düdüklü tencerede Bakımı - Kadınlar İpuçları

düdüklü tencere yaygın kolaylık ve hız ile yiyecekleri pişirmek için ev kadınları tarafından kullanılan bir araçtır. Onun gözde olmasına rağmen, bunların kullanımı için gerekli bakım herkese bilinmemektedir. Patlamalar temel bakım ihtiyaç vardır gibi yerli yaralanma tehlikeleri olmadan kullanın.

Ve dikkat düdüklü tencere satın alma sırasında başlamalıdır. Ayrıca, bu aracın kalitesini garanti çünkü INMETRO mührü getiriyor emin olun. insanlar üretici tarafından belirtilen maksimum kapasiteye saygı olmadan düdüklü tencere kullanın etmesi yaygındır. Bu vanasını tıkar ve ayrıca kaza riskini artırır nesneyi deforme olabilir. Yani, kullanılacak su ve yiyecek hacmini hesaplamak ve pot hacminin üçte ikisinden fazla işgal eder.

Güvenlik için, düdüklü tencere sızdırmazlığı kontrol etmek de çok önemlidir. Yıkama sırasında, kapak buruşuk çatlak veya alanlar için bak, egzoz buharı neden olabilir ve kap basıncını üretmez. Ayrıca kauçuk duduklu tencere kapağın doğru yerleştirildiğinden emin olun.

tava yanıyor iken valf normal çalışıyor olmadığına bakın. Valf basınç serbest değilse engellenmiş olabilir. Sorunu çözmek için vanayı kaldırın. böylece ısı kapatın pot açmayın. doğal soğutmak veya soğuk su musluğu altına yerleştirin, ancak vanayı kaldırmadan için ideal beklemektir.

Kullandıktan sonra iyice tava temizleyin. Kapak ve kauçuk conta ayrı olarak yıkanmalıdır. her üç ayda bir lastik değiştirin. kullanımı ile onun elastikiyet ve tavayı sızdırmazlık onun fonksiyonu bozulduğunda kaybedecektir.