Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Pitaya. Fotoğraf: Thinkstock

Elma, muz, çilek, üzüm ... meyve, lezzetli yanı çoğu insan ve menü parçasıdır sağlıklı bir diyet esastır ...

Ama bu bir sır değil! Ne az kişinin bildiği bazı geleneksel olmayan meyveler de lezzetli ve birçok sağlık yararları sunmak olmasıdır!

Bazı egzotik meyveler ve iyi nedenler adıyla bir listesini görebilirsiniz Aşağıda mümkün olduğunda onları tüketmek için:

1. pitaya

Pâmela Miguel, beslenme uzmanı Klinik Beslenme Fonksiyonel São Paulo, ejderha meyve hastalık ve erken yaşlanmayı, inflamasyon iyileşme önlemek için çalışan, radikallerin stok vücudu korumak antioksidanlar (antosiyaninler), zengin olduğunu açıklar ve bağışıklık sistemi.

Pamela vurgulanan olarak tohumlar, bir müshil güce sahip gibi gözüken ejderha meyve tüketiminin bir başka yararı, bağırsak fonksiyonunun iyileştirilmesi.

meyveler, antioksidan özelliklere sahip olan, C vitamini içeren kollajen üretiminde bağışıklık sistemi ve yardımcı güçlendirir.

"Aynı zamanda cilt sağlığı, göz için önemli vitamin A, vardır ve antioksidan vardır ve bağışıklık sistemini güçlendirir," beslenme ekler.

Ama burada bitmiyor: ejderha meyve de onlar bizim bağırsak 'iyi bakteri' için gıda, böylece bizim bağırsak florasının iyileştirilmesi bağırsak fonksiyonunu düzenleyen ve sistemimizi güçlendirerek olan yani prebiyotik olarak hareket oligosakkaridlerini" içerir bağışıklık, "Pâmela Miguel diyor.

2. Kino

Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Belki duymadım, ama bu meyve aynı zamanda sağlık yarar sağlayabilir.

"Daha çok bir gıda daha dekoratif bir nesne gibi bakıyor egzotik ve garip görünümlü bir meyvedir. Bununla birlikte, kağıt hamuru potasyum içerir, kas ve kalp kasılma ve sıvı tutma çerçevesi önler vücuttan akışkan maddenin bertaraf edilmesi işleminin süreçleri için önemli bir mineral, "beslenme Pamela açıklar.

"Kino da kilo kaybı diyetlerinde yardım, bağırsak ve tokluk düzgün işlemesi yardımcı bağışıklık düzgün sistemi ve lif, tutmak önemlidir C vitamini içerir," profesyonel ekler.

3. cherimoya

Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Üreme

tatlı ve etli hamuru ile, cherimoya bir hayatım sevenler için iyi bir seçenek olabilir. "Meyve ayrıca bağırsak düzgün işlemesi için önemli iyi bir lif miktarını, tokluğu (kilo kaybı diyetlerinde yardım) teşvik içeren, şeker ve kan dolaşımına yayınlanmadan emilim hızını kontrol," Pâmela Miguel açıklıyor.

cherimoya da bağışıklık sisteminin doğru çalışması ve kolajen üretimi için önemli C vitamini içerir. "A vitamini ek olarak, aynı zamanda sağlıklı cilt ve göz ve önemli antioksidan etkisi olup, bağışıklık sistemini güçlendirir," beslenme uzmanı diyor.

4. Granadilla

Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Bu sağlık yararları sağlar başka meyvedir. "Bu, sağlıklı bir cilt ve gözler için önemlidir antioksidan vardır ve bağışıklık sistemini güçlendirir A vitamini sağlar," Pâmela Miguel diyor.

beslenme başka yararlı faktörü (kilo kaybı diyetlerinde yardımı) tokluk hissini arttıran ve şeker absorpsiyon hızı ve kan akımı içine salınmasını kontrol etmek için kendi iyi fiber içeriği, uygun bir bağırsak fonksiyonu için önemli olduğunu söyler.

"Meyve önemli bir farklılaştırıcı kolesterol kontrolü yardımcı fotokimyasal aramalar maddeler yanı sıra, örneğin, diğer faydaları varlığıdır: vücutta enflamasyon modülasyonu ve serbest radikallerin etkisine karşı koruma," beslenme ekler.

5. Ebu'l

Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

meyve, A vitamini kaynağı zaten alıntılanan Pamela beslenme olarak, sağlıklı bir cilt ve gözler için önemli olduğunu antioksidan vardır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. "Aynı zamanda nesil süreci için önemli B vitaminleri vardır vücuttaki enerji. Yani, yorgunluk muzdarip olanlar için iyi bir seçenektir ve fiziksel aktivite yapmak olduğunu, "Pamela diyor.

C vitamini, bu egzotik meyvenin içinde de mevcut, bu bağışıklık sisteminin düzgün işleyişine ve kolajen üretimi için önemlidir. "Ayrıca kemik sağlığı ve bütünlüğü için önemli olan kalsiyum ve fosfor bulunmaktadır. Ve kolesterol ve diyabet kontrolünde yardımcı çözünür lif, "beslenme ekler.

