Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Şu anda, birçok kişi önemli kilo kaybı olması karbonhidrat tüketimini azaltmak için ihtiyaç söz ediyoruz. "Düşük karbonhidrat" birçok insanın ağzında olan bir terimdir, ama buna rağmen, konu hakkında birçok soru ve farklı görüşleri yükseltir. bu düşük karbonhidrat diyeti olduğu gibi? Bu beslenme tarzı gerçekten sağlıklı ve kilo? Bu herkes tarafından izlenebilir? Bu sorulardan sadece örnekleridir.

beslenme uzmanı Marcia Alves Parlak Düşük karbonhidrat diyeti yenen karbonhidrat miktarını azaltmayı hedefliyor belirtiyor. "Onun azalma% 5 den gün boyunca karbonhidrat tüketilen şeylerin% 45 arasında olabilir. Tüketilen gıda genellikle hızla enerji kaynağı olarak hücreler tarafından emilir düşük glisemik indeksi, olacak çünkü bu azalma bir kilo kaybı getirebilir. Böylece, yağ biçimi olarak depolanmaz, "diyor.

Karşılaştırma için, geleneksel besleme tavsiye, genel olarak, gün% 50 ila% 55 oranında karbonhidrat olduğu alınır olmasıdır.

"Düşük karbonhidrat,% 100 bütün yapılmış ekmektir unu tokluk ve barsak fonksiyonu yardımcı elyafları, tüketimini öncelik de önemlidir. Her zaman düşük glisemik indeksli gıdalar tüketmek dikkat ederek "Marcia ekler.

Rossi Polyana da Rocha Freitas, denilen hat ile çalışan bir beslenme uzmanı "düşük karbonhidrat paleo," Bu kilo kaybı ve glukoz kontrolü için belirtilen bir gıda olduğunu söylüyor. "Bir tek proteinden oluşan yem, aynı zamanda yağlar, mineraller, vitaminler, lifler, su ve gerektiğinde hasta olarak azaltılması karbonhidrat var" diyor.

Ayrıca okuyun: Dukan Diyeti: hızlı kilo vermek için bir tarif

Polyana ve oluşumunda rol, adam çok az karbonhidrat tüketilmesi, yorumunu yapmaktadır. "Göçer ve doğası için 150 g / gün 'e, bir de düşük miktarda temin edilmiştir. yani kanıtlamak için randomize pek çok bilimsel çalışmalar karbonhidratlar azaltılması sorumlu, aksine, sadece faydaları, kilo, sınavlar, ruh hali, uyku iyileştirme ve konsantrasyon değil ... vardır. Günümüzde insanlar karbonhidrat fazla 300g, günde birçok işlenmiş gıdalar, kimyasallar ve inflamatuar ve obezite oranları, kardiyovasküler hastalıklar, alerjiler, kanser, otoimmün hastalıklar, depresyon, eklem hastalıkları, salgın şeklinde artıyor tüketen, daha hasta olan "diyor.

Polyana her yaşta veya fizyolojik zamanda, herkes için diyet düşük karbonhidrat paleo gösterir söylüyor. Ama, bireysel olarak hastayı değerlendirmek ve besinlerin miktarlarına gerekli ayarlamaları yapmak için gerekli olan", beslenme uyarıyor. Bu moda diyet ve benzersiz bir formülü değil, "diyor.

Talitta Maciel, beslenme uzmanı Uzay Gıda Yeniden Eğitim için bir diyet düşük karbonhidrat gıdalar dayalı yalnızca yapılabilir. "Ama büyük ölçüde karbonhidrat besin kaynaklarının arzını azalttığı için takip etmek daha karmaşık bir diyet var, sebze ve ette, genel olarak, esaslı ediliyor" diyor.

Eğer diyet bu tür katılarak ilgileniyor musunuz? Bu kararı vermeden önce, onu daha iyi tanımak için önemlidir!

Düşük karbonhidrat diyete başlamadan önce bilmeniz gereken 9 şey

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

1. Bu mucizeler yapmaz. Bu, tüm insanlar için mucizevi ve hızlı sonuçlar sunacak bir "güç set formül", değil. Hatta son dönemde zorunda olan bir diyet olarak görülebilir, ancak edilmemelidir alışkanlıklarında değişikliklere dayalı yeni bir "yaşam tarzı" olarak.

