Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

elbiselerini yıkamak organizasyon ve bazı bilgilere ancak çok karmaşık bir şey gerektiren bir süreçtir. Bu sadece çamaşır makinesinin maksimum kapasitede bir kaç parça oynamıyor, bir düğmeye basın ve her şey temiz ve güzel kokulu bırakmak kadar bekleyin.

Sen parçalarını ayırmak ve makinede veya tanka bunları yıkarken bazı dikkat çekmek için bilmek gerekir. Böylece, enerji, yıkama tozu kurtarmak, daha az güç kullanır ve hala onun giysileri daha uzun tutar.

yardımcı ve hiçbir sır olmadığını göstermek için, yıkama giysiler için pratik bir rehber kurdu. Bu ipuçlarını uygulayarak bu görevi daha da kolaylaştırmak için nasıl olduğuna bakın.

giysi yıkama öncesinde

küf kokusunu önlemek için ıslak, özellikle uzun bir süre için kirli kalır giysiler kaçının. koku yanı sıra, kalıp lekeleri çıkarmak için neden olabilir.

Karanlık giysilerden beyazı ayrılacak ve eski yastık kılıfları veya ayırıcılar çamaşır makinelerinde kullanılmak üzere kendi elbiselerini giydi. inatçı lekelerle elbise yıkayıcı gitmeden önce ürün arıtma leke çıkarıcı almalısınız.

bulaşık makinesinde katlanmış parçalar koymayın. kat yerleri, bu alanda doku aşınma ve renk arttırır daha büyük sürtünme, acı.

parçaları her fermuarlar ve düğmeleri kapatın. gevşek düğmeleri varsa, güçlendirmek ya da bunları kaldırın. para yok, ceplerinde herhangi bir kağıt veya nesneleri (pimleri, klipler, vidalar, madeni paralar, vs.) olup olmadığını da kontrol etmeyi unutmayın.

hantal ve sürtünme bu parçaları doldurur battaniyeye kumaş ve hasar aşınmasına neden olduğundan, makinede yıkama aşağı yorgan ve kapitone yatak örtüleri kaçının.

Yıkama sırasında

Dikkatle giyim etiketlerinde belirtilen kurallara uyun. taramaya, klor, kurutma ve ütüleme ve kuru temizleme ile ağartma: bakım tarifinde giysi etiketleri beş temel işlemlerin açıklamalar içermelidir.

onlar çok hassas oldukları için bazı kısımları elle yıkanmasına gerek. iç çamaşırı, ipek parçaları, kaşmir, çorap ve diğer ince kumaş örnekleridir. tanktaki Yıkama biraz çok uzun sürüyor, bu yüzden kim haftasında bu parçaları birbirinden ayıran gidip hafta sonu bu görev için biraz zaman ayırabilir, bunun için kasada fazla zaman yok.

ince çamaşırların yıkanmasında özel sabun kullanın ve su temiz olarak geri gelinceye dek çalkalayın. parçaları bükmeyin, sadece fazla suyu çıkarmak için sıkın. son durulama ise, su yumuşatıcı bir yemek kaşığı ya da sirke iki çorba kaşığı koymak ve yumuşak parçalar vardır.

çamaşır makinesinde, kumaş tipi ve parçalar kir derecesine göre programı seçmek. Beyaz ve renkli giysileri boyama önlemek için ayrılmalıdır unutmayın.

Hiç bağımsız olarak kumaş türüne, renkli giysiler üzerinde ağartıcı veya ağartıcı kullanımı. İpek kumaş, deri, Lycra, spandeks veya poliüretan hatta beyaz, çamaşır suyu ile yıkandı, asla.

giysi etiketleri nasıl deşifre Ayrıca bkz

rengini kaybetmeden siyah çamaşır yıkamak için bir kural sos parçalarını asla terk edilir. az onlar sabun ve güneşe maruz kalan, bunlar uzun sürecek. Ayrıca orta bu ürünleri kullanmak, çünkü fazla sabun ve yumuşatıcı görünen bu beyaz lekeler dikkat edin.

parçalar tekrar yıkamadan önce lekeli ise, fırça giysi geçirmek için deneyin. Onlar sadece fırçalanmış iyi ile kolayca dökülmek atıkları yıkama sıklıkla vardır.

Yün giysiler ayrı ayrı ve sıkma işlevi olmadan yıkanmalıdır. genellikle yağ içerir ve diğer bölümlerine geçebiliriz beri Yıkama bulaşık bezi, kişisel giysi ayrılır. Aynı temizleme bezleri için de geçerli.

Yıkama mayo zamanda, sadece giyim diğer türleri ile karıştırılmadan, birlikte dokuma aynı malzeme koydu. Ayrı havlu renge göre, her zaman lekelenmeye önlemek için daha sonra hafif gölgeler ve daha kontrast renkler ve koyu yıkama. Mayo yıkamak için en uygun ürün yumuşak bir sabun ve kumaş yumuşatıcı vardır.

Yıkama parçasının her tür, hiçbir şey toz abartmaya. Sadece yıkama zarar verir daha temiz kıyafetim amacıyla aşırı ürünü kullanın. Makine üzerinde gösterilen ölçen isteme göre makine.

kurumaya

yıkandıktan sonra hemen kuru elbise yerleştirin. Zaman ütü, elimine edilmesi zor lekeler ve yoğurma ve şekillendirme kırışıklıkları neden olabilir makinesi ya da bir kova içinde ıslatılmış parçaları bırakın.

geniş açık kısımları uzatın. Bir numara Eğer yıkama bittiğinde hemen askı onları koymak çok gömlek, elbise ve diğer yapılandırılmış parçaları yoğurmaya değil. gölgeli Özellikle renkli giysiler, kuru tercih eder. Güneş renk solmasına neden olur.

Çamaşırlarınızda kaydetmek için 8 ipucu

1 - kıyafet fırçalama sırasında size su kullanmayın gerekmez zaman açık muslukları bırakmayın. Sadece durulama için tekrar musluğu açmak;

2 - Ağır kirleri içeren parçalar yıkamadan önce emmek için bırakılmalıdır;

3 - Verilen eşiği saygı, makinenin kapasitesi yararlanmak mümkün olduğunca giysiler ekleyin;

4 - makinede, giysi hacmine göre su seviyesi seçmek. Bu fonksiyon, su israfını sınırlar;

5 - Su deposu ve çamaşır makinesi yarda yıkamak için tekrar kullanılabilir. Daha az su harcamak ve hala çamaşır tozu kaydeder;

6 - giysi kurutma sırasında, yerine kurutma kurutmak kullanmak. onlar hala nemli iken Veya hattında ardından birkaç dakika kurutma makinesinde parçaları yerleştirmek ve.

7 - Demir çok enerji tüketirler, bu nedenle bir kerede kullanmak en iyisidir;

8 - CROCEL mührü, her cihaz çamaşır enerji harcamasını gösteren Enerji Koruma, Ulusal Programına dikkatli olun. G arasında pul özellikleri şarkı ve daha ekonomik bir birime yakın.