Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Şu anda çok, bir takım hastalıkların önlenmesi şeklinde gövdeyi tutmak ve daha iyi bir yaşam kalitesine sahip bir yolu olarak fiziksel aktivitelerin önemi hakkında söylenir. açık hava etkinlikleri, su, dans dersleri, kavgalar ve: Ve uzun zamandır, o bahane birçok egzersiz isteyen kişiler için olanaklar vardır, çünkü artık herkes için geçerlidir "Ben spor salonuna sevmiyorum" daha fazlası.

Bu nedenle, herkes için rehberlik size uygun aktiviteyi bulmak ve hareketsiz uzak elde etmektir! Roberta Borges, La Guardia, UFMG Sports Koçluk Beden Eğitimi Profesörü ve Usta, pratikte sabit kalması onu motive edecektir faaliyettir çünkü iyi fiziksel aktivite, kişinin sevdiği biri olduğunu söylüyor.

Ama fiziksel aktivite sizin için ve yaşadığımız an için en uygun olan yaklaşık Şüphe hala, bazı ipuçları yardımcı olabilir! Aşağıda profesyoneller farklı yaş gruplarından kadınlar için uygun aktiviteler göstermektedir. Kontrol edin!

12-19 yaş

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Roberta bir çocuk olarak, bu fiziksel aktiviteleri pratik alışkanlığı oluşumu için önemli bir yaş grubudur açıklıyor. "Düzenli uygulama bu yaşta hormonal değişikliklerin neden bu farklı bir duygu, taşıma kolaylaştırır daha büyük vücut kendini farkındalığı sağlar. Buna ek olarak, fiziksel aktivite kadınların duygusal kırılganlık dönemi "diyor o özgüvenin çok önemli bir duygu geliştirir.

Beden Eğitimi öğretmeni mümkün olduğunda ergenlikte, kolektif fiziksel aktiviteler ya da daha fazla kişi var ortamları almalı, bu ekler - Bu ergen sosyalleşmeyi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca okuyun: Eğer karın yağ kaybetmek yardımcı 10 egzersizleri

Bu bağlamda, burada bu yaş grubu için uygun faaliyetler için bazı öneriler:

1. kolektif oyunlar (basketbol, ​​hentbol, ​​voleybol)

Geliştirilmiş fitness, Kardiyorespiratuar zindelik, kuvvet, kilolu, fazla esneklik ve koordinasyon kaybı: Beden Eğitimi Hemen Fit Akademileri profesyonel Priscila Cesaria, spor da dahil olmak üzere büyük faydalar, getirmek olduğunu söylüyor. "Değil birçok önemli yararları arasında farklılıklar ve olumsuzlukları, karar verme, pro-aktivite, başa öğrenmek, kendini tanıma yanı sıra psikolojik ve sosyal faydalar söz" diyor.

"Ama en önemli olmasıdır Çalışılan etüt faaliyeti gibi gençler. Bu kişi bir şey yapmak zorundadır, eğer bazı kötü sonuçlar doğurur, çünkü zevkli olmalı, "Priscilla ekledi.

2. Dans

Ayrıca Oku: 12 ipuçları spor salonunda motive kalmak

profesyoneller göre, dans dersleri de bu yaş grubu için büyük seçeneklerdir.

"Bu diğerleri arasında balo dansı, caz, rumba, zumba, forro, zouk, balta olabilir. pratik olabilir ritimleri için sınıfları ve uzman kulüpleri çok canlı formunun bu tür bilgileri sağlayan spor salonları vardır, "Roberta söyledi.

3. Aerobik aktiviteler (yürüyüş, koşu)

Jomar Souza, Egzersiz Tıp Uzmanı ve Spor ve Egzersiz Tıbbı ve Spor Brezilyalı Derneği (SBMEE) Direktörü, Yürüme, koşma, bisiklet, yüzme gibi genel olarak aerobik aktiviteler, belirtilmiştir olduğuna dikkat çekiyor. "Onlar, kendi birikimini önleyerek, vücut yağ üzerinde bir kontrol oluşturmak ruh hali ve özgüveni geliştirmek da menstrüel kramp kolaylaştırmak ve yardımcı endorfin üretmek," diyor.

