Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Bu tartışılmaz: Çamaşır makinesi kolaylık değer ve / veya elle giysi parçası yıkamak için çok zaman yok en ailelerin hayatlarında vazgeçilmez cihaz haline gelmiştir.

basitten (örneğin, o yıkama ek olarak ayrıca adet kuru) en eksiksiz için - Düşünüyorum, şu anda piyasada çok sayıda seçenek pulları vardır. Amaç her ailenin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için olduğunu.

Ancak, çoğu insan ne düşündüğünü aksine, bir ev için ideal çamaşır makinesi seçerken, kolay değil!

diğerleri arasında dikkate ailenin özgüllüklerini, çamaşırhanede kullanılabilir alanı alarak ürünün her detayını araştırma gerekir: Tüketici değeri konusunun ötesine kadar düşünmek gerekir olmasıdır.

Çamaşır makinelerinin farklı tipleri

Eviniz için doğru çamaşır makinesi seçmek için nasıl size Aşağıda iyi kılavuzlar. Ama bundan önce, pazarda hem de avantajları ve dezavantajları mevcuttur farklı türde ürünler bilmek önemlidir:

1. Otomatik

Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

Otomatik çamaşır makinesi Brastemp etkinleştirme! R 10 Magazine Luiza $ 1259, tarafından

Otomatik çamaşır makinesi giyim tamamen programlama döngüsünü sağlar: su dolum makinesinden santrifüj kadar. "Bazı modellerde bile deterjan ve çamaşır miktarına göre yumuşatıcı miktarını dosam," Fábio Marques, Whirlpool Latin Amerika'da en Mühendislik Hizmetleri Müdürü diyor.

Avantaj ve gösterge: Onlar pratik ve kullanımı kolaydır. Her şeye rağmen, onlar gündelik işleyişi günler insanlar için çok uygundur.

dezavantaj: Otomatik çamaşır makineleri yarı otomatik makinelere kıyasla daha pahalıdır.

2. Yarı otomatik

Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

Walmart $ 348 Latin yarı otomatik çamaşır makinesi

Fábio Marques yarı otomatik makineler giysi hacmine göre ayarlanmalıdır manuel seviyesi seçimi, sahip olduğunu açıklar.

Avantaj ve gösterge: Yarı otomatik çamaşır makineleri ortalama ucuz bulunmaktadır. Yani yıkama izlemek için biraz zaman insanlar için harika bir seçenek. Dahası, su ve enerji tüketiminde daha ekonomiktir.

dezavantaj: (Otomatik çamaşır durumunda olduğu gibi) tüm çalışma kendileri gibi yarı otomatik çamaşır makineleri, daha fazla dikkat gereklidir.

3. Tanquinho

Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

R tarafından Tanquinho Colormaq Yeni Dünya'daki $ 220

tanquinhos yarı otomatik makinelere benzer, ancak hizmet alanının geleneksel tanklarına benzer bir gaz yıkama ile gelen çoğu kez Fabio Marques açıklıyor.

Avantaj ve gösterge: tanquinhos düşük değerli ürünler bulunmaktadır. Böylece satın alma sırasında harcamak ve giysi yıkama takip etmek biraz zaman istemediğiniz insanlar / aileleri içindir.

dezavantaj: tanquinhos genellikle açmak ve / veya yıkamanın sonunda su giriş ve tahliye için musluk kapatmak için tüketici müdahale gerektirdiği için daha az değerli ürünler ve çoğunlukla santrifüj işlemi gerekmez.

4. Yıkama ve kuru

Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

Magazin Luiza $ 2969 için Yıkayıcı Yıkama ve Kuru LG

Fábio Marques lav ve kuru makinesi çamaşır yıkamak için hem de kullanılabilir ve bunları kurutmak işaret etmektedir. "Genellikle miktarı ve parça tipi ile ilgili farklı gereksinimleri karşılamak için çeşitli işlevler sunan," diye ekliyor.

Avantaj ve gösterge: Lav ve Kuru makine "birinde iki" Bir ürün olma ve yerden tasarruf, daha küçük çamaşırlar için idealdir. örneğin, küçük daireler yaşayan insanlar için çok iyi bir seçenek. çamaşır makinesinin sepeti şerit ve kurutma sepet transfer etmeye gerek yoktur, çünkü Yıkama ve Kuru makineleri hala pratiktir. Üstelik genelde enerji tasarrufu ileri teknolojiye sahip ve su kaybını önlerler.

dezavantaj: Yıkama ve Kuru çamaşır makineleri piyasadaki en pahalı arasındadır. Ayrıca, en son teknoloji ile makineleri olmak teknolojisi ile en azından bazı aşinalık gerektirir dijital denetimleri vardır.

