Alçak basınç: nedenleri, belirtileri ve ne basınç düşüşü sırasında yapılacak

Fotoğraf: iStock

Hiç birinin bir "alçak basınç" olduğunu söylemek duydun mu?! Düşük kan basıncı - - vurgular Thiago Germano, Anchieta Hastanesi kardiyolog olarak bu normalin altında seviyelere kan basıncında düşüş için popüler bir terimdir.

Bu durum, diğerlerinin yanı sıra bayılma, solukluk, soğuk terleme gibi semptomlara neden olabilir.

Fausto Stauffer, Hastane Santa Lúcia Norte Kardiyoloji koordinatörü, Kardiyoloji, DF Brezilyalı Derneği'nin Araştırma Brasilia ve Direktörü, terim düşük basınçlı bireysel zamanki aşağıya kan basıncı seviyesine anlamına geldiğini işaret ediyor. "Terimi, düşük kan basıncı gibi basınç en az 90 x 60 mm Hg (x 6 Halk 9)," şeklinde açıklamaktadır.

"Düşük kan basıncı (hipotansiyon) herkesin başına gelebilir o bilmek güzel ve her zaman bir hastalık anlamına gelmez ve ayrıca, asemptomatik olabilir" Stauffer göre.

"Bu hassas kişilerde hipotansiyon tetikleyebilir diğer birçok nedenleri arasında, ayakta pozisyonda uzun süre kalmak, duygusal stres, güneşe maruz belli durumlarda daha sık görülür," Herman ekledi.

Ayrıca okuyun: felç 6 belirtileri en kısa sürede tıbbi yardım belirlemek ve aramaya ilişkin

Alçak basınç Ana nedenleri

Alçak basınç: nedenleri, belirtileri ve ne basınç düşüşü sırasında yapılacak

Fotoğraf: iStock

Uzman Fausto Stauffer, basınç düşüşünün ana nedenleri vurgular:

 • dehidratasyon: Bu kan damarlarında dolaşan sıvının hacmi azalır Kardiyoloji koordinatörü düşük basınç ana nedeni, uygun olan.
 • Postural hipotansiyon: Bir kişinin çok çabuk ayağa kalkar ortaya çıkar.
 • Aşırı ısı: basınç düşmesinde kan damarlarının bir dilatasyon neden olur.
 • neurocardiológicas sendromlar: kalp ve nörolojik nörotransmitter düzensizlikle oluşan damarın vagus sendromu gibi.
 • Ciddi enfeksiyon durumları: sepsis (vücudun başka bir bakteriyel enfeksiyon kan yoluyla yayılır oluşan kan enfeksiyonu) elde edildi.
 • kalp yetmezliği durumları: aritmi, akut miyokard enfarktüsü gibi.

Germain patolojik önemi olmayan hatta kardiyovasküler bozukluklar veya bir epizodik, anlık durum ilgili olabilir birçok nedenden ötürü oluşabilir tansiyon veya hipotansiyon düşüş pekiştirir.

düşük tansiyon belirtileri nelerdir?

Alçak basınç: nedenleri, belirtileri ve ne basınç düşüşü sırasında yapılacak

Fotoğraf: iStock

Stauffer'ın ilk, kan basıncı kaybı asemptomatik olabilir açıklıyor. Ancak, mevcut olduğu zaman, semptomlar ve organlarda, kan akımı, özellikle beyin ilişkilidir. Böylece, bir sahip olabilir:

 • baş dönmesi;
 • hissi bayılma;
 • yorgunluk;
 • uyuşukluk;
 • Düşük bertaraf;
 • Soğuk ter;
 • dudakların solukluk;
 • Taşikardi (kalp yenerek hızlı duygu).

basıncı düşük olduğunda ne yapmalı?

Alçak basınç: nedenleri, belirtileri ve ne basınç düşüşü sırasında yapılacak

Fotoğraf: iStock

Germano kardiyolog basınç sırasında açılan gibi semptomların, geçici rahatlama için bazı önlemler yapılabilir açıkladı:

 • Uzan ve bagaja üstün bir konuma bacaklarını yükseltmek;
 • sıvı almak;
 • Bazı durumlarda, dil altı tuzunun küçük bir ek kan basıncı değerlerine restorasyonuna katkı olabilir.

Yani eğer bir aile üyesi ya da sizden arkadaş ve mevcut düşük basınçlı semptomlarla olması. Ayrıca gösterilen Stauffer olarak, yardımcı olabilir:

Ayrıca Oku: Yüksek tansiyon: Tam bir rehber size bakmak için

"Bireyi atmak ve beyne kan akışını arttırmak için bacaklarını kaldırmaya ona sorun. Buna ek olarak, onu alabilirsiniz en fazla, az miktarda su içmeye yönlendirmek. "O açıklıyor.

Sorun hakkında şikayet birisi yanında olmanın olduğu gibi, düşük basınçlı hastasın durumda hem sakin olmaya önemlidir. semptomlar devam Ama eğer, bir doktor uygun tedavi göstermek için aranmalıdır.

Nasıl sorunu tedavisi için?

Germano düşük basınç tedavisi teşhis için olası nedenini ve sonuç olarak yönlendirilmiş tedavi belirlemek için bir klinik değerlendirme gerektiren açıklar.

Stauffer düşük basınçlı işlem neden tedavisidir güçlendirir. Bir damar gerçekleştirerek "Bir örnek olarak, dehidrasyon varsa, hidrasyon. Aşırı sıcaktan, olası zaman çevreyi serin. enfeksiyon varsa, antibiyotik ile tedavi edin. hastaneye gerektiren çok şiddetli durumlarda, kan basıncını yükseltmek için venöz ilaçlar var ve bu sadece yoğun bakım ünitelerinde kullanılabilecek, "diye açıklıyor.

Hamilelikte Alçak basınç

Alçak basınç: nedenleri, belirtileri ve ne basınç düşüşü sırasında yapılacak

Fotoğraf: iStock

Germano gebelik sırasında düşük basınç sayesinde kan basıncı seviyelerinde düşüş üreten hormon salgılanması ile hamilelik fizyolojisi ile ilişkili olabileceğini açıklar. "Genel olarak, sıvı alımının basit bir artış semptomları azaltabilir" diyor.

Ayrıca Oku: Sağlığınız iyi gitmez belirtmek 8 vücut uyarıları

Stauffer gebelik sırasında düşük basınçlı değil, patolojik olarak kabul ortak bir olgudur ve yüksek tansiyon (hipertansiyon) olduğu gibi, doğrudan yaşamı tehdit eden fetüse anneye değil yol açmaz belirtiyor.

"Hipotansiyon plasenta kan akışının yeniden dağılımını meydana gelir. Alçak basınç büyük risk karın travması ile hamile kadının bayılma durumdur. Öneri belirtilerin olması durumunda aynıdır: yatarak, bacaklarını yükseltmek sıvıları içmek ve gerekirse bazı tuzlu yemek yemek - Bu tepe basıncı neden olabilir doğrudan tuz önlemek, "Hastane Santa kardiyoloji koordinatörü yönlendirir Lúcia Norte.

Şimdi kimse hayatı, alçak basınç bir noktada, olabilir ve bu semptomlara neden ya da değil biliyorum. Patolojik önemi olmayan anlık basınç bile bir damla olabilir veya bir sağlık sorunu ile ilgili olabilir. Bu nedenle, belirtilerin olması durumunda, tam bir teşhis koymak ve doğru tedavi endikasyonları almak için bir doktoru görmek için en iyisidir.