Zencefil suyu sindirim kilo ve yardım kaybetmek: tarifi alın

Fotoğraf: iStock

Eğer fazladan birkaç sterlin kaybetmeye çalışıyorsanız, zencefilli su ipucu bilmemiz gerekir. kilo kaybı sürecinde yardımcı yanısıra, bu içki karın bölgesinde yağ yakımına yardımcı olur ve aynı zamanda diğer sağlık faydaları vardır.

zencefil karakteristik baharatlı lezzet bu kökün faydaları sırrıdır. Bu tat, antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahip gingerol, kök ana uçucu yağ mevcut gelmektedir.

zencefil zayıflama gücü, termojenik özelliklere türetilmiştir - yani, metabolizmasının bir ivme ile sonuçlanan, vücut sıcaklığı artışı yapmak ve yağ yakma artırabilir.

Buna ek olarak, zencefil sindirim problemlerini tedavi etmek için mükemmel bir müttefiktir. Yemeklerden önce zencefil tüketimi bu tür ağrı ve yanma gibi problemler azalır midenin boşalma katkıda bulunur.

gününü gün zencefil, ve onun tarafından sunulan avantajların tadını bir yolu zencefil suyu tüketmektir. hazırlamak öğrenin:

malzemeler

  • 4 ya da 5 zencefil dilimleri (ya da kızıl yongaları 2 çorba kaşığı);
  • buzlu su 1 litre.

Nasıl hazırlamak

gündüzleri zencefil suyu ve içki ekleyin. Eğer etkisini kaybetmemeniz için zencefil dilimleri günlük değiştirilmelidir.

Alternatif olarak, vücut için yararlı olan diğer katkı maddelerini ekleyin ve bir tarifi daha fazla lezzet vermek:

  • Antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahip 1 limon suyu;
  • Diüretik canlandırıcı ve yatıştırıcı salatalık, 5 dilim;
  • termojenik etkisi vardır 1 tarçın çubuğu.

zencefil diğer faydaları

kilo kaybı ve karın yağ yakma yardımcı yanısıra, zencefil sağlığımız için çeşitli başka avantajları sunmaktadır:

bulantı Rölyef

Zencefil suyu sindirim kilo ve yardım kaybetmek: tarifi alın

Fotoğraf: iStock

Zencefil gebelik sırasında kanser tedavisinde kemoterapi yanı sıra bulantı yan etkileri sonucunda cerrahisinde genel anestezi kaynaklanan (örneğin tekne turları veya gemisi olarak) hareketinin neden olduğu bulantı mücadelede yardımcı olur.

kanda şeker seviyesini düşürdüğü

Zencefil suyu sindirim kilo ve yardım kaybetmek: tarifi alın

Fotoğraf: iStock

2015 yılında yapılan bir araştırma, günde zencefil 2 gram tüketimi tip 2 diyabet (vücut küçük insülin üreten ya da dirençli olan bir) olan hastalarda kan şekeri seviyelerini azalttığını göstermiştir. Bu nedenle, zencefil, kan şekerini kontrol etmek için iyi bir müttefiki kanıtladı.

adet krampları azaltılması

Zencefil suyu sindirim kilo ve yardım kaybetmek: tarifi alın

Fotoğraf: Pixabay

adet döngüsünün ilk üç gün zencefil kullanımı da benzer ibuprofen ve mefenamik asit için hareket, kramp hafifletmek edebilmektedir.

Pek çok faydaları ile, zencefil suyu alarak zevk için çok şey var. nemlendirmek ve ısı rahatlatmak için ek olarak, vücudunuza iyi yapacağız.