tam yağlı süt, yarım yağlı veya yağsız? - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Bu sahip olduğumuz en iyi kalsiyum kaynağı olduğundan, her gün sağlıklı kemikler bakımı için önemlidir süt iç. 50 yaşında süt sadece üç bardak günde alarak düzenlenmiş seviyelerini tutabilir bu minerali içeren başka gıda tüketmek değil Bir yetişkin. 50 yıl sonra bu tüketim beş altı bardak her gün ortalama yükseltilmelidir.

Süt tam gıda ve gerekli ama tam yağlı süt arasındaki farkı ve yağsız süt nedir?

tam yağlı süt

o sanayileşmiş önce adı sütün içerisindeki yağ anlaşılacağı gibi tam yağlı süt, kapsamlı bir şekilde muhafaza yağ yüksek oranda içerir. Bu tür içinde mevcut yağ yüzdesi olarak bileşimin en az% 3'tür. Tam yağlı süt, bu aşamada, enerji talebi oldukça yüksektir, çünkü çocuklar için iki yıldan daha eski en iyisidir.

ergenlik geçiyor Gençler ve ikizleri onun gelişiminin zarar verilmez için vücudunuzun da enerji gerektiğinden önemli miktarlarda süt tüketen devam etmelidir.

Ancak daha da önemlisi aşırı kilolu çocuk ve ergenler tam yağlı süt kaçınmak gerektiğini söyledi. İçerdiği yağ büyük miktarda kardiyovasküler hastalık riskini arttırır ve kilo kaybı engel Bunun nedeni.

yağsız süt

kardiyovasküler sistem hastalıkları veya muzdarip olanlar yağsız süt tercih vermelidir kilo vermek gıda diyeti. Diğer taraftan, çok az yağlı içeriği vardır, vitamin A ve bütün sütünde D mevcut içeriyor ama.

O sağlığı bozulmuş olmadan değiştirmek, böylece Yağsız süt, protein, kalsiyum, fosfor, potasyum ve bütün süt diğer besinlerin aynı miktarda kalır. Ne onu az "enerji" yapar aslında, yağ vardır. Bu tür bütün olarak süt, bu tür, aynı zamanda pişirme de kullanılabilir.

yarı kaymağı alınmış süt

Yarı örneğin yağsız süt, yağsız süt, tam yağlı süt içinde ihtiva edilen yağ bir kısmını geri çekilmesi işlenir. Bu 06 ve% 2.9 ila% yağ seviyeleri ile, diğer ikisi arasında bir ara üründür. Diğerleri gibi bu da aynı mineralleri tutar.

laktoz intoleransı veya bu gıda tüketimini kesmek zorunda değildir inek sütü ile ilgili diğer alerji muzdarip insanlar için sütlere ilişkin çok çeşitli piyasada şu anda. Önemli olan gıda tüketimini ihmal değildir.