20-29 yaş

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Roberta yetişkinliğe ulaştıktan sonra, "şeklinde" bir vücutla endişe genellikle büyür, belirtiyor. "Buna ek olarak, modern bir kadın çalışıyor ve günlük çalışma faaliyetleri için hüküm ihtiyacı olduğunu" söylüyor. "Bu aşamada (30 ila 39 yaşları gibi), bu daha büyük şiddette ve kendini iyi hissetmesi yerlerde fiziksel aktiviteler aramaya ortak kadınlar olarak, onların güzellik ve olgunluk keyfini nerede" diye ekliyor.

Ayrıca okuyun: kilo vermek iyi 20 egzersizleri

Priscilla her şeyden önce, en uygun aktivite kişi beğendi biridir olduğunu hatırlatır. "Her fiziksel aktivite fayda getirir, ancak tüm keyifli olmak zorunda yukarıdaki, aksi katılım oluşturmaz" diyor.

Bu yaş grubunda, Priscilla göre, dikkate alınması gereken bir nokta her kadının hedeftir. Bu bağlamda, profesyoneller bazı önerilerde:

1. Vücut

Priscilla göre, ağırlık çalışması, özellikle bir "heykel gövdesini" arayan kadınlar için mükemmel bir seçenektir.

Souza bu aşamada bunun (eğer varsa) hamilelik sırasında sadece kemik kütlesi düşünme artırmak için önemlidir ama aynı zamanda gelecekte osteoporozun önlenmesi için ekliyor. Bu anlamda, aerobik aktivite ile kilo eğitimi (vb, çalışan bisiklet gibi) ilişkilendirmek gerçekten ilginç

2. Yarış

Priscila kadın kilo kaybı ve fitness hedefi, büyük bir endikasyon yarış olduğunu vurgulamaktadır. Bu, pek çok kadın tarafından uygulanan bir faaliyet olmuştur ve birçok sağlık yararları sağlar etti. sokak yarışları bu hayatın herhangi bir aşamasında ilginç olan yeni arkadaşlıklar izin verdiğini cabası.

3. Pedal

, Kilo kaybı ve fitness aramaya Priscilla göre kadınlar için bisiklet de iyi bir alternatiftir. O vb güzel manzaralar bakın yeni yerler bilmek mümkün örneğin çok sayıda sağlık faydaları sunan bir sıcak aktivite, üstelik refahı, duygusu vardır

4. Yüzme

Bu aynı zamanda kilo kaybı ve fitness isteyenler için iyi bir seçimdir. Roberta Kim suda faaliyetler düşük yoğunlukta ve bu nedenle yaşlılar verilen düşünüyor olduğuna dikkat çekiyor. "Aktivite sınıfının hızına göre öğretmen tarafından kontrol edilebilir, ve yüksek yoğunluklu bir etkinliği ya da düşük yoğunluklu olabilir" şeklinde açıklamaktadır.

5. Pilates

daha rahatlama ve esenlik arayan kadınlar için Priscilla böyle Pilates gibi faaliyetler göstermektedir.

Ama rahatlama teşvik çok daha fazla, özellikle bu tür faaliyetlerin duruş geliştirir, vücut heykel olur, yaralanmaları vb önlemeye yardımcı olur

6. Yoga

Başka etkinlik Priscilla göre, Yoga, daha rahatlama ve esenlik arayan kadınlar için tavsiye.

