Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Propolis zaten yaygın özellikle boğaz ve grip ağrısı durumunda, bilinen bir üründür. Ama bu maddenin faydaları ötesine biliyor muydunuz? Tesadüf, aynı derece diğer ülkelerde (örneğin, Japonya) 'de değerlidir ve sağlıklı büyük müttefiki genel olarak.

Paula Crook, Patricia beslenme uzmanı Bertolucci beslenme danışma propolis bitkiler reçineler hasat yoluyla arılar tarafından elde edilen bir maddedir olduğunu açıklar. "Ve bu reçine mantar ve bakterilere karşı korumak için kendi kovanlarına kullanılır. Bu nedenle, propolis diğerleri arasında antibiyotik ve antifungal özelliklere sahiptir "diyor.

Piracicaba diğer ürünler arasında yer bal, propolis doğrudan birlikte çalışma, 1989 yılından bu yana piyasada olan dükkan - - Dorival Ribeiro, Mel Angelica sahibi kelime "propolis" (pro + polis) propolis geçirmek gerçeği arı kesin geldiğini açıklıyor yeni adres içinde. "Hiçbir propolis olsaydı, büyük bir kirlenme ve iyi birinden diğerine hastalığın yayılması olacağını" diyor.

Bitkilerin sürgünlerinin "arı propolis toplama; arı olarak, bitki kendisi için 'giyinme' olarak kullandığı ... Ve bu o zaman propolis bitki kökeni gelen propolis geliyor çünkü 'ortak' çeşitli bitkilerin tüm ve kendi maddeyi yapar, "Ribeiro açıklıyor .

Propolis bilinen ve yüzyıllar boyunca takdir edildiğini vurgulanmalıdır. "Başlangıçta boyun ağrısı olan bir arıcı tarafından keşfedildi. Daha sonra madde boğaz ağrısı yanı sıra farenjit, mide ağrıları vb mükemmel olduğunu keşfedildi Bugün bile birkaç çalışma kanserin önlenmesi ve tedavisinde faydaları gösterdi, "Ribeiro söyledi.

Ayrıca Oku: bal kullanmak 7 şaşırtıcı yollarını

Aşağıda, daha iyi fayda ve sağlık büyük müttefiki olan propolisin kullanımı, yollarını biliyorum!

Propolis Türleri

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Yalnızca Brezilya propolis ihracatçılarından biridir. "Biz atmosferde ağır metallerin düşük bir içeriğe sahip olmasıdır ve bizim arılar (en çok ne ilgi olduğu) propolis fazla flavonoidler içerik üretmek," Ribeiro söyledi.

propolis türleri ile ilgili olarak, bunlar vurgulanabilir:

propolis: bu çiçekler Baccharis Dracunculifolia arıların toplanan reçineleri ve özler oluşmaktadır.

Siyah Eğir: beslenme uzmanı Paula birden bitkiler arılar tarafından elde edilir açıklandığı gibi, o.

Ayrıca okuyun: 10 ev ilaçları gerçekten işe burnunu unclog

kırmızı propolis: bu, belirli bir bitki, maymun kuyruğu (Dalbergia ecastophyllum) elde edilir.

Ribeiro propolis en yüksek flavonoid içeriğine sahip olarak, ihraç olduğunu açıklar. Ama bütün türleri (bu maddenin faydaları böylece propolis tek tip, ilişkilendirilemiyor ziyade her türlü) mükemmel.

propolis kullanımı ile bağlantılı 10 avantajı

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Paula propolis 200 kimyasal bileşiklere göre tespit edildiğini açıklıyor. Ancak, daha fazla araştırmacının dikkatini çekmiştir kesinlikle neyi bileşiklerin tüm gruplar, flavonoidlerin grubudur. "Bu insan tarafından sentezlenmeyen doğal maddelerin büyük bir grup ihtiva fenolik bileşiklerdir. flavonoidlerin alımı da, antimikrobiyal aktiviteye sahip olan ve bağışıklık sistemini modüle ek olarak, antioksidan olarak iyileşme sürecinde çalışan emme ve vitaminler harekete yardımcı çeşitli fizyolojik süreçlere müdahale "der.

Kısaca, bunlar propolis faydaları olarak vurgulanabilir:

1. Eylemler antibakteriyel ve antifungal

Ayrıca Oku: menstrüel kramplar mücadele için 12 ipucu

beslenme uzmanı Sonia Ballesteros, Sağlık Kliniği ve Pilates'in apinajé insanlar, propolis utіlіzаdo pаrа combаter mikroplar ve outrаs doençаs bаcterіаnаs olabileceğini yorumlar.

İnsanlarda çeşitli maddelerin zararlı bakterileri yok etmede çok etkili olduğunu ve bu nedenle, diğerlerinin yanı sıra bademcik iltihabı, farenjit, larinjit, solucan enfeksiyonları, sinüzit, bronşit, pnömoni, influenza, rinit gibi hastalıkların tedavisi için çok uygundur.

