daldırma.

6 - maskeleme bandı çıkarın ve boya kurumaya bırakın

Boya hala taze iken kurudu boyayı sökmek önlemek için, yapıştırılmış bandı çıkartın. Boya tamamen kuruyuncaya kadar gerekli zamanı bekleyin.

hep damla veya düşebilir mürekkebe karşı etrafında kendinizi ve nesneleri ve yüzeyleri korumak için unutmayın. Bir diğer öneri tırmanmaya ve en yüksek yerlerinde boya almak için nesneleri merdivenleri kullanarak ve tırmanmaya çok dikkatli olmaktır. Her bakım sorunsuz istenilen sonucu elde etmek için gereklidir.