İyi nedenler bol, tabii ki, Yoga yapmaya: yaşam kalitesini iyileştirir (sağlıklı yaşam huzur ve iç huzuru teşvik); Duygusal denge sağlar; uykusuzluk ve depresyona problemleri artırır; Kan dolaşımını uyarır; ağrıyı azaltmaktadır; duruş geliştirir; beden ve zihin vb enerji verir

7. Jimnastik

Roberta göre, çeşitli akademiler sunulan egzersiz sınıfları, kadınlar arasında çok popülerdir. Bazı örnekler şunlardır: vb kalça ve bacaklar için yerelleştirilmiş egzersiz sınıfları, karın sınıfları

8. savaşır

Muay Thai sınıfları, Boks, Jiu Jitsu da Roberta göre, iyi bir göstergesidir, birçok kadınlar arasında başarılı olan ve.

9. Tenis

Roberta tenis gibi spor pratiği, örneğin, de gösterilir olduğuna dikkat çekiyor. Yine, seçtiğiniz aktivite ile kadını teşhis çok önemlidir, dikkati çekiyor.

10. Devre

Günde 30 dakika içine yoğunlaşmış direnç egzersiz ile aerobik aktivite birleştirir - Kısa sürede söz konusu olduğunda, Jomar Souza diyor, sözde devrede uzman akademiler vardır.

bebeklerin anneler için 11. Spor

Roberta pek çok kadın gebe kaldıklarında bu bir yaş hala olduğuna işaret ediyor. "Hamilelik hassas bir aşama daha duyarlı ve spesifik bakım gerektiren bir. Fiziksel aktivite can ve profesyonel beden eğitimi yardımıyla, bu aşamada da yapılmalıdır. Bu dönem orada yüksek yoğunluklu fiziksel aktivite olması veya etkiye sahip olacağı tasarlanmamıştır "diyor.

doğum sonrası dönemde, Roberta ekler, bebekli anneler için jimnastik çocuklarla ilişkide yardımcı olmak üzere bir çok serin bir fırsattır, (bazen bu dönemde azalır) özsaygı ve isteklilik bebek bakımı için. "Bu tür bir faaliyet de çocuğu terk etmek kimin yok ya (a) oğlu, (a) ile kalmak için çok fazla zaman yok anneler için harika bir çözüm olabilir. Bu ilişki çocukların fiziksel olarak daha aktif olmaya ve anne ve çocuk arasındaki etkileşimin bir an sağlamanın yanı sıra, anne daha fazla güvenmeye yardımcı olabilir: (a). Orada bazı özel akademiler bu alanda zaten ve pazar büyüme eğilimi gösterdiği, "diyor.

30-39 yaş

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Roberta işaretler, temelde 20 ila 29 yaş arasındaki kadınlara verilen aynıdır olduğuna dikkat çekiyor "bugünün kadının daha sonra da eski çocuk ve menopoza sahip olduğundan," diyor.

Bu anlamda, ana faaliyet öneriler:

1. Jimnastik

jimnastik dersleri şimdi en jimnastik sunulan ve kadınlar arasında çok popüler.

2. Kavgalar

Muay Thai sınıfları, Boks, Jiu Jitsu da bugün birçok spor salonları sunulmaktadır ve giderek daha fazla kadını memnun ettin.

3. Tenis

Tenis de kadınlar için uygun bir spor ve çok sayıda sağlık faydaları sunar ve açık havada egzersiz tercih edenler için çok güzel ve iyi bir seçenektir.

4. Vücut

Priscilla bu yaş grubunda (30-39 yaş), vücut artık eskisi gibi aynı güce sahip ise dikkat çekiyor. Çoğu zaman, sarkmış ortaya çıkmaya başlar ve esneklik azalmaya başlar. "Birçok kadın daha sonra estetik ve yaşam kalitesi ile ilgilidir. Bu konuya, fiziksel, hormonal ve metabolik açıdan ilk kaybını yaşamaya başladı "diyor.

metabolik, hormonal ve fiziksel kayıpları yavaşlatmak için yardımcı olur, aynı zamanda estetik bir bölümünü geliştirir ve aynı ağırlık, profesyonel göre, mükemmel bir seçimdir. "Bu osteoporoz, artrit, diyabet ve hipertansiyonu önlemeye yardımcı olur," diye açıklıyor.

sırt ağrısı vakalarının çoğu kas zayıflığı ve esneklik eksikliği ile ilgilidir çünkü Mukavemet eğitimi de, Priscilla ekler, duruş artırmaya yardımcı olur. "(Kemikleri desteklemek) kaslar daha esnek hale geldiğinden nedenle, ağırlık ile çalışan bu durumlarda endikedir" diyor.

