sarımsak 9 alışılmadık kullanımlar - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Mutfakta o yemeklere kendine özgü bir lezzet vermek için gereklidir. kurmaca, vampirleri durdurmak için şarttır. Ama sarımsak daha birçok fonksiyona sahiptir. kullanmak için farklı yollarını inceleyin:

1. sağlıklı koruyun

Sarımsak kalp ve karaciğer yardımcı bazı özelliklere sahiptir ve demir metabolizması, kanseri önlemek ve canlı bakteri ve virüsleri mücadele artırır. Her gün sağlıklı bir diyet korumaya yardımcı olur sarımsak bir ya da iki diş yiyin.

2. soğuk algınlığı Heal

Uzun bir süredir sarımsak öksürük ve soğuk algınlığı için bir tedavi olarak biliniyordu. Hala tamamen bilim tarafından kanıtlanmış bir şey değil, ama bazı araştırma sarımsak gerçekten bu kış hastalıkları tedavisine yardımcı göstermiştir.

iğneleyici ucu yaklaşık beş dakika süreyle sıcak su içinde sarımsak bir diş olup. Şekil değiştirme ve içecek. Bu doğal bir şuruptur. Yoksa üç çiğ dişlerini günde grip yiyebilirsiniz.

3. sivilce eleyin

Çok az insan biliyorum ama sarımsak da cilt için iyidir. Sadece yarım bir diş kesme ve etkilenen alan üzerine ovmak. Düzenli yapılırsa, sarımsak bulunan antibakteriyel özellikler dolayısıyla akne önler cildinizi temizlemek yardımcı olacaktır.

4. Treat yaralar

akne durumunda olduğu gibi, ikiye sarımsak karanfil kesilmiş ve yara onları iyileşmek için yardımcı olur doğrudan başvurmuştur. Biraz acıyor, ama işe yarıyor.

5. Treat ayak mantarı

Eğer ılık suda koymak sarımsak iki karanfil, ezmek ve ayakların yaklaşık yarım saat ıslatın eğer mantarların neden olduğu hastalık, elimine edilebilir. Mantarlar sarımsak nefret ediyorum!

6. Repel Böcekler

ciltte Rub sarımsak kan emici sivrisinekler yaklaşmayın neden olur. Eğer sarımsak güçlü aroması ile cildinizi istemiyorsanız Alternatif olarak, sivrisinek büyük konsantrasyonları vardır alanlarda bazı dişleri yaymaktır.

7. Tamir gözlük

hafif hasarlı bir bardak düşünün. Sarımsak doğal yapışkan olduğu için, üzerinde çatlaklar sarımsak bir karanfil yapışkan suyu ovulur ve camı tamir yardımcı olabilir, daha sonra sıvı silin.

8. Yapıştırma

Benzer bir gözlük onarımında kullanılabilmektedir, sarımsak, kağıt el olarak, diğer şeylerin tutkal yerine geçebilir.

9. temizle

temizlerken sarımsak doğal bir dezenfektan olarak da kullanılabilir. Sadece üç ya da dört diş karıştırmak ve beyaz sirke ve bir sprey şişesinde limon birkaç damla karıştırın.