hortumluböceği kurtulun - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

kurtları, diğerlerinin yanı sıra pirinç, fasulye, un, tahıl, makarna, gibi ürünleri beslenme mutfak dolapları içinde bulunabilir küçük yaratıklar.

onlar pratik ve etkili bir şekilde böcekleri önlemek için bazı ipuçlarına göz, senin kiler, pierce ambalaj saymamak ve bakkaliye bozan diye.

Yeni mağaza gıda dolapta, zaten kaydedildi olanlar kaldırmak ve her son kullanım tarihini kontrol edilmesi tavsiye edilir zaman. Süresi dolan gıda hortumluböceği çoğalması için kolay hedefler, çünkü uzun süre baharat saklamaktan kaçının.

Açılmış ambalajlar hava geçirmez kavanozlarda saklanmalıdır. delikli gıda paketlerini bulun ve ambalaj içinde hortumluböceği varlığı dikkat, hemen atın.

Gıda tamamen dolapları içerisinde geçmesi kaçının daha açık yerlerde ya kafesli kapılı dolaplarda tutarak tercih ederim.

İyi bir havalandırma ve nem önlemek için, haftada en az iki kez bir süre açık mobil kapılarını edelim. Ayrıca, kabine temizlemek için bu fırsatı ve hiçbir sıkışmış veya kurtçukları paket olup olmadığını kontrol edin.

depolama Düzenli temizlik gıdalardan uzak böcekleri tutmak esastır. Gıda depolandığı yeri temizlemek için kuru bir bez veya kağıt havlu kullanın. Nemli bir bez kullanmaktan kaçının. Eğer sevdiğiniz temizlik ürünüyle temizlemek istiyorsanız, raflardaki ürünleri değiştirmeden önce iyice kuruması için açık cep bırakmak emin olun.

Daha aşırı durumlarda, ortamlar ve dolapları katlini yapmak gerekebilir. En genel olarak bu amaç için kullanılan bazı ürünler pirimifos-metil ve fenitrotion bulunmaktadır. Haşere kontrolü gerçekleştirmek için özelleşmiş ve güvenlerini kullanılması önerilir.

böceklerine karşı etkili bir diğer ucu kabin içinde küçük bir öğütülmüş kahve ile bir kap yerleştirmek için veya okaliptüs yağı (özü) arasında düşer. hile doğal bir böcek ilacı olarak çalışıyor ve gıdalardan uzak böcekleri tutar.

Diğer ipuçları önlemek ve kurtlar yiyecek kurtulmak

Bu küçük hayvanlar de uzak onların yiyecek böylece daha tavsiye ile aşağıdaki videoyu izleyin.

Ahşap deliciler

böcekleri bazı türler ahşap beslenirler. Bu tür Brezilya'da gibi yaygın değil, ama onlar tahıl hortumluböceği daha az sıklıkla görünür, ancak mümkündür. Bu tür Portekiz'de daha sık meydana Avrupa ılıman iklimde daha iyi yaşıyor.

Bu türün larva o delik kazma, çatlak ve iğne yapraklı ağaç (Pinus, Picea ve Abies) odun besleme yarıklar içine gelişir. Yetişkinler olarak, sondalar dışına ulaşmak ve yüzeyde delikler bırakmak kereste delmek.

Sen karıncalar tuğla evlerin etrafında yapmak yeryüzünün höyüklerin benzer ahşap küçük toz yığınları, tespit ederek bu böcekler varlığını görebiliriz.

İyi bitirme vernik veya boya ile muamele edilmiş ağaç bu böcekler karşı daha dirençlidir. Bu tür nemli, karanlık ortamlarda en iyi büyüdükçe Ama sorun mobilya ve kapıları etkiliyorsa, bir yol böcekler kurtulmak için, Woods her zaman aydınlık ve havadar öğeleri bırakmaktır.

haşere büyük bir şekilde onu musallat ise, bu durumda çözüm profesyonel haşere kontrol sahibi olmaktır.