5. Kurutma

Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

Ponto Frio $ 1885 için Kurutucu

Fábio Marques kurutma, sıcak ya da soğuk hava vasıtasıyla parçalarının kurutulması işlemini hızlandırma işlevini yerine açıklar.

"Soğuk hava az bilinen, ancak dokunulduğunda hoş bir yumuşak doku ve bırakarak 10 dakika boyunca sıcak hava kurutma sonunda kullanılabilir ısıya hassas ürünlerin kurutma için kullanılan ek olarak," ekler Jakuzili at Mühendislik Hizmetleri yöneticisi.

Fabio de giysi kuruyacak havayı ısıtmak için gaz kullanan kurutucular olduğuna işaret etmektedir; Zaten diğer modeller elektrik direncini kullanın. "Gaz kurutma makineleri daha büyük ürünler ve geniş aileler ve çamaşır odasında iyi bir mekan için uygundur" diyor.

Avantaj ve gösterge: dokuya bağlı olarak bazı kıyafetler kuruduktan sonra ütülenmesi gerekmez. kurutma gazı, daha özel olarak, büyük ve aileleri için uygundur.

dezavantaj: durumda çamaşır makinesi - kurutma yükleme, yine başka bir ürün güvenmek gerek vardır tüketici beri alanı olan bir hizmet bölgesi gerekir.

6. Santrifüj

Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

R Santrifüj Suggar berlanda içinde $ 299,90

Fabio santrifüj yüksek olan bir ürünün sepet çevirip bir çamaşır makinesi daha büyük üç kata kadar bir spin olabilir olduğunu açıklar.

Avantaj ve gösterge: giysi çok az nemle çıkıp kuruma süresi çok azalır. santrifüj özellikle kurutma giysiler için çamaşır odasında apartmanlarda yaşayan ve az yer sahip olanlar için çok kullanışlı bir üründür.

dezavantaj: santrifüj içinde bir defada giyim Birkaç parça sığdırmak, bu yüzden büyük aileler ve / veya kullanım / karışıklık birçok giysi için uygun böyle bir ürün değil.

7. Minilavadoras

Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

Kısa elbise Dergi Luiza R tarafından $ 476 Brastemp eggo yıkayıcı

"Brastemp Eggo, örnek olarak minilavadoras, yıkama iç ve / veya hassas giysiler için uygun olan giysi yaklaşık 1 kg kapasitesine sahip olan ve hatta banyoda monte edilebilir. Düşük su ve enerjiye sahiptir, "Fábio Marques açıklıyor.

Avantaj ve gösterge: Bunlar, küçük bir dairede yaşayanlar için iyi bir seçenek yıkama samimi ve / veya narin giysiler için mükemmeldir ve çok az yer kaplar, bu yüzden. Onlar da su ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.

dezavantaj: minilavadoras, bu nedenle, genellikle 1 kg ve 3 kg arasında, düşük kapasiteli çamaşır makinesinin bir türü olan büyük aileler ve genellikle yıkamak için giysi çok yok olanlar için uygun değildir.

X ön açıklığı üst açıklığı

Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

çamaşır üzerine yerleştirildiği makinesi, aynı zamanda "üst yük" olarak bilinen ya da (karıştırıcı olmadan modeller halinde) agitamento sistem veya türbülans, üst açma fonksiyonu içeren çünkü.

Üst açılmasıyla makinelerin avantajları: Onları giysi daha fazla parça yerleştirilmesi için herhangi bir zamanda durulama durdurma yeteneği sağlar.

Ön açma makineleri sistemi devrilme işe yana - giysi yıkama arasındaki sürtünme vasıtasıyla yer sepet taşıyarak yuvarlandı olan alır.

Makinelerin ön açılma Avantajları: Onlar daha fazla dayanıklılık ve daha az agresif giysileri var. açılış ön olduğundan, ancak bunlar çamaşır daha fazla alan gerektirir. Ayrıca, sistem yıkama ortasında durdurulamaz.

çamaşır makinesi seçerken neleri göz?

Nasıl sizin için ideal çamaşır makinesi seçmek - Kadın İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Fábio Marques çamaşır makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar dikkat çekmektedir:

  • Tüketiciler yıkanması gerekiyor giysi miktarı hakkında bir fikir edinmek için evin sakinleri miktarını dikkate almalıdır;
  • Ayrıca daha fazla yıkanmış edilecek giysi türü düşünmelisiniz (örneğin, havlu ve yorgan, daha fazla kapasite gerektiren);
  • frekansı (örneğin, bir kez veya iki kez) makine kullanılacak;
  • Ürün sunar ve yardımcı olabilecek özellikler bu görevi başarmak.

"Örneğin en fazla 3 kişi ile aileler için 9 kg çamaşır kadar yeterlidir. aile büyükse, genellikle 10kg daha düşünün büyük parçalar veya çok fazla yıkayın, "Fabio açıklıyor.