5. Aerobik aktiviteler (yürüyüş, koşu)

Yine aerobik aktiviteler Souza vurgulamaktadır olarak önemli bir rol oynamaktadır. "Artık daha fazla yağ ve kemik kütlesinin korunması kontrolünde" diyor.

bebeklerin anneler için 6. Egzersiz

Doğum sonrası dönemde, eğer varsa, bebeklerin anneler için spor büyük bir fırsattır. Çocukların, benlik saygısı ve istekli ilişkide Asist bebek bakımı için.

Roberta açıklandığı gibi, bu tür aktiviteler de çocuğu terk etmek kimin yok ya (a) oğlu, (a) ile kalmak için çok fazla zaman yok anneler için iyi bir ipucu olabilir.

40-49 yaş

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Roberta bu yaşta, vücut metabolik yavaşlama geçmesi başlar ve fiziksel aktivite günlük yaşam, beden, benlik saygısı ve hareketlerin kalitesinin düzgün işlemesi düzeninin sağlanması yardımcı olduğunu açıklıyor.

Bu aşama için önerilen bazı etkinlikler şunlardır:

1. Yürüyüş

Priscilla orta çağda, en azından orta şiddette aerobik ve kas doğa programları, günde 30 dakika, 3-5 gün bir hafta gösterilir ise dikkat çekiyor. Ve çok güzel bir örneği yürüyor.

Roberta bu çağda en sık rastlanan fiziksel aktivite, yürümek ucuz olması ve zaman bakabilirim kadınların fırsat vermek olduğuna işaret ediyor. "Ama bu etkinlik daha az bakım ve Beden Eğitimi bir profesyonel eşliğinde sağlayan gerektirir anlamına gelmez," uyarıyor.

2. Vücut

Priscilla ağırlığı bu yaş grubundaki kadınlar için iyi bir seçim olmaya devam ettiğini işaret, "metabolik, hormonal ve fiziksel kayıpları yavaşlatmak için yardımcı olur. osteoporoz, osteoartrit, diyabet ve daha az yoğunlukta ve her kadının özelliklerinden bağlı ılımlı yükleri ile tatbik edilebileceğini hipertansiyonu önlemeye yardımcı olur, "diyor.

Souza aerobik faaliyetlerini sürdürüp kas dayanıklılık egzersizleri artırmak önerir. "Birçok kadın hormon replasmanı yapmak ve bu tür vücut yağ ve kardiyovasküler değişikliklerin birikimi gibi potansiyel yan etkilerinden kaçınmak başlar bu aşamada, fiziksel egzersiz kilit rol oynayacak" diyor.

50 yıl içinde

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Roberta 50 yıldır, vücut daha kırılgan olmaya başlar, ancak düzenli fiziksel aktivite esas metabolik yavaşlama, kas kütlesinin kaybını önlemeye yardımcı olur, hareket ve böylece yardım kalitesine yardımcı olur açıklıyor yaralanmayı önlemek.

Genel olarak, bu yaş grubundan nüfus için düzenli fiziksel aktivite hedefleri Roberta öğretmeni vurgular gibidir:

 • Sağlık Bakım;
 • Bakım ve / veya günlük hayatın temel faaliyetlerinde bağımsızlığını geri;
 • Ağrıyı azaltmak;
 • Önlemek ve doğru şekil bozuklukları;
 • Temel faaliyetleri yürütmek için gerekli eklem hareketliliğini korumak;
 • Kurtarma veya denge ve motor koordinasyon bakımı;
 • Geliştirmek ve korumak ve trofizmini ve kas tonu;
 • kardiyopulmoner kapasitesini artırmak için;
 • Trigliserid Redüksiyonu;
 • kan basıncını düşürücü;
 • Epinefrin duyarlılık azaltarak aritmi eğilimi azalır;
 • insülin hücrelerin duyarlılığı artışı;
 • Hormonal ve bağışıklık tepkilerinin hız artışı teşvik;
 • artan kalori harcamalara vücut yağ azaltılması;
 • Eğilim artan kas kütlesi metabolik oranını artırmak için;
 • Çeşitli hastalıkların gelişimi için risk faktörlerini geliştirerek hastalıkların önlenmesinde de faaliyet göstermektedir.

Bu bağlamda, burada bu yaş grubu için daha uygun faaliyetler için bazı öneriler:

1. Su Aktivitesi (örneğin su aerobik olarak, yüzme)

Roberta vurgulanan Bu yaşta, kemik yoğunluğu daha küçük olur ve bu yaralanmalara neden olabileceği için yüksek etkili aktiviteler olacağı amaçlanmamıştır. "Su ortamında etki azaldıkça yüzden, havuzda faaliyetlerini yürüten kadınları bulmak çok yaygındır. Su aerobik ve yüzme en aktivitelerden sonra aranır, ama bugün de suda koşu ve bisiklet aktiviteleri gösterilmiştir "diyor.

Priscilla yüzme ve su aerobik keyifli ve güvenli olduğuna dikkat çekiyor. "Onlar da spor, solunum ve kardiyovasküler bölümünü yardım aerobik aktiviteler," diyor.

2. Vücut

Bu yaş grubundaki kadınların çoğu Priscilla'ya göre, tüm gövde yapısını güçlendiren bir etkinlik, bu ağırlık katılmış.

Souza nedeniyle olası bir osteopeni ve olası osteoporoz için kalça ve dizler eklemlerinde herhangi bir sorun ve kırık riskini azaltmak için kas gücü vardır İşletmesi, ırk olarak etkisi de dahil olmak üzere aerobik egzersizleri tutmak için ilginç olduğuna işaret .

3. Fonksiyonel Eğitim

Başka bir çok popüler bir etkinliktir, Roberta göre, Fonksiyonel Eğitim olduğunu. Bu alanda çalışmak Beden Eğitimi uzmanları artık çok sayıda bulunmaktadır. diyor "Eğitimin bu tip nedenle yaşam kalitesi ile günlük bağımsızlığı için gerekli hareketler, bu yaş grubuna özel ve insanlar kas tonusu ve kas esnekliğini yanı sıra iyi bir ortak esnekliğini korumasına yardımcı olur ve" .

Roberta aileye bağımlı olan yaşlı insanları bulmak için yaygın olmadığını ekliyor ... "Mevcut nüfus yaşlandıkça ve yaşam iyi kalite ile gelmiştir. Yaşlı bugün, gösteriler gidin ailesi ile yemeğe çıkmak, kulüpteki arkadaşlarıyla olan seyahat eder ve torunları ile birlikte oynar. Ve bu bağlamda, düzenli fiziksel aktivite bu hükmün tüm tutmaya yardımcı olur, "diyor.

4. Balo dans

Nasıl Salon dansları hala bahis hakkında?! "Dans bu mod o çağın ihtiyaçlarına ve koşullarına mükemmel bir uyum çünkü hala bu yaş grubunda daha yüksek olabilir yararlar sunar. Biz yaşam kalitesini ve vücut ve ruh çalışan fiziksel aktivite daha iyi bir şey geliştirmek gerekiyor "Priscilla söyledi.

dans, fiziksel aktivite olarak, kaslar, solunum, denge güçlendirmede yardımcı olduğunu Profesyonel vurgulamaktadır. "Aynı zamanda (genellikle bir grupta uygulandığı gibi) sosyal sorunu çalışır ve böylece aktif zihin tutar ve o yaşta daha sık depresyon vakalarını engellemeye yardım" diyor.