6. longan

Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Pâmela Miguel göre, Longan (vücut sıvıları eleme işlemi için önemli), fosfor, magnezyum ve demir (sağlıklı kemik ve kas kasılması süreci için önemlidir) kalsiyum potasyum iyi kaynağı (kaçınarak karedir anemiler).

Egzotik meyve hala bağışıklık sisteminin doğru çalışması ve kollajen üretiminde davranan C vitamini vardı. Bu, A vitamini sağlıklı bir cilt için önemli olan gözleri antioksidan vardır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

beslenme uzmanı meyve de tokluğu (kilo kaybı diyetlerinde yardım) teşvik bağırsak düzgün işlemesi için önemli lifler içerir ve şeker emilim hızı ve kan dolaşımına salınımını kontrol ekliyor.

7. Tamarillo

Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

tamarillo sağlıklı bir vücut için önemli vitamin ve mineral içerir. "E vitamini, örneğin, güçlü bir antioksidan serbest radikallerin oluşumunu (ve önlenmesi hastalıkları) zarar hücreleri engelleyen olduğu; erken yaşlanma engeller ve vücut enflamasyonu azaltır, "Pâmela Miguel söyledi.

C vitamini, egzotik meyve de de mevcut, bu bağışıklık sisteminin düzgün işleyişine ve kolajen üretimi için önemlidir. "Demir anemi çerçeveleri engeller; Magnezyum kemik sağlığı ve kas kasılması süreci için önemli bir mineraldir ve aynı zamanda vücutta diğer önemli işlevlere sahiptir, "beslenme uzmanı diyor.

Pamela bağırsağın doğru işlemesi için gerekli gövde ve elyaf, sıvı eleme işlemi için önemli bir meyve potasyum varlığını tokluk teşvik (diyetler zayıflama yardımcı) ve kontrol şeker alım oranı ekler ve kan dolaşımına onların sürümü.

karotenoidler, antosiyaninler ve flavonoidler leucoantocianinas: "tamarillo aynı zamanda çeşitli hastalıklara, bunlar karşı vücudumuzu koruyan antioksidan özelliklere sahip maddeler içerir. Onun tüketimi de kolesterol kontrolünde yardımcı olacak gibi görünüyor, "beslenme uzmanı Pamela diyor.

8. Cambuci

Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Üreme

Bu meyve, daha önce de belirtildiği gibi, erken yaşlanmayı önlemek ve aynı zamanda kollajen üretim sürecine dahil, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için önemlidir antioksidant faaliyete sahip olan, C vitamini açısından zengindir.

"Aynı zamanda, diğer işlevler arasında kemik sağlığı ve kas kasılması süreci için önemli mineral magnezyum içerir; Sıvı eleme sürecinin ve bağırsakların doğru olarak çalışması için gerekli gövdenin elyaf için önemli potasyum, tokluk (diyetler zayıflama yardımcı) desteklemek ve şeker absorpsiyon hızı ve kan akımı içine salınmasını kontrol etmektedir. Kemik sağlığı bakımı için önemli fosfor ve kalsiyum, ek olarak, "Pâmela Miguel ekler.

beslenme vurgulamaktadır olarak dut, ayrıca antioksidan etkisi olan diğer maddeler açısından zengindir.

9. Camu Camu-

Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

camu camu-Bu zengin olan, vitamin kaynakları tüm meyvelerin arasında C vitamini, yüksek konsantrasyonu ile öne çıkmaktadır.

Belirtildiği gibi," C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmek için önemlidir; Bu erken yaşlanmayı önlemek, antioksidan olan; kolajen üretim sürecine dahil yanı sıra, "Pâmela Miguel açıklıyor.

beslenme C vitamini ayrıca, bitkisel gıdalarda bulunan demir emilimini arttırır ekler. "Camu-camu ayrıca, kilo kaybı süreci diğer şeylerin yanı sıra, yardımcı ve hastalığı önlemek için faaliyet gösterdiği antioksidan ve anti-enflamatuar eylemlerle flavonoid içeren" diyor.

daha meyve

Sağlık için 9 egzotik meyve iyi - Kadınlar İpuçları

Fisális. Fotoğraf: Thinkstock

Yukarıdaki seçeneklere ek olarak, diğer egzotik meyveler sağlığımız için faydaları sunuyoruz. "Bunların çoğu zaman meyvede bulunan ve gövdenin düzgün işlemesi için önemlidir sãomuito vitamin ve mineral ilave olarak, antioksidan ve antienflamatuar eylemleri ile elyaf ve bileşikler sağlar," Pâmela Miguel söyledi.

egzotik meyvelerin Yeni örnekler diğerleri arasında fisális, meyve ekmek, meyve Wolf, Mabolo, jenipapo, sapodilla, siriguela, Murici vardır.

beslenme uzmanı Pamela bu meyvelerin bazı Brezilya'ya yerli ve diğerleri yok olduğuna dikkat çekiyor. "Kolayca bulunmayan, fakat aramaya en iyi yer meyvelerin çeşitli ihtiva belediye pazarlar var," diyor.

Ve şimdi diyet bunlardan en az birini içerecek şekilde iyi nedenlerimiz var. Sonuçta, yeni tatlar tatmak ve dahası, egzotik meyveler sunan çeşitli avantajlarından yararlanmaya, günlük tüketmek meyve türünü değiştirmek için öder.