Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Bir süre önce Ceviz Hindistan kilo kaybı ile olan sözde güç için insanların dikkatini çekmiştir. Çok az insan, ancak, için tam olarak fayda sağlayabilir ve tüketim riskleri vardır bu tohum, ne araştırmak.

"(İngilizce kandil olarak) Hindistan'ın somun kestane ağacı Nogueira Hindistan'dır. Bilimsel adı Aleurıtes moluccana olduğunu. Bu Endonezya mutfağının bir parçasıdır ve Hindistan baharat olarak kullanıyoruz. Brezilya'da, mucizevi zayıflama olma vaadiyle, öncelikle internet üzerinden pazarlanan ediliyor, "Camila Secches, SBEM tarafından titre endokrinolog, Abran tarafından Beslenme konusunda uzman ve Endokrinoloji, Tıp Itajuba Fakültesi profesörü diyor.

Vivian Talarico, klinik beslenme L&Gövdeye L Yaşam Alanı, beslenme bakımı, spor beslenme ve fonksiyonel beslenme uzmanı, Hindistan'ın somun onun kompozisyon karbonhidratlar, proteinler ve yağlar içinde olduğunu söylüyor.

Hindistan Ceviz tüketiminin olası faydaları

Ceviz Hindistan kilo kaybı katkıda güçlü popüler bir inanç vardır, ama yine de bu faydayı kanıtlamak için hiçbir çalışma yapılmamıştır.

ilaç görüldüğü gibi "Hindistan Nogueira yaprak özü, bazı çalışmalara göre, kolesterol ve hafif ağırlık kaybı mümkün bir azalmaya yol açacaktır, bu nedenle, yağların emilme sorumlu enzim ve lipaz inhibe edebilir eylem benzer bir mekanizma ile. Diğer çalışmalar, bazı kişilerde, anti-enflamatuar ve analjezik etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Bu çalışmalar, bitki yaprağı özü ile değil, Hindistan somun olan tohum ile yapılmıştır vurgulamak önemlidir, "Camila diyor.

Ayrıca okuyun: memnun bırakacaktır 10 sağlıklı gıdalar

Fonksiyonel beslenme Louisa S. Moura Hint ceviz kolesterol seviyelerinin düşürülmesi ile ilgili olabilir, örneğin omega-3 ve omega-6 yağ asitlerinin oluşur açıklar. "Yüksek elyaf konsantrasyonuna sahiptir. Su ile birlikte tüketilen Yani, tokluk hissi neden ve iştah azaltabilecek "diye ekliyor.

beslenme Vivian doğru tüketici yararları tohum olarak gelir:

  • kilo kaybı yardım;
  • kolesterol düşürücü yardımcı olur;
  • selülitle savaşmak Yardım;
  • tatlılar için açlık azaltma ve mücadele istek;
  • kabızlık mücadele.

beslenme Maria Luiza için ise, bilimsel olarak kanıtlanmış hiçbir şey yoktur, çünkü fındık Hindistan'ın tüketiminin gerçek avantajları hakkında konuşmak zordur. "Kesin olarak bilinen Ne onun müshil etkisi, ama gerçek olduğunu Tohum satışı Brezilya'da yasaktır, o Ulusal Sağlık Gözetim Ajansı (Anvisa) tarafından yetkilendirilmemiş. Böylece, kilo kaybı güvenli müttefik olarak vurgulanan edilemez. Hiçbir şey çok o vücuda toksik olduğu muaf, "diye açıklıyor.

Camila ceviz Hindistan ile ilişkili zayıflama etkisi kanıtlıyor literatürde hiçbir bilimsel çalışma olmadığını işaret etmektedir.

Somun Hindistan tüketmek nasıl

aşağıdaki gibi Vivian göre, tohum tüketilebilir:

Ayrıca okuyun: 24 yeşil meyve suyu tarifi sizin menüsüne eklemek

  • ilk haftasında, sabah sekiz eşit parçaya tohum bölmek ve günde bir parça tüketir. Bol sıvı tüketmek emin.
  • İkinci hafta, dört eşit parçaya bölünmesi ve daha önceki hafta olarak yer tüketir.

"Böyle bağırsak problemleri gibi hoş olmayan etkiler, nedeniyle bu miktardan fazla tüketilmesi yasaktır," Vivian önerir.

Camila Brezilya'da, sıcak suda seyreltilmiş ham ceviz Hindistan, bir öneri tüketimi kilo kaybı amacıyla, Internette yayımlanan olduğunu söylüyor. "Bu öneri, ancak, hiçbir bilimsel dayanağı yoktur" dedi.

Maria Luiza tohum beslenme veya tıbbi endikasyon olmaması durumunda tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.

