Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

O ses, renk veya "vajinal boşalma" koku bazı değişiklik fark zaman onların samimi sağlığının farkında Kadınların çoğu hiç endişelenmeyin. Birçok merak, örneğin, hangi bir "mantı beyaz akıntının olması." Anlamına gelebilir

herkes deşarj sağlık sorunu gösterebilir zaman, tam olarak ne bildiği için ve bunun "normal" olarak kabul edilir Aslında, şüphe bu tür bulunmaktadır.

Mariana Halla, Endokrin Jinekoloji, Uluslararası Menopoz Derneği, IMS üyesi tıbbi ikamet ve uzmanlık ile bir doğum uzmanı ve jinekolog, bir kadın mantar enfeksiyonu olduğunda "boşalma", vajinal akıntı artmıştır atıfta popüler terim olduğunu açıklar bakteri ya da protozoa. "Bu kaşıntı, yanma, ağrı ve kötü kokulu neden, beyaz, sarı ve hatta yeşil olabilir" diyor.

Janio Serafim, jinekolog Helena Hastanesi, akıntı (veya vajinit) hoş olmayan bir kokuya sahiptir ve bu ilişki veya diğer semptomların sırasında Vulvovajinal kaşıntı, pelvik ağrı, ağrı gibi semptomlara neden olabileceğini işaret etmektedir.

akıntının başlıca nedenleri, hatta Serafim göre şunlardır:

7 vajinal sorunlar ve nasıl bunların her başa: Ayrıca Oku

 • vajinal enfeksiyonlar;
 • Vulvites ve vulvovajinit;
 • servikal enfeksiyonlar ve serviks kanseri;
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar (cinsel yolla bulaşan hastalıklar).

Frederico Corrêa, doğum uzmanı jinekolog Hastane Lucia ve Klinik FertilCare, Brezilya, (normal ve enfeksiyon ile bağlantılı değildir) fizyolojik vajinal akıntı vajinal akıntı ayırt etmek için önemli olduğunu vurgulamaktadır.

boşaltım ana tip

Frederico Corrêa neden, yani ilişkili enfeksiyon tipine bağlı olarak değişebilir vajinal akıntının türleri açıklanmaktadır. "En sık Candida adı verilen bir mantarın neden olduğu enfeksiyona mevcudiyeti ile ortaya çıkar ve bakteri ya da protozoa enfeksiyonu ile ortaya çıktığı bu deşarj vardır." Corrêa toprak kaymalarına neden bu büyük enfeksiyonların özellikleri daha iyi detayları aşağıda:

kandidiyazis: vajinal duvar mantar enfeksiyonu gibi "yağsız süt" herhangi bir kötü koku, fakat genellikle kaşıntı (kaşıntı) ile bağlantılı vajinal ve vulvar ve beyaz bir deşarja neden olur.

Bakteriyel vajinozis: Vajina, en yaygın Garnerella vaginalis mevcut olan bakterilerin neden olduğu bir enfeksiyon türü. "Boşalma, bol çok kötü koku benzer olan grimsi-beyaz renge sahip kabarcıklar" değil "kaşıntı ile ilişkili çürümüş balık', Cooke açıkladı.

trikomonas: Trichomonas vaginalis enfeksiyonu cinsel ilişki yoluyla bulaşan bir protozoon neden. "Kötü koku çok yoğun pelvik ağrı kaşıntı ile ilişkili değil olabilir bu durumda deşarj, sarı-yeşil renkte bol olduğu," jinekolog açıklıyor.

Vajinal kaşıntı: Ayrıca okuma sorunu nedenlerini anlamak ve nasıl önlemek için

José Ferreira Neto Gomes, Grup Santa jinekolog Jinekoloji ve Brezilyalı Derneği üyesi en yaygın toprak kayması vaginalis Candida ve Gardnerella kaynaklanır vurguluyor.

Janio Serafim akıntı bilinen diğer servisit (serviks, virüs, bakteri ya da parazit kökenli iltihabı) ilişkili ekler. Bu tahriş gibi, belsoğukluğu, HPV olarak cinsel yolla bulaşan hastalıklar neden olabilir.

herhangi bir koku ve bir kaşıntı ile beyaz bir akıntı

Mariana normal vajinal sekresyon "deşarj" (hastalık) ayırt etmek çok önemli olduğunu söyledi. "Her kadın, vajina yoluyla kokusuz sıvı salgısı beyaz çıktı az miktarda vardır bu iyi olduğunu ve yağlanır tutar. yumurtlama zamanında, yaklaşık 10 ila 14 gün gelecek adetin sonra "diye orada açıklıyor ki, renksiz jelatin bir tür ilişki ve sperm döllenme artışını kolaylaştırmak için mukus bir sürüm var.

Frederico Corrêa deşarj kadınlar olarak tanımlanan vakaların çoğunun aslında rahim, serviks ve vajina duvarındaki bu bezlerin vajina salgısını dışsallaştırıcı olduğunu açıklar. "Bu nedenle, beyaz veya herhangi bir kötü koku, vajinal sıvı çıkış açık renkli - Şeffaf, kaşıntı, normaldir ve böyle adet döngüsünün fazına veya kontraseptif kullanımı, hidratlama durumuna gibi çeşitli yönleri bağlıdır diğerleri arasında kadın. "

"Bu vajinal sıvılar hacmi aynı kadın farklı zamanlarında farklılaştınlabilmektedir. Bu durumlarda, endişelenmeye gerek yoktur. adet döngüsünün ilk evresinde, vajinal sıvı berrak bir sıvı yumurta tipi ve bol sunar, ama yumurtlamadan sonra kalın, beyaz, "jinekolog olur.

kaşıntı ve tahriş kalın beyaz bir akıntı

Mariana muhtemelen bir mantar enfeksiyonu olduğunu söylüyor. "Normal değil ve jinekolog ile randevu için gerekli," kılavuzluk eder.

