6 çaylar, kilo, uyanmak enerji ve diğer şaşırtıcı kullanımları olduğu - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

dinlenmek ve çay iyi bir fincan daha günlük hayatın acele unutmak daha iyi bir şey var? çok hafif bir sıvı alımı ile ortaya çıkan huzur kombine preparat ritüel, daha iyi düşünceler organize daha ritmik formu nefes alıp başlaması veya bir doz daha az stres ile gün sona yardımcı olur. Son olarak, garanti dinlenmek için gerçek çay alır.

Dedesi, anneler, teyzeler ve melekleri hep mide, baş ağrısı, stres, kolik, karaciğer için ve orada yanında iyi çay ipuçları var. Ama hiç gerçekten Belirli bir durumda etkili olan çay araştırma durdu var? Eğer yanıtınız "hayır" listesi aşağıda altı çaylar ve gerçek uygulamasına sahiptir.

1 - Siyah çay uyanmak

Birçok kişi bir fincan kahve olmadan güne başlayamaz. kahve arzını kaybetme riskiyle karşı değil, masanın yanında koyu renkli sıvı bir şişe uyanlar bile vardır. kafein, kahve yüksek miktarlarda bir madde mevcut "kabul etti" tutmak yardımcı olmasıdır.

Ve British Medical Journal'da yayınlanan Sydney, Avustralya'da Küresel Sağlık George Enstitüsü araştırmacıları tarafından yapılan bir çalışma sürücüler tarafından tüketildiğinde kafein% 63 kaza riskini azalttığını ortaya koydu. Bu orta dozlarda tüketilen olabilir maddenin yalnızca bir örnektir.

Ayrıca kafein bol miktarda içerir Siyah çay, kahve sevmem olanlar için iyi bir seçenektir, ama aynı zamanda çok az itme geniş gözlerini açık tutmak için bu gereklidir.

2 - Beyaz çay hafifletmek

kafein düşük konsantrasyon ve antioksidan daha güçlü bir varlığı ile, beyaz çay yorucu bir günün ardından vücudu rahatlatıcı mükemmeldir. ABD'de Oregon Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, polifenollerin bu yüksek konsantrasyon - diğer çaylar göre yaklaşık% 40 daha fazla - Ayrıca, DNA mutasyonlarını engellediği tümörleri neden faktörünü yardımcı olabilir.

3 - Yeşil Çay enerji ve yağ geçirmek

Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde yayımlanan bir araştırmaya göre, yeşil çay vücut tarafından enerji harcanmasını artırır ve aynı zamanda yağ yakmak için yardımcı olur. Yeşil çay bu etkileri elde etmek için uygun konsantrasyonlarda antioksidan ve kafein sahip olmasıdır.

4 - Yaratıcılık için Hint Chai

"Chai" tarçın, zencefil, hindistan cevizi ve biber gibi tatlar çeşitli birleştiren Hint çayı türüdür. Bu kombinasyonun, biraz araştırma sağladığından, o yaratıcılığı teşvik edebilmektedir.

5 - meyve çayı zahmetli belirtileri tedavi etmek

Bazı meyve yapılan Çaylar, kaynaklandıkları ham malzemenin karakteristik özelliklere sahip getir. Böylece, turuncu çay grip semptomları mücadeleye yardımcı olabilir ve limon örneğin boğaz ağrısı karşı etkilidir.

6 - sıcak günler için çay ya da arpa çayı Oolong

Oolong çayı, Asya çay yanı sıra arpa çayı bir tür soğuk yenen, özellikle sıcak günlerde mükemmel düşer. Oolong da damar hastalığı önlemeye yardımcı ve bilişsel fonksiyonu geliştirmek için faydalı olduğu birçok çalışma ile işaret edilmektedir.