Kontrendikasyonlar, önlemler ve yan etkileri

Her zaman yiyecek veya madde daha da hızlı kilo vermek amacıyla, aşırı tüketilmesi gerektiğini unutmayın.

"Aşırı tüketir herşey hasara neden olabilir. Ceviz Hindistan'ın Olası yan etkiler şunlardır: krampları, ishal, bulantı, gaz, baş ağrısı, dehidratasyon, "Maria Luiza diyor.

Hindistan'ın somun ANVISA'ya tarafından satışı yetkisi verdi unutmayın ...

Ceviz Hindistan aşırı tüketildiğinde özellikle nutróloga Camila vurgular zarar verirler. "Hindistan'ın Nut özelliklerinden biri de müshil etkisidir. Kronik ishal tür vitaminler ve mineraller gibi sağlık için önemli besin, emilimini engelliyor. Ve internet üzerinden tavsiye edildiği gibi Hindistan Ceviz tüketimi güvenliğini kanıtlamak için hiçbir bilimsel dayanağı yoktur "diyor.

Ürün 65 yaş üstü, emziren kadınlar, 15 yıl, hamile kadınlar kadar çocuklar için kontrendikedir, alerji, ülser sorunları, yüksek tansiyon veya kalp sorunları olan insanlar.

"Farklı henüz insanlarda herhangi bir çalışma bulunmamaktadır, ne bugün tamamen gözlem vardır. yan etkilerden herhangi hemen tohum tüketimini askıya olursa, "Vivian söyledi.

Hindistan'ın somun ANVISA'ya tarafından yetkilendirilmiş hiçbir satış var ama buna rağmen kolayca bazı sağlık gıda mağazalarında ve hatta internette yer aldığını unutmayın.

Ceviz Hindistan X Şapka Napolyon

Nedeniyle kilo kaybı için Hindistan cevizi tarafından büyük talep nedeniyle, bazı insanlar Hindistan'ın somun gibi başka bitkinin tohumunu, Napolyon'un şapka, pazarlama vardır. "Napolyon'un Şapka yaygın ve kolay yetişen bitki ve bu nedenle de Hindistan Ceviz fiyatının altında fiyatlı bulundu," Camila diyor.

Çok tartışma sırasıyla bazen "gerçek fındık" ve "yanlış fındık" olarak adlandırılan Noz Hindistan ve tohum Şapka Napolyon satışına odaklanmıştır. Hem sağlık gıda mağazalarında bulunabilir ve ikinci toksik kanıtlanmış ve genellikle ceviz Hindistan gibi satılır çünkü korkutan da bu.

... asıl endişe Napolyon'un şapka kaçan derece toksiktir, düzgün alım yaptığı kontrol etmektir.

Cristiane Braga, Dahiliye, Dermatoloji, Estetik Tıp ve Saç yılında Abran tarafından nutróloga ve uzmanlık Napolyon'un şapka ot kardiotonik glikozitler büyük miktarlarda tarafından toksik etkiye sahip olduğunu işaret eder. "Bu is, kalp çaba artırabilir" diyor.

Büyük miktarlarda tüketildiğinde Napolyon şapka, özellikle de insanlar için toksik olabilir. "Bu bitkinin neden olduğu zehirlenme ile hastaneye gerekiyordu hastaların raporlar vardır," endokrinolog ve nutróloga Camila diyor.

Hindistan ne de Ceviz şapka Napolyon Ne ANVISA'ya tarafından yetkilidir. "Henüz Hindistan'ın somunu satın almaya karar Yani, asıl sorun Napolyon'un şapka kaçan, doğru alım yaptığı kontrol etmektir son derece zehirli olduğu," Maria Luiza hatırlıyor.

"Iç Napolyon'un şapka çok benzer olduğu için Hindistan'ın somun beyaz parlak, bir, çok dikkatli olmalı," Vivian söyledi.

Hindistan'ın somun ayırt etmek oldukça zordur, ama genel Napolyon'un şapka tohum genellikle biraz daha büyük ve biraz daha kırılgan ve daha az "peludinha" ödemek zorunda olduğunu.

sorunları önlemek için, bu Ceviz Hindistan güvenilir tedarikçi elde etmek en iyisidir. Ayrıca, profesyonel bir gösterge olması durumunda tüketici bahis. Tohum bile kilo yardımcı dair hiçbir kanıt bulunmadığını unutmayın.

"Ben mucizevi olacağa benziyor şey kullanılmasını önermiyoruz. Biz fiziksel aktivite ve iyi beslenme eğitimi ile iyi sonuçlar elde ettik, "beslenme Vivian varır.