Risk kontraseptif değiştirme - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

doğum kontrolü yanı sıra, hap adet öncesi krampları ve ağrıları azaltır ve ciltte akne görünümünü kontrol etmek, çeşitli hastalıkları önler. Bu kist önler ve polikistik yumurtalık ilgilenir kim de ona bakabilir.

Ama ne olursa olsun kullanmak isteyen sebebi nedir, hepsinden sonra, sadece profesyonel dava için en iyi seçeneği gösterebilir, tıbbi tavsiye istemek, her şeyden önce gereklidir.

gebeliği önlemek için etkili bir yol olarak, en kadınlar tarafından kullanılan yöntemlerden biridir. "Dışında doğum gelen, hap polikistik yumurtalık durumlarda faydalıdır. Hap kullanımı da TPM güçlü ve yoğun menstrüel kramp durumlar için endikedir, "jinekolog Elisabete Dobao açıklıyor.

jinekolog sonra onu almak için doğru yol ne olduğunu açıklamak için de sormak, sizin için en iyi seçenek göstermektedir. jinekolog aynı anda her zaman kullanılması önerilir. "Günümüzde hapları giderek düşen dozajı var ve ilaç etkinliğini sağlar hormonal seviyede tutmak esastır doğru zamanda götürün" diye öneriyor.

Bütün bu faydaları göz önüne alındığında, doğum kontrol hapı düzeltebileceksiniz olduğu en yaygın soru? cevap: yapmamalısın. ilaç, östrojen ve progesteron bu iki hormon alınmasında düzenlilik, yumurtalık hacim artabilir. Yani tıbbi konsültasyon olmadan düzeltmeye asla.

en iyi ilaç seçmeden önce, onu vücudunuz için doğum kontrol iyi tür rehberlik için jinekoloğa geçmesi önerilir. İlk başta, çeşitli faydalar getirecek, böyle bir duygu hastaymış gibi bazı hoş olmayan duygular neden olabilir, ancak daha sonra vücut adapte. "hap kadının refahını tutar, örneğin, kramp önlediği için. Ama biz durdurmak veya adet öncesi belirtiler geri gelebilir, çünkü onu almaya unutmamalıyız "diye uyarıyor.

Ne doğum kontrol haplarının sürekli kullanımını duymak yaygındır aksine kısırlığa neden olmaz. Bir kadın hamile kalmak istediğinde, İlaç durdurmak gerekir ve tıbbi takibi ile, hapı kullanımı olmadan bir ay sonra hamile kalmak mümkündür.

Bir yıl boyunca doğum kontrol hapı, ve bir ay bir mola vermek gerektiğini de konuşun da tamamen efsanedir. "Genel olarak, geri hap kişi, bu ilaca vücudunun rehabilitasyon yan etkileri yoluyla gidecek, tam tersine, bir ay kırmak için gerekli değildir," Elizabeth diyor. .

Eğer herhangi bir nedenle hap alarak durduruldu Ama eğer biz önlemek için başka yollar bulmalıdır. "Tıptan kırılma varsa, bu istenmeyen gebeliği önlemek için doğum kontrol başka yönteme başvurmak gerekli," jinekolog önerir.