Buna ek olarak, diğer faktörler bile Whirlpool at Mühendislik Hizmetleri Müdürü göre, seçerken dikkate alınır. "Çocuk veya aktiviteler çok kirli giysiler gerçekleştirmek Kim, örneğin, kir bazı türleri çıkarılmasını kolaylaştıran, su ısıtma ile modelini seçebilir" dedi.

kapasite ve çamaşır makinesinin işlevsellik hususu haricinde diğer noktalar seçiminde yardımcı olmak için düşünülebilir. Not:

değeri: ve / çamaşır makinesi üzerinde harcamak istediğiniz nasıl düşünmek. Ama tabii ki, her zaman değil ucuz seçenek sizin için en iyi olduğunu unutmayın. Seçim, ilk makinenin bir tür evinizin ihtiyaçlarını karşılamak gitmek ve daha sonra fiyat konusunu görmek için iyi bir araştırma yapmak.

su ve enerji tüketimi: faydası yok çamaşır makinesinin alım miktarına tasarrufu ve su ve enerji harcayacaktır unutma. Böylece, bu konuda daha ekonomik olan çok önemli aynı zamanda araştırma modelleri.

CROCEL: Seçilen ürün CROCEL mühür, "A" harfi büyük ekonomisi sağlayan biridir olduğundan emin olun. mühür böylece elektrik faturalarındaki tasarrufu sağlayan her kategori içinde en iyi enerji verimliliği düzeyleri ile ürünlerini gösteren satın alındığında tüketiciyi rehberlik için hazırlanmıştır.

Suyun Yeniden: Bazı pulları zaten diğer ev işlerinde kullanılmak üzere çamaşır makinesinde kullanılan suyun yeniden kullanımını sağlayan "Kuru Ekonomi" fonksiyonuna sahip. Bu ürünü seçerken dikkate alınması gereken bir başka ilginç noktadır.

sterilizasyon: sterilizasyon teknolojisi ile yıkama makineleri vardır şu anda bu evde bu çocuklar için iyi bir seçenek olabilir (ve sıklıkla bebek çamaşır yıkamak) örneğin.

Yıkama programları: vb kot pantolon, yatak ve banyo, battaniye, iç çamaşırı gibi giyim her tür için en uygun yıkama sağlamak farklı programları sunan makineleri vardır Bu faktör sizin için önemli olup olmadığını düşünün.

çamaşır makineleri 10 seçenekleri

piyasanın ve ana modelleri mevcuttur bilmek uyguladığı fiyatlar farkında olmak bazı makineler seçeneklere göz atın:

R Electrolux yıkayıcı giysi ABD'de $ 829,90

R Electrolux yıkayıcı giysi ABD'de $ 829,90

Giysiler ABD'de R tarafından $ 1.199,90 Brastemp Etkinleştir'i yıkayıcı

Giysiler ABD'de R tarafından $ 1.199,90 Brastemp Etkinleştir'i yıkayıcı

R Çamaşır makinası Konsolosu 8kg Colombo $ 959

R Çamaşır makinası Konsolosu 8kg Colombo $ 959

Walmart R $ 304,20 için Yıkayıcı Latince Yarı otomatik Giyim

Walmart R $ 304,20 için Yıkayıcı Latince Yarı otomatik Giyim

Walmart R $ 403,20 için yarı yıkayıcı Colormaq

Walmart R $ 403,20 için yarı yıkayıcı Colormaq

Magazin Luiza $ 197.10 için Tanquinho Libell Premium

Magazin Luiza $ 197.10 için Tanquinho Libell Premium

Yıkanmış ve ABD'de $ 3.049,90 için Brastemp Etkinleştir kurutulmuş

lav & Kuru Brastemp ABD'de $ 3.049,90 için aktive

Kurutucu Ön Walmart $ 1.798,19 için 10.4Kg Samsung Yük Clothes

Kurutucu Ön Walmart $ 1.798,19 için 10.4Kg Samsung Yük Clothes

Santrifüj İngiltere denizaltı R 299 $ Giysiler

Santrifüj İngiltere denizaltı R 299 $ Giysiler

$ 313,20 Walmart için giyim, mini elbise yıkayıcı Praxis Petit

$ 313,20 Walmart için giyim, mini elbise yıkayıcı Praxis Petit

Şimdi biliyorum: seçenekler piyasada yıkama makineleri boldur. fiyat konusu önemlidir, ancak bunun dikkate alınması gereken tek değil. Kapasite, ürün kalitesi, uzay o çamaşır vs. işgal edecek Onlar da çok önemlidir.

Yani, satın almadan önce iyice araştırın ve böylece gerçekten ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir makine tercih emin olacaktır.