Ayrıca okuyun: metabolizmayı hızlandırmak 10 yeme alışkanlıklarını

2. bilgilendirmek için gereklidir. diyetin faydaları bir kişinin / duymuş raporları okuma çünkü değil hemen benimsemeliyiz. örneğin kitaplar gibi güven bilgiler, arama yapın. Gel fazla insan bu "yaşam tarzı" bahsediyoruz Facebook üzerinde topluluklara katılmak.

3. profesyonel rehberlik olması önemlidir. "Bir kısıtlayıcı diyet yapmak yararları hakkında bilgi almak ya da değil, bir sağlık meslek (bir beslenme uzmanı) yardım isteyin. gerekli incelemeleri yapın. Ve yukarı izin vermedi ve hep kendini sorgulamaya, "Rio de Janeiro'da Vanessa Araujo Gabrielli, Klinik Statera İşlevsel Beslenme Uzmanı, önerir.

4. Yağ önemli bir rol oynamaktadır. Düşük karbonhidrat diyeti, içinde "karbonhidrat kısıtlaması ile, vücut diğer kaynaklardan durumda onların bakımı için (kimin büyük kaynağı karbonhidratlar ise) gerekli enerjiyi istiyor, yağ - ayrıca tokluk hissini arttıran," Vanessa açıklıyor.

5. Yağ ve fazla protein sorunlara neden olabilir. Marcia onlar böbrek ve kalp hastalığına neden olabilir, çünkü günlük karbonhidrat alımını azaltarak, birçok kişi aşan sağlıksız olan protein ve yağ miktarlarını artırmak olduğunu açıklar. "Bu nedenle, her zaman herhangi bir diyete başlamadan önce bir uzmandan yardım isteyin olmalı," diye hatırlıyor.

6. Bu sağlık bağlılığı olmayan kişiler için gösterilir. "Bu hormon ve metabolik değişiklikler olmadan sağlıklı bireyler için belirtilen ve (a) beslenme uzmanı düzenli bir takip birine sahip ve kilo vermek isteyenlere ise," beslenme uzmanı Vanessa açıklıyor. Sonuç olarak, "bir bütün olarak sağlığına zarar verebilecek herhangi görülmesinden hiç kimseye beslenme ve klinik takibini ve olanlar için tavsiye edilmez" diye ekliyor.

Yeme alışkanlıklarını değiştirmek için 14 ipucu ve sağlıklı yemek hazırlamak: Ayrıca Oku

7. Bazı durumlarda hoş olmayan semptomlara neden olabilir. diyet bu tür başlatırken Marcia, bakım gereklidir. kullanılacak gıda enerjisi düşüktür ve kişinin rutin bağlı ve kişinin fiziksel aktivite bir sürü yaparsa, örneğin, hatta böyle zayıflık, baş dönmesi, baş ağrısı, yorgunluk ve değişiklikler gibi belirtiler hissedebilirsiniz çünkü "Bu ruh hali. "

8. Bütün düşük karbonhidratlı diyetler, düşük karbonhidratlı çağrılabilir. Böylece, belirli kurallara sahip bir "Yalnızca diyet" terimi düşük karbonhidrat yüz uygun değildir. Düşük karbonhidrat paleo diyet, örneğin, kendi özelliklerine sahiptir. Dukan Diyeti da düşük karbonhidrat düşünülebilir. aynı zamanda düşük karbonhidrat olmasına rağmen "Dukan aşırı protein alımı olduğu daha yüksek protein diyeti, vardır. Zaten düşük karbonhidrat mutlaka yüksek protein ve vücut enerjisi olarak tüketmek için daha değerli yağ tüketimi değil, "Vanessa açıklıyor.

9. Bu planlama alır. yeterince organize kişi olmak, diyet bu tür geçinmeye çok daha muhtemeldir, siz "gerçek yemek" yemek gerekir (çoğu dondurulmuş gıdalar ve fast food gibi sanayileşmiş unutma). taze sebze sağlayan bir yerde bir haftalık alışverişimi yapmak, örneğin, programlanabilir çalışın; Bir haftalık menü hazır var; (Menü yaşam tarzınıza uygun olmayacağını düşünüyorsanız) bir parti, beslenen gitmek ya da bir şey alırken.

