yeşilimsi vajinal akıntı: ne olduğunu, hangi nedenlerden dolayı ve nasıl tedavi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Her kadın doğal olarak nemli vajinal terk Normal salgıları vardır. Tipik olarak, bu salgılama adet döngüsü ve cinsel ilişkiden önce uyarım süresine göre miktarda değişen net ve sıvı kokusuzdur.

renkli veya vajinal akıntı koku değişiklikler sağlığı için sorun bir işareti olabilir. deşarj sıklıkla bakteri ve cinsel yolla bulaşan olanlar dahil diğer mikroorganizmaları, savaşmak için vücudun bir savunma mekanizmasıdır.

külot üzerinde yeşilimsi lekeler onların samimi sağlığı söz konusu olduğunda, normal değildir ve bu nedenle, dikkat ve özen hak.

Yanlış bir şey var

vajinal bölgede hoş olmayan bir koku ve kaşıntı ile birlikte yeşilimsi akıntı, trikomonas adı verilen bir hastalık göstergesi olabilir. Bu rahim ve vajina kalan bir protozoon neden olduğu cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Hastalık ayrıca kirli iç giyim ve banyo havlusu ile bulaşabilir.

Bazen bazı kadınlarda enfeksiyon, hiçbir belirti vardır jinekolog Maria Luiza Campos diyor. Diğer durumlarda, enfeksiyon kaynaklı deşarj grimsi bir renge sahip olabilir, Maria Luiza açıklıyor.

Tanı ve tedavi

Değiştirilmiş vajinal akıntı Her tür organizma bu mükemmel çalışır durumda değildir uyarmak olduğu bir şekilde kabul edilebilir. Jinekolog görmek ve sorunun dikkat etmek için bir uyarıdır.

trichomoniasisin vakalar böyle vajinal sıvı veya Pap analizi gibi laboratuvar testleri ile konur. antibiyotikler doktor tarafından reçete ve hastalığın hiçbir tekrar kontaminasyon yoktur bu yüzden ortakları da tedaviye ihtiyaç olması ile tedavidir. Adam enfekte ve hiçbir belirti ve bu nedenle her zaman kadınla tedavi edilmelidir, jinekolog Maria Luiza açıklıyor olabilir.

Bazı alışkanlıklarını değiştirmek ve kendinizi korumak

Genital hijyen önemli önlenmesinde faktörü ve vajinal akıntının da tedavisidir. Sen vajinayı korumak ve genital mukozanın savunmaları karışmıyoruz ürünleri kullanmak zorunda. Diğer basit yaşam tarzı değişiklikleri kendi mahrem sağlığını sağlamak ve hastalığı önlemeye yardımcı olabilir.

  • Pamuk külot tercih;
  • çok sıkı giysilerden kaçının;
  • bunlar ayrıca, (toprak kaymalarına neden mikroorganizmalar için cazip bir ortam yaratmak) iç bölgeyi bastırmak olarak, mümkün olduğu kadar günlük koruyucu kaçının;
  • Mümkün olduğunda, iç çamaşırı olmadan uyumak ya onsuz bazı dönemleri geçirirler.

Dengeli bir diyet (vajina bağışıklık hücreleri), vajinal lactobacillinin sabit olan bir üretiminin sağlanmasında önemli bir rol oynar unutmayın ve dişi vücuda yabancı bakterilerin çoğalmasını önleyerek normal sınırlar içinde vajinal pH tutmaya yardım eder.