Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

lazanya aslen peynir ve et sosu doldurma serpiştirilmiş hamur yaprak ile yapılan geleneksel İtalyan yemektir. Bu sürüm ile başlayarak, diğer lezzetli seçenekler tadını olanların tadına uyarlayarak, yaratıldı.

Seçenekleriniz giden, montaj için kullanılan vücut türü değişikliği olması (tavuk, kırmızı et, sosis ya da balık ve deniz arasında) varyasyonun et, peynir ya da sos başka tür seçimi, etkinleştirme çoktur tam seçenekleri yapısında meyve ve sebzeleri kullanmaya. Bu yemeğin tatlı versiyonları da vardır.

besinlerin daha çeşitli bir tabak arayanlar için ideal bir seçim, hatta bir makarna bu daha pratik, hızlı, hafif ve lezzetli yemeği yapmak için iyi bir seçim haline gelmiştir yerine patlıcan kullanılarak, düşük kalorili diyeti. patlıcan kalori gıda lif açısından zengin ve düşük olmasının yanı sıra, Vitamin A, C, B1, B2 ve B3 bir sebze zengindir. Bu sebze kullanarak lezzetli tarifler bir seçim göz atın.

16 lezzetli patlıcan lazanya tarifleri

Fotoğraf: Oynatma / tutam

Fotoğraf: Oynatma / tutam

1. patlıcan lazanya, hindi göğsü ve peynir: sadece üç patlıcan kullanarak, bu lezzetli versiyonunu yapmak. Bu sebze doğal acı önlemek için trick su ile kaplama, tabakalar arasında tuz serpme, bir kabına konur. Onları yarım saat bekletin bırakılmasının ardından, sadece onları çalıştırır ve aşırı tuz giderilmesine yıkayın.

2. Patlıcan lazanya, et ve peynir: kendini diyor yazar olarak, bu karbonhidratların tüketimi azaltmak isteyen, ancak bu lezzetli yemeğin tadı vazgeçmek istemeyenler için mükemmel bir seçimdir. Dolum kıyma sosu ve mozzarella peyniri ile geleneksel çizgisini takip eder.

Ayrıca okuyun: 26 lezzetli vegan tarifler günden güne senin menüsü için

3. Patlıcan lazanya, et, peynir ve zeytin: ışığı versiyonunda hem mayın ve plaka: Burada, bulaşık daha "fit" yapmaya çalışıyorum, peynir iki çeşit kullanılmıştır. lazanya daha da lezzet katmak için, Zeytin mevcut olması seçilir.

4. Lazanya Bolonez patlıcan: bu tarifi baskın lezzet arkasında geleneksel sos Bolognese. kıyma ve kırmızı soslu yapılmış, bitkisel katmanları arasında dağıtılacak mozarella peyniri ve jambon ile mükemmel bir araya getirir. Bir zevk!

5. lazanya patlıcan fonksiyonel Bolonez: besinlerin içinde daha da zengin yemeği yapmak için önceki tarifi aksine, yazar organik patlıcan ve ev yapımı domates sosu kullanılır ve önermek nasıl peynir seçeneği mozarella manda sütü, tofu ya süzme peynir. Fonksiyonel ve lezzet açısından zengin.


Fotoğraf: / Mutfak Lane oyna

Fotoğraf: / Mutfak Lane oyna

6. patlıcan lazanya, jambon ve peynir: çanak bile açık yapmak değil vicdanına tartmak, et seçeneği kaldırmak sadece domates sosu, jambon ve peynir ile doldurulmadan. Yazar abartıyı da kaçınarak, daha küçük bölümlerini yapmak için bir ipucu verir.

Ayrıca okuyun: kıyma ile 30 pratik yemek tarifleri sizin menüsüne eklemek

7. lazanya patlıcan ve tavuk: rendelenmiş tavuk sosu için domates ve havuç eklendi yanında, bu daha da lezzetli bir seçenek bırakmak. Bu beta-karoten, lif ve vitamin A, C, K ve mineraller kaynağı bakımından zengindir.

8. lazanya patlıcan ve biberli: daha küçük bireysel bölümlerinin başka öneri, bu tarifi lezzet ve krem ​​çanak ekleyerek, bir dolgu ve lor olarak sucuk doğranmış doğranmış alır.

9. patlıcan lazanya aperatif sürümü: Evde arkadaş veya aile alacak ve hizmet etmek bilmiyorum? Bu seçenek, tek başına ya da bir ekmek ya, kaç zevk için idealdir. Şüphesiz konuklarınız bunu seveceksiniz!

10. lazanya patlıcan ve beyaz peynir: Burada, tabii ki, patlıcan sığır veya jambon, ama domates sosu ve beyaz peynir kullanılır ve edilmez. lezzet gizli lazanya monte edilmeden önce zeytinyağında patlıcan kahverengidir. Bu hile tüm fark yaratacak.

Fotoğraf: Oynatma / tutam

Fotoğraf: Oynatma / tutam

11. patlıcan lazanya, domates sosu ve fesleğen: güçlükleri olanlar yerine makarna patlıcan aşık etmek için, geleneksel makarna kullandığı için bu tarifi idealdir, ama patlıcan onun dolum mevcuttur. Büyük bir seçenek tat sebze alışmaya.

Ayrıca okuyun: evde hazırlamak için tuzlu ve tatlı lazanya 41 tarifleri

12. patlıcan ve kabak lazanya: Organik domates sosu ve patlıcan ve kabak bir kombinasyonu ile, bu seçenek çanak eşsiz besin zenginliğine sahiptir. kabak vitamin A ve B vitaminleri gibi C vitamini, kalsiyum, demir ve fosfor iyi bir kaynak bakımından zengindir.

13. Patlıcan lazanya, kabak ve ricotta: öncekine benzer bir tarifi, bu hala hazırlanmasında ricotta alır. ilginç dokular ve tatlar bırakmak için, hala kabak ve kişniş tohumu kullanılır.

14. lazanya crepioca, FR, havuç ve patlıcan: farklılaşmış seçenek ince dilimler ve havuç içine patlıcan interspersing, kütle olarak crepioca kullanır. Bir dolgu, rendelenmiş tavuk göğsü ve domates sosu, artı kapak olarak rendelenmiş peynir gibi, güzelce yemek bittikten.

15. patlıcan lazanya, domates sosu ve kaju fıstığı sıradışı tarifi ev yapımı domates sosu, kaju fıstığı ile hazırlanan beyaz sos bir vegan seçeneğine ek olarak hazırlıklarını alır. Yazar ayrıca yine somunu kullanarak da vegan bir parmesan seçeneği öğretir.

16. lazanya patlıcan, kabak ve ıspanak: Bu lezzetli bir seçenek, her iki kabak gibi patlıcan dilimleri, montaj plakasının kendisine lezzet eklemeden önce ızgara. ev yapımı domates sosu, hala ıspanak ile doldurulmuş küçük hindistan cevizi ve ceviz ile tatlandırılmış lezzetli bir beyaz sos kullanılır.

Ayrıca Oku: 30 ipuçları sağlıklı ve lezzetli ev yapımı pizza yapmak

et ya da sadece sebze ile doldurulmuş varlığı mı, bu yemeğin daha hafif ve daha sağlıklı bir seçenek isteyenler için ortak olan yumuşak yemekler, lezzet katıyor. Ev yapımı veya organik soslar Kötüye ve uygun lazanya için yeni dolgular keşfetmek.