Frederico Corrêa bu özellikleri deşarj pamukçuk sorumlu Candida mantarı enfeksiyonu düşündürür artırır. "Bu gibi durumlarda, esas olarak vajinal tahriş ve kaşıntı için, kadınların daha çabuk sağlık hizmeti aramak eğilimindedir. Uygun tedavi gerçekleştirmelidir tanı konulduktan sonra, "diyor.

Cooke kandidiyazis tedavisi için krem ​​veya Yumurtacığa şeklinde ağızdan veya vajinal yolla antifungal ilaçlarla yapılması gerektiğini açıklar. "Kandidiyaz kadınlarda sık görülen bir enfeksiyondur ve bağışıklık yakından ilişkilidir. Vajinal florayı değiştirmeden ve mantar büyümesini kolaylaştırmak için, örneğin, diğer hastalıkların tedavisi için antibiyotik kullanımı sonrasında, çok yaygındır. dokunulmazlık değişikliklere olan kadınlar vajinal kandidiazis olasılığı daha yüksektir "diyor.

Mariana üzerinden kaşıntı ve tahriş (mantar enfeksiyonu ile bağlantılı) bu, kalın beyaz boşaltılması için koruyucu olarak:

 • alan ya da gliserin, sabun ile kendilerini yıkama gibi yerel hijyenik ölçer.
 • Bu tuvalet üzerinde kaçının ve her zaman iyi durulayın.
 • Kuru genital bölgeyi tutun ve uzun süre ıslak bikini kaçının.
 • sabun önlenmesi Yıkama külot, hindistancevizi sabunu tercih edilen veya bu amaç için uygun değildir.
 • gününde uydurma sıkı giysilerden kaçının ve iç çamaşırı olmadan uyku.
 • Şeker ve rafine beyaz un Orta tüketimi onlar mantarlar için "gıda" gerçek çünkü.

Correa mantar sıcak ve nemli ortamlar için bir tercih olduğunu hatırlattı. Böylece azaltmak için yardımcı çakmak, havadar giysiler, kandidiyazis dolayısıyla risk kullanımını pekiştirir. "Dokunulmazlık Bakımı tekrarlayan enfeksiyonları önlemek için de önemlidir," diye ekliyor.

Kalın beyaz akıntı hamilelik belirtisi olabilir?

Gomes Neto deşarj hamilelik belirtisi yok olduğunu vurguladı. "Yumurtlama zamanında miktarda var servikal mukus artar". Ama kimse bu deşarj olduğunu söylemek gerekir.

Frederico Corrêa hamilelik sırasında hormonal değişiklikler nedeniyle, özellikle gebeliğin ilk aylarında beyaz salgısı ve kalın varlığı yaygındır ise dikkat çekiyor. "Progesteron yüksek düzeyde, hamilelikte önemli bir hormon, bu değişiklik bu özellikleri elde etmek için servikal mukus neden olur. bu tür boşaltım türü normal ve fizyolojik çünkü biri bu konuda bir şey olmamalı "diyor.

Janio Serafim o hormonal dalgalanmalar nedeniyle servikal mukus değişikliği, menstrüel, miktar, renk ve doku sırasında, hem de gebelik sırasında hatırlattı.

Hamilelik şüphesi üzerine Serafim talimat olarak, bir kadın belirli bir değerlendirme yapma jinekolog görmek ve gerekli incelemeleri talep etmelidir.

7 boşaltma sinyali normal olmadığı

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Janio Serafim tüm vajinal salgı hastalık olduğunu unutmayın. Vajina aynı koruma önemli olan sıvılar ve hücrelerin bir bileşime sahiptir. Bir kadın, ancak, dikkatli olmalıdır:

 1. vajinal akıntı artan hacmi yoktur;
 2. beyaz veya diğer renkler-sarı gri, sarı irin, sarı-yeşil, yeşil, sarımsı beyaz, kristalin renk değişimi;
 3. külot her gün ıslak ve hatta dış giyim için hareket edebilir;
 4. kötü koku, özellikle de adet döngüsü sırasında veya cinsel ilişki sonrası ise;
 5. Eğer yanma veya ağrılı idrara çıkma yaşarsanız;
 6. Vajinal kaşıntı durumunda;
 7. Eğer pelvik ağrı, cinsel ilişki veya diğer semptomlar sırasında ağrı.

Gomes Neto eder: boşaltma semptomatik olduğunda fizyolojik olmaktan çıkar. "Başka bir deyişle, bir kadının başladığında kaşıntıya (kaşıntı), batma, kötü kokulu veya miktarında bir artış hissetmeye. Yani, bir jinekolojik sınav için doktorunuza başvurun. "

Şimdi biliyorum: Vajinal içerik endişe edilecek bir durum olmamalıdır. Eğer hacim, renk veya koku değişiklikleri yanı sıra kaşıntı ve ağrı (idrara çıkma, cinsel ilişki) gibi belirtilere dikkat Ancak, teşhis ve deşarj neden tedavi tıbbi yardım isteyin çekinmeyin.