Bazı ülkeler dahil Dorival Ribeiro yorum, okulda solucanlar mücadele etmek için, yılda bir kez çocuklara verilecek (örneğin, ananas) propolis dondurma oluşturuyor.

Propolis ayrıca, (örneğin bağırsak florasının bakteriler gibi) yararlı korumak aynı zamanda zararlı bakterileri yok etmek için büyük bir avantaja sahiptir.

propolis antifungal aktivitesi saç problemleri, genel olarak mantar hastalıklarında mayasıl vb tedavisinde ürün etkilidir Bu bölgede ortak sorunların mücadele, doğrudan çivi üzerinde, örneğin, kullanılabilir.

Ayrıca Oku: saç ve temiz bir cilt için 30 ipucu ve ayurveda tarifleri

Propolis ayrıca, vajinal, ağız enfeksiyonları ve sindirim sisteminden sorumlu Candida albicans, mantar mücadele katılır.

2. antiviral

Madde yaygın örneğin, herpes mücadele için kullanılır ve genellikle grip, soğuk algınlığı, konjunktivit ve boğaz ağrısı karşı görüntülenir.

3. Anti-iltihaplandırıcı bir tesir

Propolis, böylece, artrit, romatoid ve osteoartrit gibi hastalıkları tedavi etmek de gösterilebilir.

4. Antioksidan Güç

Antioksidan eylem propolis (hücre yaşlanması ve kanser gibi hastalıkların başlangıcı sorumlu) serbest radikallerle savaşır yardımcı olur.

Ribeiro bile propolis yaygın olarak gençleştirici ve cilt güzellik yardımcı olabilir yüz kremler veya sabun gibi kozmetik formülasyonlarda kullanılan hatırlatır.

5. antikanser eylem

Birçok çalışmada önlenmesi ve kanserle mücadelede birlikte propolis tüketimini ilişkilendirmiş. Yani bazı çalışmalarda madde sadece kanser hücrelerinin büyümesini inhibe mümkün olduğunu göstermiştir, fakat aynı zamanda kısmen mevcut hücreleri yok etmek vardır.

Ribeiro Japonya'da, kanserli birçok kişi propolis ile tedavi edilir ve birçok faydası bu konuda rapor edilmiştir söyledi.

6. şifa eylem

flavonoidler ve amino asitlerin mevcudiyetine bağlı, propolis yaralar, deri iltihabı, yaralar, yanıklar vs. tedavisinde etkilidir Aynı zamanda "kuru" sivilce yardımcı olabilir.

"Zarar, propolis birkaç damla kullanımından fayda ... yara iyileşmesi diğer günden güne geldiğinde Birçok balıkçılar, örneğin, özellikle kabuklular ile anlaşma olanlar," Ribeiro söyledi.

7. anestezik etkili

Bu boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, diş ağrısı vb mücadelede etkili propolis yapar

8. Etki immünostimülatör

beslenme uzmanı Sonia propolis аntіcorpos estіmulа vurguluyor ve іndіvíduo güçlendirmek için sіstemа іmunológіco yardımcı olur. Böylece, bir bütün olarak sağlığının iyileştirilmesi, hastalıkların ve enfeksiyonlara karşı bireyin direncini arttırır.

9. Ağız hijyeni

Ribeiro propolis tüketimi tüm ağız bölgesinin bir gelişme sağladığını işaret ediyor. "Çürüklerinin mücadele için, örneğin, Japonya'da, sakız var çiğneme edilir" dedi.

10. sindirim etkisi ve kilo kaybı

Dengeli diyet ile birlikte Propolis ayrıca, hatta kilo kaybına, bazı durumlarda, sindirim geliştirmek yardımcı olabilir.

yalnız - - propolis dair hiçbir kanıt olmamasına rağmen kilo kaybı davranmaktadır, Dorival Ribeiro bir propolis, örneğin bir "reçete" eski ve çok kilo vermek isteyenler için kullanılır, bir ananas suyu damla karıştırın yorumlar.

"Orada kilo vermek isteyenlere yardımcı yalnız propolis hiçbir temelidir, ancak tüm bağışıklık sistemi ve lenfatik sistem içinde bir iyileşme sağlamak gibi, bu anlamda kilo kaybı ile ilişkili olabilir," Ribeiro diyor.

propolis ile kullanım şekilleri ve ev tedavileri

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Ama sonuçta, nasıl propolisin kullanımı ve bu ürünün teslim edebilir tüm avantajlarından yararlanmaya?

miktarları her açıklamaya göre değişebilir ve kişinin yaşına ile (çocuk veya yetişkin olsun). Ancak, genel olarak, su içinde seyreltilmiş, 3 ila 20 damla gösterilir.

