Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Birçok kişi bunları enerji tüketen durdurmak için evde elektrikli ve elektronik cihazların kapalı sadece düğme yeterli olduğuna inanıyoruz.

Ancak, gösterge ışığı ile bir stand-by moduna sahip olmasa bile cihazlar da bu israf ediliyor farkında değilsiniz fantom güç veya enerji alıcı olabilir.

cihazlar kapalı, fakat saatte 1 ila 50 watt arasında tüketebilir yuvasında tutulur. Ve Saatte bir wattlık küçük görünse bile, günde 24 saatten ve ayın gün ile çarpılması bu elektrik faturası önemli bir artış, hem de gereksiz ve ekolojik yanlış tüketimine sebep olur.

Saate (ortalama) başına evde olabilecek bazı cihazlar ne kadar harcama aşağıya bakın ve kullanmayan alışkanlık haline gelen açık onları benimsemek:

  1. bilgisayar: 21W / 80w için kapalı yukarı ve zamanında.
  2. dizüstü: 15 watt saat hatta kapattı.
  3. Video-oyun: 23 watt 1w / kapama zamanı bağlanıp.
  4. stereo: Saatte 15 watt.
  5. mikrodalga: Saatte en fazla 3 watt yukarı.
  6. TV: saatte 3 watt.
  7. Ev sineması: Saatte 19.5 watt.
  8. kablo TV ayarlayın: Saatte 33 Watt.
  9. kahve makinesi: saatte 1 watt'tır.
  10. telefonu şarj cihazı: Sadece prize takılı olup olmadığını, bağlanmış mobil telefon olmadan, zaten 1 watt tüketir. Eğer hücre (% 100 pil) ile şarj ve takılı ise, 4.5 watt tüketir. Ve hücre yükleme sırasında, 8 watt tüketir.

Hesabı siz yapın: evde tüm bu aygıtları varsa, kapalı, fakat 24 yapımında, açıldığında gerçek tüketimi saymadan onların hayalet tüketimi, sen yapımında bırakarak onların alışkanlığı yeniden düşünmeye yapmak için yeterli olduğunu : saat ve üstünde 112.5 watt.

Ayrıca okuyun: geri dönüşüm gıda artıkları 10 akıllı yollar

24 saat, ayın günü ve bölgenizdeki watt maliyeti Kullanılmadığı zaman fişten bırakarak ne kadar tasarruf edebileceğini görmek için bu çarpın.