Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Muhtemelen böğürtlen hakkında duymuştum ama bu meyve sağlık sağlayabileceği tüm avantajlarını bilecek?!

Kırmızı, beyaz ve siyah: çilek farklı türleri vardır. Bu türe bağlı olarak 1 ile 3 cm arasında değişen, küçük bir boyuta sahiptir.

Liliane Oppermann, Uzman Abran (Beslenme Brezilyalı Derneği) ve Brezilya Tıp Birliği orthomolecular (Ambo) eski Direktörü unvanıyla nutróloga tıbbi, böğürtlen besleyici özellikleri nelerdir açıklıyor:

meyve: Vitamin ve mineraller, demir, C vitamini ve kalsiyum kaynağı bakımından zengindir. Ayrıca, antosiyanin, serbest radikallerin hücre hasarı tersine mümkün antioksidanlar içerir.

yaprakları: Onlar şu anda sağlığına sunabilir çeşitli faydalar tarafından çok başarılı bir şekilde yapılır dut çay yapmak için kullanılır. Magnezyumun, fosfor, potasyum ve kalsiyum yüksek bir konsantrasyonu ile beraber vitamin C ve E gibi antioksidan vitaminler olan tabakadır

dut çayı faydaları

Liliane Oppermann böğürtlen çayı Japonya'da okudu başlandı açıklıyor. "Onun etkinliği test edilmiş ve Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından ilk onaylandı Japon TV kanalı NHK tarafından açıklanmış" diyor.

Tıbbi nutróloga kızılcık çay (Amora Miura) ile bu tür çalışmaların ardından, güçlü etkilere sahip olduğu sonucuna varılabilir olduğunu açıklar. Bunların arasında yer:

Bu canlandırıcı etkisi vardır: ve magnezyum, potasyum açısından zengindir ve fosfor direnci ve güç ve artış bağışıklık arttırır.

diyabet Mücadele: Çay o DNJ çünkü insülin doğal sürümü ile glikoz oranını inhibe, diyabet mücadelede yardımcı olur.

böbrekler ve karaciğer işleyişi geliştirir: , Karaciğer ve böbreklerin çalışmasını iyileştirir organlardaki yağ ve kolesterol birikimini inhibe yardımcı olur.

osteoporoz Fight: Bu süt 22 kat daha fazla kalsiyum olduğundan, osteoporoz mücadelede önemli bir dost olması ve daha fazla potasyum, magnezyum ve doğal demir, protein fiber, çinko ve maya içerebilir.

dolaşımını artırır: Kandaki kolesterol ve nötr yağların geliştirilmiş oranına ulaştığını, çay kan dolaşımını artırır.

hipertansiyonu önler: y-aminobütirik asit (GABA), bir hipotansif sahip olarak, normalleştirme etkisi ve kan yüksekliği inhibisyonunu sunmaktadır.

menopoz semptomlarını azaltır: menopoz semptomlarının etkin bir şekilde çalışmaktadır hormonları düzenler.

Bu engelleme kanser görünümünü yardımcı olur: çalışmalara göre, dut yaprağı kanser ortaya çıkmasını engellediğini özellikleri vardır.

bağırsaktan geçişi düzenler: lif önemli miktarda bulunmasıyla, dut çay bağırsak geçişini kolaylaştırır ve kabızlığı artırmaya yardımcı olur. iyi durumda bağırsak florasını korur - daha fazla yararlı etkilemeden zararlı basil azalır.

mantarların çoğalmasını önler: böğürtlen çay da mantarların çoğalmasını bundan başka, bir bakteri ve anti-inflamatuar etkilere sahiptir inhibe edebilir.

muharebe kellik yardımcı olur: kafa derisinde dolaşımı canlandırmak ve yavaş yavaş tellerin düşüşünü engellemek için, kızılcık çay kellik mücadelede iyi bir müttefik olabilir.

dut çay kilo?

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Bu konuda önemli bir şüphe olduğunu. Liliane Opperman böğürtlen çayı gerçekten kilo kaybına katkıda bulunabileceğini açıklar.

"Bu hazmı kolaylaştırıcı ve bağırsak fonksiyonlarını geliştirmek, ve bu nedenle, obezitenin önlenmesi vücuttaki yağ birikimini, bağırsakta yağın, özellikle birikimini inhibe lifler ve maya varlığı nedeniyle," tıbbi nutróloga der .

Ama Liliane Opperman çay sadece bir müttefik olarak olduğunu unutmayın. "Menüsü her kişinin ihtiyaçlarına göre, dengeli ve eksiksiz olması için önemlidir besin izleme var" dedi.

Ayrıca nutróloga göre, kilo kaybı, kişiden kişiye değişir ancak ortalama dengeli bir diyet ve (böğürtlen çay tüketimi ile) günlük fiziksel egzersiz sahip haftada 1.5 kg, bir.

Nasıl kızılcık çay yapmak için?

Liliane Opperman göre, böğürtlen çay yapraklarının tıbbi özellikleri infüzyon halinde geliştirilmiştir. tarifi basittir:

 • bir demir tavada, 1 litre su koymak;
 • Kaynamaya başladığı anda ısı kapatın;
 • bir kap su koyun ve kuru dut yaprakları bir çorba kaşığı ekleyin.
 • Ne zaman tatlandırma olmadan sıcak, zorlanma ve içecek.

nutróloga çay fazla 24 saat buzdolabında ya da bir termos içinde saklanabilir işaret etmektedir.

Nasıl böğürtlen çayı tüketimi gerekir?

Liliane Opperman böğürtlen çayı tüketimi hakkında bazı ipuçları veriyor:

 • Hazırlayıp aynı gün çay tüketmek önerilir.
 • kızılcık çay hazırlama litre öğün aralarında soğuk veya sıcak, günde 3 defa yenebilir.
 • Sabah böğürtlen çayı alarak başlayabilir, ancak gerek ille oruç almak.

dut çay Kontrendikasyonlar

Liliane Opperman göre, dut çay göre bilinen bir kontrendikasyon yoktur. "Ancak, hamile kadınlar ve emziren annelerde kullanımı daha önce profesyonel bir beslenme uzmanı tarafından değerlendirilmesi gereken" diyor.

herkes kilo yardımcı olabilir Diğer çaylar

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Sadece birkaç pound kaybetmek isteyen insanlar arasında bir hit olmuştur böğürtlen çayı. Liliane Opperman yeşil çay yüksek oranda kilo kaybı diyetler için tavsiye edilir olduğuna dikkat çekiyor. "Onun dışında, çay ebegümeci ve biberiye azaltma önlemleri için iyi göstergeleridir" diyor.

kilo vermek için Biberiye çayı tarifi

maddeler:

 • 300ml su
 • 1 çay kaşığı rosemary herb çayı.

hazırlık:

 • Kaynatın su.
 • ot biberiye ekleyin.
 • 10 dakika bekletin.
 • Coe.
 • Bu içmeye hazır

Liliane nutróloga İpucu: Günde biberiye üç fincan çay içmek.

dut çay ve çay ya da başka işler mucizeler ki, ne unutmayın! Çaylar, sadece kilo kaybı sürecinde yardımcı olabilir. Ancak, iyi sonuçlar almak için, dengeli bir diyet ve tercihen fiziksel aktiviteler takip etmek gerekir.