yiyecek saklamak için nasıl - Kadınlar İpuçları

Her zaman bakımlı şeyi tutmak için, bilmeniz gereken yiyecek saklamak için nasıl, Buzdolabında veya kilere ne gitmek gerekir. Her şeyi saklamak çok önemlidir önce hep hatırlamak her ürün son kullanma tarihleri ​​kontrol etmek.

buzdolabında

soğutma gerektiren ürünler ihtiyaç duydukları sıcaklığına göre buzdolabında muhafaza edilmelidir. buzdolabını nasıl organize edilebileceği ipuçları basit ve çok pratik değildir.

Soğuk ve süt ürünleri her zaman dondurucu yakınında, başında olmalıdır. altta az soğutma gerektiren Gıda ürünleri.

En sık kullanılan ürünler erişmek için oldukça kolay ve her zaman görünür olmalıdır. güzellikler, tecrübeli etler ve gıda artıkları kapaklı kaplarda saklanır ve ara raflar durmak gerekmektedir.

çekmece, tercihen plastik torbalarda, meyve ve sebzeler yerleştirilmelidir. içecekler, meyve suları, su, süt, reçel, soslar ve fast food tüketimi Yumuşak, buzdolabında muhafaza edilmelidir. Dondurulmuş dondurucuya gidin.

kilerde

Ve kilerde raflar hiçbir soğutma gerektirir gıdalardır. kiler düzenleme Fakat hava ile temas halinde çok kalırken bazı ürünler kendi lezzet ve aroma kaybederler dikkate alabilir, bu yüzden her zaman serin yerlerde kalmalı.

güneş ışığından, nemden uzak yiyecekleri tutun ve temizleyiciler ile karışmaz. Ürünün her tür uygun şekilde ayrılması gerekir. Hububat ve bunların türevleri, her zaman carrunchos (gıda delmek böcekler) görünümünü önlemek için, çay güçlü bir koku ile yiyeceklerden uzak kalmaları ve bu kahve ve baharat gerektiği gibi aroma absorbe sızdırmaz kavanozlara saklanmalıdır bunlar tek tek vialler içine ayrılır.