Düşük karbonhidrat diyeti: include ne ve yemeklerde nelerden kaçınmalı

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Ama sonuçta, ne biz yiyebilir ve düşük karbonhidratlı diyet önlemek için ne gerekiyor?

Genel olarak, Vanessa izin gıdalar olduğuna dikkat çekiyor:

 • Sebzeler (birkaç hariç, örneğin, kabak)
 • etler
 • yeşillik
 • Süt ve süt ürünleri

Ayrıca Vanessa göre, genel olarak, menüden dışlanması gerektiğini:

 • Tahıllar (örneğin pirinç, mısır, vb)
 • (Kabak gibi) Bazı sebze
 • Yumrular (patates, vs. manyok, taro,)
 • (Glüten ve ekmek hariç, makarna gibi) herhangi bir gıda ihtiva eden un
 • bakliyat
 • çok işlenmiş gıdalar (sanayileşmiş).

Yağdan zengin gıdaların tüketimi ile ilgili olarak, beslenme uzmanı Talitta göre en iyi seçenek vardır: zeytinyağı, tereyağı, hindistan cevizi yağı, doğal kökenli sadece yağları.

Talitta açıklandığı gibi meyve halinde, bunlar nedeniyle fruktoz içeriği yüksek glisemik indeksi artırabilir. "Bu artırmak için her zaman, bir lif kaynağı ile tüketilmelidir bir tohum Chia, örneğin; Bunlar seçilmiş ya da portakal veya mandalina hamuru içinde tüketilebilir olanlar edilmelidir. lif alımının meyvelerin glisemik indeksi düşürür için "diyor.

"Kırmızı meyveler şekerlerin daha küçük miktarlarda içerirler. Diğer seçenekler şunlardır: hindistan cevizi, avokado ve kuru meyve, kestane, iyi yağlar glisemik indeksi yükseltmeyin zengin olmaya, "Talitta ekler.

Bir "eşsiz menü" söz etmek mümkün değildir dikkat çekicidir. Bu besinlerin miktarlarına böylece gerekli ayarlamalar yaparak, tek tek her hastayı değerlendirmek ve kılavuz bir beslenme çok önemli yol göstericidir.

Düşük karbonhidrat diyeti hatta kilo?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Düşük karbonhidrat alımı ile bir diyet kilo kaybı için etkilidir izleyin: Bu insanların dikkatini çeken soru var?

Vanessa evet diyor. "Ama bu çok kısıtlayıcı olmaya kilo vermek ideal bir yol değildir. Bazı insanlar bu tür kısıtlama zorluk olabilir. Her birey diyetler için metabolik yanıtı vardır. En iyi yolu bir besin eğitim gören ve vücudun fizyolojik ihtiyaçlarını saygı edilir "diyor.

Marcia, sağ macronutrients tüm kaynaklardan (karbonhidrat, protein ve yağ) ile dengeli bir diyet ve gerekli takviyeleri kullanımı olacaktır. "Ben diyetler yapılır ve bu tür doktorlar ve beslenme uzmanları olarak sağlık çalışanları tarafından denetlenen, daha sağlıklı bir yaşam izleyin için esas olduğunun vurgulamak," diye hatırlıyor.

düşük karbonhidratlı diyet ile kilo verenlerde Öyküler

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Adriana Devechio, 32, bir diyet düşük karbonhidrat benimseyen sonra köklü ve görünür bir değişiklik vardı raporlar. Bununla, herkes kendi gıda hakkında merak etti. Yani bu yaşam tarzı içinde birçok tarifleri ve ipuçları koymak Instagram bir profil kurmak karar verdi.

"Ben Dr. Souto, Primal Brezilya ve Düşük Hayat gibi çeşitli internet aramaları, bloglar aracılığıyla da benim kilo kaybı süreci ve başlanan kitabın Diyet Devrimi Dr. Atikins, düşük karbonhidrat diyeti buluştu karbonhidrat "diyor.

Adriana normal ağırlığa dönmek için başarısız denemeden sekiz yıl sonra, 5 Ocak 2014'te düşük karbonhidrat diyeti takip başladı bildirdi. "Kısıtlayıcı diyetler, açlıktan ve hiçbir şey bir sürü kilo vermek" diyor.

