Yerli kazaları önlemek için nasıl - Kadınlar İpuçları

Yurtiçi kazalar hep, yetişkinler için basit olabilir evde bazı nesneleri ve durumları gerçekleşmesi, çocuklar için risk oluşturmaktadır. çocukların her zaman yetişkinleri şaşırtıcı giderek meraklı oldukları gibi, sen hoş olmayan sürprizlerle önlemek için ekstra dikkat çekmek gerekir.

küçük işlem birkaç şekilde çevreyi keşfetmek, içeride kalıyorum. Onlara göre her şey oyuncak, her şey ilginç ve eğlenceli görünüyor. çocuk, kaza dahil olmanın büyük, o olduğu gibi genç riski tehlikeyi değerlendirmek ve mümkün değildir. Ve onlar ne bir çırpıda. Ev kazaları, boğulma, boğulma, yanık, boğulma ve zehirlenme için küçük çiziklerden neden olabilir.

annelere değil, aynı zamanda iç incinmesini çocukları önleyebilir dedesi, teyzeler, vaftiz anası için sadece hizmet bazı temel bakım ipuçlarına göz atın.

Oyuncak:Bir oyuncak, yaş ve çocuğun yeteneklerini seçerken dikkate alınmalıdır. Kolayca gevşek gelebilir Küçük oyuncak ve parçalar yutulabilir ve kaçınılmalıdır. Ayrıca çocukların bu tür paralar, düğmeler, şişe kapakları gibi küçük nesneler, ulaşamayacağı tutun.

ilaçlar: Çocuklar çok dikkatli ve her zaman yetişkinler her şeye dikkat beri Onlar tercihini yüksek yerlerde saklanır ve kilitli olmalıdır.

alınan: Çocuklar şoklar alınan karıştırmaya alabilir. Bu nedenle, çıkışları için özel korumaları kullanmak ve telleri korur.

mobilya: Her odanın mobilya düzenlemesi dikkate alınmalıdır. pencereleri ve yüksek yerlere çocukların erişimini kolaylaştırabilir mobilya çıkarın. Ayrıca çocuklar parmaklarınızı tutam olabilir çekmece ve kapıların, dikkat et.

mutfak: yerleri yanı sıra maçları ve alkol erişilmesi güç bıçak, makas ve diğer kesici aletler tutun. Uzun masa örtüleri kaçının, çocuğun çekin ve sıcak yemek dökebileceğinizi önlemek için bir yoldur. ocakta geri ağızlarını kullanmamayı, her zaman alevden uzağa bakan çekilmesini önleyerek Tencere kabloları tutun. Ayrıca olası gaz kaçağı dikkat, her zaman ocak ve gaz hortumu düğmeleri sırayla olduklarını kontrol edin.

banyo: İdeal olarak, banyo kapısı kilitli ve tuvalet her zaman kapalıdır. Sadece boğularak neden olabilir basit bir gözetim nezaret bir yetişkin ile küvet. banyoda çocuğu yerleştirmeden önce, su karıştırın. Önce, soğuk daha sonra su, sıcaklık ve sıcak testi geçti. jilet ve saç kurutma makinesi daima kaydedilmelidir.

Pencereler, balkon ve merdivenler: Evde çocuk sahibi ve özellikle dairede, pencereler ve balkonlar üzerinde parmaklıklar ve güvenlik ağlarının yüklemelisiniz Kim. Merdiven korkuluk olmalı ve zemin kaygan olmamalıdır. merdiven lider her girişinde engelleri, korumaları ve kapıları yerleştirmek için deneyin.

Hizmet Alanı: kovalar, kaseler ve diğer konteynerler boş bırakılacak ve aşağıya doğru olmalıdır. Plastik torbalar nedeniyle boğulma tehlikesi, bu nedenle tutulmalıdır. Demir kapalı Kullanılmadığı zaman ve ne zaman, unwound iplik asla terk üzerinde asla değiştirilmemelidir. Yüksek sıcaklık ek olarak, demir, bu da ağırlığı ve elektrik riski taşır. kimyasallar ve temizlik çok zehirli ve bazı yanıcı, bu nedenle güvenli yerlerde bırakılmalıdır.

bahçe: bahçenizde kaldırılamaz veya küçük olanlar için ulaşılmaz yerlere dikilecek tercih varsa bahçenizde iyi bitkiler bilin, bazı toksik ve zehirli olabilir.

Rehber oynamak için: Falls ek olarak, kırık yüzeyleri ve pas belirtileri gibi tehlikelerin farkında olması, ciddi yaralanmalara neden, bu nedenle oyun alanı ekipmanı çocuğun yaşı için uygun olduğundan emin olun ve edebilirsiniz. Evin levha düşüşler hemen her zaman ölümcüldür, çocuk oyunu yer değildir. Çocuk yönlendirilen oyuncak kaza riski taşıyabilir yüzme havuzları, merdiven ve diğer alanlarda yakın kullanılmamalıdır. Sadece açık havada, elektrik telleri uzak uçurtma uçurmayı öğretin.