sinekleri korkutup için 6 yol - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

evi 40 derece ulaşan yüksek sıcaklıklarda, ve artan nem ile karasineklerin sayısında önemli bir büyüme genellikle yoktur. En yaygın böcekler biri olarak kabul edilen, gıda kontamine ve diğerleri arasında konjunktivit, tifo, tüberküloz, ishal gibi insanlarda hastalıklara, bir dizi yayılabilir sinek.

Ama nasıl bu istenmeyen ana evi, ücretsiz tutmak için? Cevap temizleme ortamında, öncelikle vardır.

Sinekler sayısındaki azalma ile banklar, lavabo ve zemin her zaman kuru işbirliği ile, yiyecek artığı olmadan düzgün temiz bir ev tutun. Bu çöp ve çöp yıkamanın sık kaldırılmasını eklendi.

temizlik ek olarak, istenmeyen çevrenin serbest sinekleri tutmak için doğal ve yapay diğer formları, vardır. bazıları göz atın:

1. Böcek ilacı

Karlla Patricia Zooloji doktora göre, DEET ve sitronella yağı (bileşik N, N-dietil-meta-toluamid İngilizce kısaltması) içeren ürünler etkili kanıtlanmıştır ve 2. Dünya Savaşı zamanından beri kullanılmaktadır.

Bilim adamları sineklerin antenleri bulunan ve böcek ilacı onlar gıdalar etrafında olduğunu fark yoktur neden olduğunu bulunurlar koku duyu nöronlarının elektrofizyolojik tepkileri test etti.

2. Sirke

çevre temizliği yaptıktan sonra ev, bahçesinde, balkonlar, banklar boyunca biraz sirke ile ıslak bez geçmek deneyin.

3. Karanfil Hindistan ve limon

Margarete Camargo, Bitki Patoloji ve Profesör, Bitki Koruma, UNESP Bölümü'nde doktora göre, dang dahil limon karanfil, uzak sinek ve sivrisinekler, sıkışmış. Bazı karanfil limon gömme deneyin ve evin etrafında onları yayıldı. kombinasyonu da buzdolabından kokuları uzaklaştırmak için çalışmaktadır.

4. Su, alkol ve arruda

Bölüm 1 litre su, bir 250 ml'lik beher genel alkol ve taze rue 100 g. yaklaşık bir dakika, suşu için bir blendır içinde yendi ve bir püskürtme karışımı saklayın. özellikle erken akşam evin içinde ürünü sürün. doğal böcek ilaçları da karıncalar kaldırmak için kat ve lavabo kullanılabilir.

5. defne, okaliptüs ve fesleğen

Bir başka ipucu da defne yaprağı, okaliptüs ve fesleğeni ortamında bulaşan torbalarda koyarak karıştırmaktır.

6. Ev tuzak

Sineklerin sürü evler için ev yapımı bir tuzak hazırlamak için tavsiye edilir. yarısında bir şişe PET, kesim alın ve siyah boya. kahverengi şeker ve kaynar 2 çorba kaşığı ile 1 bardak suyu karıştırın. Serin edelim ve taze maya 1 gram ekleyin. küçük vazo içine bu sıvıyı koyun ve PET asın. Sinekler çekilecek ve orada tutuklanacak. o tuzağa çekti edildiğinde parlaklık küçük vazo olmaması uçup engeller. Konteynerin her üç ayda bir değiştirmek önemlidir.