Aşırı? tariflerde ikame edilebilir 7 maddeler - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Pişirme zevkli bir faaliyet olabilir, ama her gün yapmak isteyenler için, oyunun bazı maddeler bel ve bilgi çok gereklidir. Mutfakta kullanılan gerekmektedir yaratıcılık sadece menü için seçilen gıda türü ile değil ilgisi var, ama aynı zamanda bir yol masaya gitmeden önce hazırlanacaktır.

Eğer gerekli belirli madde, bu kesinleşmesi için o evde yok olduğunu fark, "kirli eller havaya" sonra daha bir reçete almak daha rahatsız edici ve bir şey yok. Bu zamanlarda, bazı değişiklikler nihai sonuca halel yapılabilir.

1 - Bira

Bazı tarifler, bir bardak ya da bir bira kutusu dahil etmek, örneğin kızartmalar ve et pota baharat vermek yardımcı olmak istiyoruz. Evde bira veya uzakta mutfaktan alkol tutmayı tercih etmiyorsanız, çözüm çok basit: suyu kullanın. hedeftir yana sadece yedek pek fark olmayacaktır kıvama.

2 - Un vida

Yaygın breading için kullanılan, galeta unu en çok ihtiyacınız olduğunda dolaba "yok" eğilimi tipik bir bileşendir. Şu anda kuru ekmek kullanılabilir varsa, un almak için bir blender içinde yendi. Öte yandan, bu bir seçenek değildir, basitçe su ve tuz kraker veya tost çökmeye - etkisi aynıdır.

3 - Mısır şurubu

Bileşiminde mısır şurubu kullanılarak çeşitli tarifler. sen harika bir aşçı olmadıkça Ama, evde mısır şurubu olması olası değildir. o şeker yerine kullanılır olarak nedenle, çok popüler, başka bir ürün için alışverişi yapabilirsiniz: bal.

4 - Ekşi krema

Böyle sığır straganof gibi pratik tarifler olarak, krem ​​her zaman el altında değildir. Eğer yarım tablo gelire ve aniden zaten varsa mevcut ekşi krema üzerinde, onun yerine süt kullanmak biliyoruz. Sadece süt fincan çay ¾ tereyağı çay 1/3 fincan ekleyin.

5 - Yumurtalar

Kim bir pasta var ve sadece çeşitli malzemeleri karıştırarak sonra, öfkeye ne bilmiyorum, yumurta buzdolabında olduğunu fark etmemiştim. İster inanın ister inanmayın, onlar maya ile hiçbir püresi daha az muz ile değiştirilebilir. Yarım muz ve maya yarım çay kaşığı yumurtaya eşdeğerdir.

6 - Yağlı

kimin yedek Başka bir madde neredeyse inanılmaz. elma için tariflerde yağını değiştirin. Evet, meyve. Ve daha az yağlı, elma diyette fazla meyve dahil etmek iyi bir seçenektir - ve fark bile fark edilemez. elma Bir fincan kek ve bisküvi için tariflerde yağın mükemmel fincan değiştirir.

7 - Şeker

rafine olsun veya olmasın - Bazıları beyaz şeker yerine kullanmak daha sağlıklı alternatifler sahip olmak ister. İyi bir seçenek esmer şeker olduğunu. oranı 1 ¼ kap ve beyaz şeker, her kap kahverengi şekerdir. Bir başka öneri beyaz şeker her fincan bal ¾ fincan kullanmaktır.