Fikir gövdesi beslenen ve söndürülmüş, bu nedenle işlenmiş gıdalarda 'saldırıları' kaçınarak böylece beslemektir (...)

"Fikir vücut böylece doldurulmuş işlenmiş gıdalar, şeker ve karbonhidrat açısından 'saldırıları' kaçınarak beslenen ve söndürülür böylece beslemektir. Sonra yiyecek çok basit: irade, yumurta, peynir ve fındık en et ve sebze (yeryüzüne doğmuş olanlar), her türlü "diyor.

Adriana böyle pirinç, fasulye, makarna, ekmek ve şeker gibi yoğun karbonhidrat içeren gıdaların yemez. "Ama biz ayarlamalar yapmak ve 'orjinal' o iyi olsun yemekler büyük bir liste vardır. Örnek: kabak erişte, kakao kalıbı, krep vs. Tüm Düşük karbonhidrat "diyor.

Adriana bu yeni beslenme tarzı ile, 25 kilogram ve karın bölgesinde 22 santimetreyi ortadan söylüyor. "Ben nefret fiziksel aktivite yapmak sağlık ve eğilim kazanan ek olarak. Bugün pratik Tay boks ve ağırlık antrenmanı. Ben anemi vardı diyet önce benim kolesterol, mide reflü, irritabl bağırsak sendromu (IBS) ve uykusuzluk artırıldı. Açlık Kapalı o sürekli hissetti! "diyor.

Çıkış yapabilmek aşağıdaki fotoğraflardan bir "önce ve sonra" Adriana Devechio:

Fotoğraf: Basın Bülteni / Adriana DevechioFotoğraf: Basın Bülteni / Adriana Devechio

Fotoğraf: Oynatma / Adriana Devechio

Julia Prado Biber, 31, işkadını, ayrıca düşük karbonhidrat diyeti benimsemiş ve iyi sonuçlar elde ettiğini söylüyor.

2013 yılında, çok ağırlık (66 kg) üzerindeydi söylüyor. "Açlık glukozu 110, biraz yüksek kolesterol ve yüksek trigliserid, hem de aşağı özsaygı ile olmak. erkenden itibaren ben denge ve ayna ile ilgili sorunlar vardı ve ruh hali bir yeri vardır. Ardından, 2014 yılında, diyet ve yollarını araştıran, Gary Taubes bedenim ve özsaygı, birkaç kitap buldum değişebilir ama dikkatimi çeken tek 'Neden şişmanlar ve hangi kilo vermek yapmak' oldu. Bilimsel araştırmaya dayalı bir kitap. Ben sağlık ve yaşam kalitesini sahip tarzlarıyla ilgili konularda dalmak ister "diyor.

"Kitabın 'aklın diyet' in Dr David Perlmutter glüten ve karbonhidrat konusunu ele alınmaktadır demans ve katkıda riskinin artmasına sorumlusu olarak (hatta taneleri gibi 'iyi karbonhidrat' dedi) depresyon ve epilepsi. Ben kilo alma ve depresyon bizim gıda etkisini araştıran oldum, toplumumuzda giderek mevcut, "Julia ekler.

"Neredeyse bir yıl için benim diyet şekerler emekli zaman, 2013 yılı beri kendim üzerinde deneyler ettik ve bu büyük bir fark yarattı. 2014 yılının yılında vücutta çeşitli inflamatuar süreçler sorumludur glüten, azaltır. 2015 yılında, ben karbonhidratlar kaldırmak için birkaç deneme yaptı, ama hiçbiri ondan fazla gün sürdü. Yani ailem yıllardır şekerleme endüstrisi, ekmek ve tatlılar çalışır ve her zaman çok 'karınca' oldum çünkü hatta kolaylık olması için, menüde dahil etmek döndü ... Ama deneyim yapmak ve en az ciddiye almaya karar iki ay bedenim nasıl tepki vereceğini görmek için. Ve şimdiye kadar çok iyi gidiyor "diyor.