Genel olarak fiziksel aktivitenin ana faydaları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Kesinlikle iyi nedenler eksik değil sürekli çalışmak! Roberta düzenli fiziksel aktivite yararları daha fazla sayıda sağlayan biri olduğunu açıklar. "Temel olarak, en az haftada 3 kez ve en az 30 dakika bir gün düzenli fiziksel aktivite, fiziksel aktiviteler diyoruz," diyor.

Düzenli fiziksel aktivitenin yararları bir örnek olarak, Roberta birkaç değinir, çoktur ve:

Vücut ağırlığını kontrol: Düzenli fiziksel aktivitenin pratik tüketilen aşırı kalori harcamak için yardımcı olur ve enerji kaynağı harekete vücudu devam etmek için ya da uzun süre saklanan yağ metabolize olarak yağ olarak depolanır olacaktır. "Aerobik ve anaerobik egzersiz birleştiren vücut yağ azaltmak, bu nedenle, yani, kilo kaybı ve sesi kaslar için en iyisidir, farklı enerji rezervlerini metabolize olur ve," Beden Eğitimi Profesörü ekler.

bilişsel (zihinsel) sağlık geliştirir: Düzenli fiziksel aktivite anksiyete, stres ve depresyon önlenmesinde yardımcı olur. "Vücut kendisiyle bu nedenle çoğu kendine güvenen kişi ve yapar daha fazla enerji, daha mutlu olur," Roberta söyledi.

fiziksel sağlığınızı iyileştirir: normal fiziksel aktivite, bir bütün olarak organizmanın işleyişini arttırır. kemik yoğunluğunu arttırır, çünkü "Bu; Geliştirilmiş kas tonu; duruş ve koordinasyonu artırır; pulmoner ventilasyon artırır; geri kalan kan basıncı ve kalp atış hızı düşürür; immün ve hormon sisteminin etkisini iyileştirir; eklem esnekliği, denge ve uygulayıcılarının dayanıklılığı artıran "demiş öğretmen.

Genel olarak sağlık sorunlarını önler: Önlemek, kontrol etmek ve bazen örneğin kronik ve akut hastalıkları, diyabet, yüksek tansiyon, kardiyopulmoner hastalıklar, diğerleri arasında osteoporoz gelişme riskini tedavi için yardımcı olur. "Direniş bile kanser için geliştirir kanıtlamak çalışmalar var," Robert ekler.

En önemli bakım egzersiz

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Ne olursa olsun kadının yaşı ve seçilen faaliyet türü dolayı, o egzersiz için profesyonel rehberlik güvenebilirsiniz çok önemlidir.

Herhangi bir fiziksel aktivite Beden Eğitimi profesyoneli tarafından yönlendirilen zorundadır, Priscilla diyor. "Sağlık uzmanı, her egzersizin hacim, yoğunluk ve yük ayarlamak bilecek değerlendirmeyi bilirler ve hedeflerinize ve ihtiyaçlarına göre egzersizleri reçete biridir. Will tüm koordinatlar, kaza riskini minimize "diyor.

Roberta fiziksel aktivite her zaman yüksek yoğunluğuna düşük düzeyde de başladı ve düzgün gerçekleşmesi için, bir beden eğitimi profesyonel izleme bakılmaksızın uygulanması için öngörülen fiziksel aktivite esastır gerektiğine işaret ediyor.

Ayrıca Roberta, her zaman iyi bir hidrasyon ve beslenme ile kombine edilmelidir düzenli fiziksel aktivitenin pratik ekler. "Yaş ve ilk fiziksel durumuna bağlı olarak, tıbbi bir değerlendirme yapmak ve bir beslenme uzmanı takibinde gereklidir" diyor.

"Bu da önemlidir Şüphesiz her fiziksel aktivite etkinliğe giysi ve ayakkabı uygun düzgün gerektirdiğini hatırlamak," profesör Roberta varır.

O zaman biliyorum: size uygun bir fiziksel aktivite bulun ve teklif edebileceği tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz!