Fotoğraf: / Mutfak canlı oyna

Fotoğraf: / Mutfak canlı oyna

çarpıcı ve şaşırtıcı bir lezzet, Hindistan cevizi sütü ve seçilen baharat kişilik yumuşaklığı karides doku ve manyok karışımı pirinç eşliğinde, ısı ve soğuk hiçbir zaman sahip tarifi verir ve olacak, balık sosu veya salata.

Afrika-Brezilya asıllı Bobo iplik ile hazırlanır, ancak Brezilya, örneğin hurma yağı ilave olarak Bahia popülerlik kazanmıştır ve bu nedenle, tipik dokunur alınan ve karides ve manyok için patates yerine (aynı zamanda, manyok gibi bilinen veya manyok). Ama ayarlamalar durmadı, bulaşık ülkenin diğer bölgelerinde kendi adına yapılmış ve diğer sürümleri kazandı.

hazırlamak kolay olmasına rağmen, karides Bobo yerlerinden nihai tat sonuçları ayrı ayrı hazırlanan ancak aynı heves ile yapılan yana, onun aşamalarında sabır gerektirir.

Bu zevk hazırlamak için oldu? , Aşağıdaki on yorumların tarifi göz atın o zevkinize uygun ve işe almak seçin!

Fotoğraf: Oynatma / incir ve Funghis

Fotoğraf: Oynatma / incir ve Funghis

1. Geleneksel karides Bobo: Bu Bahian yemeğin geleneksel sürümüdür ve böylece hurma, manyok, kişniş, maydanoz ve biber açar. Ayrıca, tarifteki bir kurul vardır: birçok adım vardır, çünkü acele olmadan Bobo hazırlayın.

Ayrıca okuyun: 55 risotto tarifleri mutfakta etkilemek için

kişniş karides Bobo olmadan 2. Bu tarifi de önceki kişniş, her zaman herkesi memnun etmez baharat keskin lezzet almaz oldukça özgün hazırlık sadık, ama farklı. Bu sürümü test değerinde çok kişniş fanı, değilseniz!

3. Mini karides bobo: küçük porsiyonlarda servis edilecek 60 mini aptallar kadar bu seçenek verimleri. Sunumda farkı dışında, bu tarifi çanak özel bir dokunuş verir zencefil, çağırır. Harika bir seçim kokteyller servis veya yemekte bir aperatif olarak.

kırmızı biber 4. Bobo karides: kırmızı biber açar gibi bu tarifi Bahian geleneksel versiyonu, ama daha arretada izler. baharatlı gıda sevenler için mükemmel bir seçim.

Bobo 5. Kolay Karides: 6-8 porsiyon hasıl tarifi bu sürümü hazırlamak kolay ve düzgün bir Pazar öğle sunulmasını istediği mükemmel olacağa benziyor. izlemek için de bir muz farofa ulaşılacağını adım adım yoktur. Bu kombinasyon hakkı denemek için başarısız olmayacak?

Patates Bobo ile 6. karides: sevmiyorum veya evde manyok varsa veya bu tarifi yenilik istemeyen kişiler için mükemmel bir alternatiftir. Bu fikir patates yerine manyok ve eksik değildir tarifi sahibine göre rolünü kazanır. çanak daha az elastik doku, ancak daha hafif olur.

Ayrıca okuyun: 30 vejetaryen yemek tarifleri bile etobur seveceği

Sarı tatlı patates ile 7. Bobo karides: manyok yerine başka bir seçenek de salsa manyok olarak bilinen tatlı patates, tercih etmektir. adımları basitleşir, çünkü tatlı patates tat ve doku özelliğine yanı sıra, tarif hazırlanabilir daha kolaydır. Pratiklik ve tat sadece doğru!

8. hurma karides Bobo olmadan: palmiye yağı madde bulmak kolay değil, ama o eksikliği sizin Bobo hazırlarken sizi durduramaz. sadece zeytin yağı kullanılır Bu tarif, bu metodun tamamlanması karar ve sarı tatlı patates lezzet zerdeçal, kimyon, kişniş ilave edildi.

kabak 9. Bobo karides: manyok veya ikamelerinin bir yol olmamasına rağmen, bu tarifi, karides krem ​​ve ekşi krema oluşur Bobo bir versiyonu olarak kabul edilebilir, bir kombinasyon oluşturarak, kabak servis şaşırtıcı ve uyumlu.

kabak krem ​​Bobo ile 10. karides: kabak ile servis başka adaptasyon karides bobo, gelir temelde lezzet tamamlamak için karides, kabak, hindistan cevizi sütü ve baharatları sürer. Denemeye değer!

karides bobo ne olursa olsun favori versiyonu, önemli olan, adımlarını mükemmel sevgi ve eğlence katacak etmektir!