Size Aşağıda başarılı propolis kullanarak en yaygın yollarından bazıları biliyoruz:

 • Düzenli 3 yemek kaşığı suda seyreltilmiş propolis 5 damla tüketebilir. Bu, Ribeiro göre, bağışıklık sistemi için çok iyidir.
 • ve bu ürünün mükemmel bir ağızdan dezenfektanı - ağız hijyeni yaparken, Ribeiro göre, ayrıca su yaklaşık 4 çorba kaşığı propolis 5 damla kullanabilirsiniz.
 • Bir kulak ağrısı olduğunda, Ribeiro göre sen kulağın etrafında propolis 2-3 damla damla ve iyi masaj yapabilirsiniz.
 • Sonia propolis da yaralar, yaklaşık günde 3 defa uygulanan özütünün 3-4 damla herpes tedavisinde yardımcı olabileceğini vurgulamaktadır.
 • yaralanma veya yanık durumlarda, sitede yaklaşık günde 3 kez 3-4 damla uygulayabilir.
 • sivilce iyileşmek için, onlar size, sitede 4-5 günde mi 1-2 uygulanabilir.
 • kişi soğuk olduğu zaman, Ribeiro göre, su içinde seyreltilmiş propolis yaklaşık 15 damla sunar.
 • Bir virüs durumunda, aynı zamanda Ribeiro göre, propolis 30 damla gösterilebilir.
 • boğaz ağrısı, bunlar gargara bir bardak su içinde propolis 4 ila 5 damla yerleştirilebilir. Bu çözüm bile bir gün bir kereden fazla kullanılabilir.
 • solunum problemleri için, kaynar su içinde propolis birkaç damla yerleştirilebilir ve bu karışımın buhar inhalasyon olun.

Bunlar propolis kullanımının en yaygın formları vardır, ama en etkili sonuç için ideal her durumda Bölümünün özelliklerini değerlendirecek bir sağlık profesyoneli, rehberlik sahip olmaktır.

güzellik ürünü olarak Propolis

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Çünkü değerli özellikleri, propolis vb sabun formülasyonlarının, gençleştirici kremler, şampuanlar içinde mevcut olan Hatta bazıları "ev tarifleri" bahis olacaktır:

 • Ribeiro o bal, propolis ve kil kullanılarak cilt temizliği yapmak mümkün olduğunu açıklar; veya bal, propolis ve mısır unu; veya, bal, propolis ve şeker. Bunun için daha sonra bir cilt durulama, bir kese yapmak, propolis 15 damlası ile yaklaşık 1 çorba kaşığı mısır unu (ya da kil, ya da şeker), 1 çorba kaşığı bal ve yarım yerleştirin.
 • sivilce veya yaraları tedavi etmek için, onlar, sitede propolis için günde 4-5 defa gibi 1-2 uygulanabilir.
 • Bunlar cilt gençleştirme yardımcı olmak için doğrudan yüz kremi içine propolis birkaç damla yerleştirilebilir. Ancak bu durumda, bir dermatolog konuşmak ve bu konuda konumunuz ne olduğunu görmek ilginçtir.

Bunlar doğrudan güzelliğe propolis en yaygın kullanımları (ve sigorta) bulunmaktadır. Ama madde çeşitli amaçlar ile güvenle ve etkin bir şekilde kullanılabilir kozmetik formülasyonlar, mevcut olduğunu unutmayın.

propolis kullanımı hakkında uyarılar

Paula bazı çalışmalarda propolisin düşük toksisitesi olduğunu göstermiştir belirtiyor. "Bununla birlikte, kovanı çevreleyen bölgede toplanır, çeşitli kirletici yanlışlıkla, asfalt, aşırı demir, bakır, magnezyum ya da aynı kurşun gibi propolis, ilave edilebilir. Yani tüketilen propolis kaynağını bilmek önemlidir "diyor.

Sonia bazı insanlar şişme, kızarıklık, kaşıntı gibi belirtileri gösteren, propolis karşı alerjik reaksiyonu olabileceği açıklanmaktadır. sadece önkol 2 damla damla, kaşıntı veya kızarıklık olup geldi 30 dakika ve çek bekleyin: Böylece, ürünü kullanmadan önce bir duyarlılık testini yapmak için önerilir.

Bu anlamda, Sonia propolis sadece kontrendikasyonlar maddeye veya bileşenlerinden herhangi birine alerjisi olan hastalar için olduğunu vurgular. Ve alkol ile özü versiyonları çocuklar için kontrendike olduğu.

Ama genel olarak, propolis bir ürün de nüfusun çoğunluğu tarafından kabul ve birçok sağlık yararları sunabilir olduğunu.

"Ben her gün propolis en az beş damla tüketen alışkanlığı yaratan değer olduğunu düşünüyorum. Tek bir ürün ve ucuz bir ürün ile, kaç sağlık yararları olsun. onun yararları nerede - Japonya'da ise burada Brezilya'da Brezilya propolis en takdir (flavonoidler en yüksek tutar) olduğu için 'ucuz' ve bu nedenle çok ihraç ... Ve demek, o yaklaşık 4 veya 5 dolara çok çalışılan - propolis 30 ml yaklaşık 100 $ maliyeti. Yani evet, Brezilyalılar bu ürüne daha fazla değer vermek gerektiğini, daha fazla bilgi edinmek ve kullanmak, bir düşün! "Dorival Ribeiro Tamamladı.