Genital herpes: her şey hastalık hakkında bilmeniz gereken

Fotoğraf: iStock

Çoğu insan genital herpes duymuş; Birçok Ancak onun belirtileri ve olası komplikasyonlar nelerdir onu geliştirir ve nasıl iletildiğini hastalığı, hakkında şüpheler vardır.

John Serafim da Cruz Neto, Doğum Kliniği Koordinatörü ve Jinekolojik Uzmanlık Hastanesi Aziz Lucia, Brasilia, genital herpes Herpes Simplex-virüs (tip 1 ve tip 2) neden olduğu cinsel yolla bulaşan hastalık olduğunu açıklıyor. "Bu virüs koruması (kondom kullanımı) olmadan cinsel temas kadın ve erkek etkileyebilir" diyor.

Eurico Lopes, ürolog Hastanesi Brasilia, genital herpes, cinsel temasla çoğunlukla sık bulaşan son derece bulaşıcı bir hastalık olduğunu pekiştiriyor. "Ama böyle kontamine eşyalarla veya yaralanma ile doğrudan temas olarak hastalık kapma başka yolları vardır," diye açıklıyor.

Bu hastalığın nedenleri ve belirtileri hakkında daha fazla ayrıntı göz atın ve nasıl önlenebileceğini biliyoruz.

Böyle genital uçuk geliştirmek?

Genital herpes: her şey hastalık hakkında bilmeniz gereken

Fotoğraf: iStock

João Serafim genital ve ağız bölgesinde tipik lezyonlar oluşturan bir viral hastalık olduğunu açıklar. "Diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar gibi risk faktörleri kondom kullanmadan cinsel pratikler ile ilgilidir" diyor.

Vajinal kaşıntı: Ayrıca okuma sorunu nedenlerini anlamak ve nasıl önlemek için

Eurico maruz kaldıktan sonra yaklaşık 2-20 gün içinde, birey genital bölgede yanma hissetmeye başladığını açıklıyor. "Daha sonra, minik kabarcıklar (veziküller) vardır. Bozulmanın ardından, yara virüsü ve oldukça bulaşıcı büyük miktarlarda ihtiva eden bir sıvı bırakın. Küçük yaralar (ülserler), yanık yanık ve rahatsız "diyor.

Ürolog erken dönemlerinde, hastalık daha kolay organik konak savunma kapasitesine ters oranda aktarılır dikkat çekti: virüsüne yakalanmanın yani bağışıklık savunma alt, büyük bir şans. "Dahası, herpes simpleks neden ülser HIV vücutta ana giriş noktaları olduğuna dikkat etmek önemlidir," diyor.

Genital herpes ana belirtileri

Genital herpes: her şey hastalık hakkında bilmeniz gereken

Fotoğraf: iStock

Bazı durumlarda, hastalık belirgin semptomları olmadan ortaya çıkabilir, ama bu bulaşma riskini azaltmaz.

Kadınlarda João Serafim söyler, jenital herpes, genellikle eşlik eder (özellikle küçük dudağı bölgesi ve vajina ve anüs arasında alanında), genital bölgede gruplandırılır küçük veziküller (su kabarcıklar), oluşumu ile ortaya çıkar yerel şevk. "Veziküllerin kopma sonra, lokal ülserasyon oluşturabilir (bu da, diğer enfeksiyonlara ağ geçidi olarak hizmet edebilir). Bu küçük ülserler genellikle sığ ve düzenli kenarları vardır. onlar enfekte olup olmadığını, "diye açıklıyor dışında Onlar kötü koku yok.

Eurico Lopes kadınlarda genital herpes belirtileri pekiştirir:

7 vajinal sorunlar ve nasıl bunların her başa: Ayrıca Oku

  • genital bölgede yanma hissi;
  • küçük kabarcıklar (veziküller) ortaya çıkışı;
  • (Virüs ve oldukça bulaşıcı büyük miktarlarda ihtiva eden sıvı serbest) veziküller bozulması;
  • genellikle vajina dışına küçük ülser ortaya çıkışı (aynı zamanda vücudun iç kısımlarda bulunabilir).
  • ülserlerinin aşamasında, enfekte kişinin vücudunda ateş ve şişmiş lenf düğümleri olabilir.

İnsanlarda belirtiler benzerdir. "Yanma faz ve kabarma sonra genel olarak penisin ucunda küçük ülser oluşur, ama cinsel organlar herhangi bir bölgesinde oluşabilecek" Lopes açıklar.

