Nasıl temizlemek ve melamin laminat kaplı mobilya korumak için - Kadınlar İpuçları

Daha iyi üreticisinin marka olarak bilinen melamin, - formika -, mobil pazarda saygısını kazanmış ve geleneksel ev için mobilya çeşitli parçalarının üretiminde yaygın olarak kullanılan bir malzemedir masalar, sandalyeler veya mutfak tezgahları olsun.

Nedenle, evde en az bir oyun melamin laminat kaplıdır olması çok yaygındır. Ve böylece hareketli ve daha uzun süre güzel tuttu kaplama tutmak, ve hangi temizlik açısından bu malzeme yapılamaz ne hakkında bilgilendirmek için gereklidir. Aşağıda, bizim ipuçları böylece mobil melamin hijyen kaçırmayın.

Cep su ve sabun ile bez yavaşlatacak veya hatta alkol deterjan eklemek veya temizlik iyi sağlamak. Bu bez ile yüzey temizleme ve yüzey kir tutma ve mantar ve bakterilerin çoğalmasını engelleyen çünkü, bu sterilize etmek için yeterli olacaktır.

cam gibi, bazı leke temizleme sonra kumaş malzemesi üzerinde görüntülenebilir. Bunu engellemek için, nemli bir bezle temizlendikten sonra, yüzeyde kuru silin ve bu nedenle cep lekeler ve parlak ve cilalı bir görünüm ücretsiz olacaktır.

için leke çıkarma tükenmez melamin yüzeyi, alkol ya da bir sirke ve su çözeltisi içinde ıslatılmış bir bez ile lekeyi silin.

Malzemenin bu tip Formica çizikler ve izler bırakabilir sünger her türlü kullanımı tavsiye edilmez temizlemek için dikkat çekicidir. İdeal olarak, kaplamanın temizlik yapmak için sadece yumuşak bez kullanın.

Üstelik yapmak için aşındırıcı temizleyiciler, mum, silikon ya da çözücüler kullanmayın melamin laminat mobilya temizleme. Bu ürünler leke, hasar ve mobilya yüzeyinin korunması engelleyebilir.

Başka bir ucu her zaman sıcak nesneler gibi madde ya da fazla su ile temasını engellemek olan melamin laminat yüzeyi tutmak. Aşırı nem veya ısı kaplama ya da leke deforme olabilir. Bunun yerine mobil doğrudan sıcak tencere koyma, mobil ısı pan korumak için bir parça kullanmayı tercih ediyorum.

Aynı zamanda gıda kesme önlemek ve yüzeyde keskin nesneler kullanılması önerilir melamin kaplamanın sağlam koruma olmadan. Sen çizilmeye ve kaplamaya hasar sona erebilir.

Bu ipuçlarını takip ederek, güzel ve iyi uzun süre muhafaza, temiz melamin kaplama içinde cep tutun.