30 gün boyunca diyet ve fiziksel aktivite korumak için Instagram üzerinde bir meydan okuma motive diyete başladım Julia hesabı. "Bu yüzden (diyetten karbonhidrat maksimum miktarda kısıtlamak) Düşük karbonhidrat diyeti için, protein ve düşük glisemik karbonhidrat (vücutta insülin sivri önlemek) açısından zengin benim diyet, değiştirmeye aldı" diyor.

Ama aynada sağlıklı bir yaşam tarzı sonuçlarını görmek ve aynı zamanda yaşam kalitesini, refahını, ruh hali ve fiziksel ve ruhsal sağlığını hissetmek edebilmek için iyidir.

"Ben etler (sığır, domuz, kümes hayvanları ve balık) olarak ... hep kilolu tercih vermek ne olursa işlenir porsiyon başına karbonhidrat en fazla 1 gram. Salata yeşil günde 2 bardak bırakır; gün (enginar, kuşkonmaz, brokoli, karnabahar, kereviz, patlıcan, mantar, soğan, biber, bamya, yeşil fasulye, kabak, domates) başına 1 fincan sebzeler; peynir, günde 110 gram (American ve kaşar lor hariç şişman); günde 4 yemek kaşığı (ışık hariç) krem; 4 çorba kaşığı / gün mayonez; günde 1/2 avokado meyveler; 4 yemek kaşığı / gün limon suyu; tatlandırıcılar (sükraloz, aspartam, stevia ve sakarin); yumurta ve yağ (hindistan cevizi yağı ve fıstık yağı); Hindistan cevizi sütü; kahve; Ortak su ve gaz; yer fıstığı; yerfıstığı yağı; yoğurt (doğal ve tamamlayıcı); Tohumlar (keten, Chia), "Julia söyledi.

yemez neyi ilgili olarak, Julia ", beyaz şeker, esmer şeker, esmer şeker, bal, pekmez, mısır şurubu, bira (içerir malt), süt (laktoz içerir), yoğurtlar aromalı veya işaret ışığı, meyve ve meyve suyu meyve. Nişasta: tahıllar, pirinç, tahıllar, mısır nişastası, ekmek, hamur işleri, simit, fasulye, havuç, mısır, bezelye, tapyoka, manyok, patates ".

Julia diyet takip ediyor ve bitirmek için stil yemeden bir terim olarak kalmasını istiyorum diyor. vücut daha az eksikliğini hissettiği için "Gelecekte, bana biraz karbonhidrat tür, ya da değil izin verebilir. Ama aynada sağlıklı bir yaşam tarzı sonuçlarını görmek ve aynı zamanda yaşam kalitesini, refahını, ruh hali ve fiziksel ve ruhsal sağlığını hissetmek edebilmek için iyidir "diyor.

girişimci de ağırlık çalışması haftada altı kez sahiptir. "O zaman ölçeğinde kilom değişmez daha fazlası, ne gibi değişiklikler vücut kitle bileşimi, yağ kaybetmek ama daha ağır kas kütlesi, kazanç," diyor.

Eğer bir "önce ve sonra" Júlia Pimenta görebilirsiniz:

Fotoğraf: Basın Bülteni / Júlia Pimenta

Fotoğraf: Oynatma / Júlia Pimenta

Raporlar düşük karbonhidrat diyeti benimsemiş insanların örnekleridir dikkat çekicidir. Ancak, her kişinin kendi özellikleri vardır ve ne için "çalıştı"; Başka bir yararlı olmayabilir. Eğer diyet bu tür benimseyerek ilgilenen varsa Böylece, en iyi yolu önce profesyonel rehberlik talep etmektir.

Facebook grupları

. Facebook bazı örnekler göz atın hem içinde hem de ülke dışında, kendi hikayelerini yapmak ve düşük karbonhidrat yaşam tarzı hakkında konuşmak insanların grup vardır:

 • Düşük karbonhidratlı hayat
 • Düşük karbonhidratlı diyet ve Paleolitik
 • Lowcarb diyet
 • Düşük Carb Yüksek yağlı diyetler

Eğer düşük karbonhidrat diyeti katılmak ilginizi iseniz, arama ve teşvik aramak - ister kitaplara, Facebook'ta topluluklar, bloglar vs - ama en uygun profesyonel olsun diyetin bu tip olacak aslında yarar sağlığınıza anlatmak için bir beslenme, rehberlik aradıkları emin olun.