Genital herpes Hususlar ve tedavileri

Genital herpes: her şey hastalık hakkında bilmeniz gereken

Fotoğraf: iStock

Ama yine de, orada genital herpes için tedaviler veya bu tedavisi olmayan bir hastalıktır? profesyonellerin açıklama göz atın:

Hiçbir çaresi: Lopes virüsünün eylemi azaltmak için uygun tedaviler olduğunu belirtiyor, ancak, hastalık tedavisi olmayan. "Ilaçlar, ağrıyı dindirmek, yaraları ve bölüm arasındaki süreyi artırmak için kullanılır," diye açıklıyor.

Spontan geliştirir: Jinekolog João Serafim bu, genellikle gösteri yaklaşık 7 gün sonra semptomların spontan iyileşme yani kendi kendini sınırlayan bir biçimde, genellikle tezahür sahip bir hastalık olduğunu açıklıyor.

nüks: jinekolog bu yeniden (hayatı boyunca art arda meydana) bir çerçevedir ve genellikle bu relaps kişinin bağlılığının bağışıklığın bir dereceye sırasında meydana geldiğini işaret ediyor.

Vajinal akıntı: Ayrıca okumak sorularını sor ve her türünü tanımlamak için öğrenmek

Düşük bağışıklık: ürolog Lopes nükslerin doğrudan stresli durumlarla, fiziksel veya zihinsel yorgunluk, travma veya diğer enfeksiyonlara bağlı olduğunu pekiştirir.

frekans: Hastalığın frekansının yeniden ortaya çıkma, kişiden kişiye farklılık göstermektedir. ürologa "Bu yıl her ay, iki ay, altı ay ve hatta yıl olabilir, ama hiçbir yolu yok ... O, yine olabilir".

tedaviler: João Serafim tedavisi ağızdan ve lokal antiviral ilaçların kullanımı üzerine nüks her bölümünü yapılması ve dayandığı açıklıyor.

Sen soruyor olabilirsiniz, ancak genital herpes tedavisi olmayan riskleri nelerdir?

gynecologist João Serafim verdi, bu yaralanma bölgesinde rahatsızlık yanı sıra, hassas çerçeve komplikasyonlara neden olabilir, bakteriler gibi diğer mikroplar tarafından sarılan aynı anda enfeksiyonu olasılığı. "Tek nedeniyle de, HIV, frengi ve hepatit gibi diğer hastalıklar, eşzamanlı iletim olasılığı Genital herpes olan hastalarda diğer CYBH ile bulaşma olasılığını araştırmak gerekir" diye uyarıyor.

Ayrıca Oku: HPV tedavisi olmayan? Bunu önlemek ve iyileştirmek öğrenin

Eurico Lopes ayrıca bir meningoensefalit ve ikincil enfeksiyon gibi herpes evrimi sırasında meydana patolojik süreçler olduğunu akılda tutmak gerektiğini işaret ediyor. "Kadınlar daha sonra düşükler, erken doğum acı veya rahimde enfeksiyon olabilir," diyor.

"En büyük bakım endişe yenidoğan. bebek doğum sırasında enfekte olabilir anne varsa, zaman, hastalığın karakteristik lezyonlar. Bu durumlar için sezaryen belirtilir. Yenidoğan herpes ciddidir. Bu ölüme yol ya da nörolojik veya görsel sekeller, "ürologa neden olabilir.

Genital herpes nasıl engellenir

Kadın tutan prezervatif

Fotoğraf: iStock

Cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanımı kirlenmesini önlemek için en iyi yoldur. "Ancak dikkatli olun: Yalnızca prezervatifler onlar iyileşti alanlarda iletimini engeller. skrotum, uyluk, kalça ve dudaklar gibi - - korumasız olan bölgeleri komşu onlar virüsle doğrudan temas halinde enfekte olabilir, "Lopes yol gösterir.

ürolog uyarısı: ortağı yaralarla ise "seks kaçının. Genital herpes, cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında en hızlı sayısal büyüme olarak kabul edilir "diyor.

iletim veziküllerin çıkmasından önce bile oluşabilir beri João Serafim Bununla birlikte, önleme, cinsel eşin cinsel organı olup olmadığına bakılmaksızın görünür lezyonun cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanımına dayalı, dikkat çekiyor.

Genital herpes için kesin bir tedavi garantisi olmamasına rağmen Şimdi, biliyorum, nüks her bölüm düzgün olası komplikasyonları önlemek için tıbbi gözetim altında tedavi edilmelidir. Ve bu erkek hem de kadınlar için de geçerli.

Buna ek olarak, güçlendirilmiş: önleme her zaman en iyi ilaçtır ... Cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanımı bu ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek için şarttır.