egzersiz yapma veya çalıştırdıktan sonra yemeye 8 gıdalar - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Fiziksel aktiviteler insanların hayatları için pek çok yarar. Ama iyi sonuçlar elde etmek için - iyi beslenme ile ilişkilendirmek için de gerekli - şeklinde veya genel olarak sağlığı geliştirmek için vücudu tutmaktır.

Her kişi için ideal diyet, onların hedeflerine göre, sadece profesyonel alanda gösterebilir, ancak eğitim veya yarış sonrası tüketilmesi önemlidir kanıtlanmış bazı yiyecekler de mevcuttur.

beslenme uzmanı Karina Frasson gıda en kısa sürede egzersiz yağsız kütlenin kaybını önlemek ve faaliyetleri sırasında kaybedilen besinleri doldurmak için sonra yapılması gerektiğini vurgular. "Bu yüksek glisemik indekse sahip karbonhidrat (beyaz ekmek, bal, patates, pirinç) ilişkili protein kaynakları (yağsız et, peynir vs.) tercih vermek ilginçtir. Bu kombinasyon daha yüksek glikojen depolar ve daha fazla kas kazanımı ile sonuçlanır "diye açıklıyor. "Bu mümkün olduğunda bu diyete meyve veya meyve suları eklemek için önemlidir" diye ekliyor.

profesyonel yardımıyla, spor salonu eğitim veya çalıştırdıktan sonra tüketilmesi sekiz besin seçimleri (veya kombinasyonları) seçildi. Check out:

1. Muz

Özellikle uzun vadede sonra oluşabilir - Bu krampları önlemeye yardımcı olur potasyum önemli bir miktarda içerir. Hatta biraz bal tüketilebilir.

meyve ile 2. Yulaf ezmesi

muz ve diğer meyveler Hem yulaf ile birleştirilebilir - büyük lif içeriği olan da dahil olmak üzere, oldukça besleyici gıda olan. daha eksiksiz bir antrenman sonrası yemek için, ayrıca bir lapayı oluşturmak üzere yağsız süt ekleyebilirsiniz.

3. Protein Bar

Proteinlerin konsantrasyonu yüksek olan ve Uygulamaları, bar mükemmel bir yarış sonrası aperatif bir seçenektir. yarış etkinliklerinde sıkça dağıtılır şaşmamalı.

fıstık ezmesi ile 4. ekmek veya tost

Karbonhidratlar + Protein? Mükemmel bir kombinasyon ve her zaman özellikle egzersiz sonrası döneminde, akademik için yiyecek bakımından önerilir. Ve yukarıda belirtilen ürün çok iyi bu ihtiyacı hizmet vermektedir.

protein, karbonhidrat yüksek bir konsantrasyona sahip ve "iyi yağ" zengin olmak için (şeker ilave etmeden beri) Fıstık ezmesi, margarin yerine harika bir seçim olmuştur. ekmek ve tost, hatta basit geçirilen edilebilir - hemen eğitimden sonra tükenir.

Yunan yoğurt ile 5. Smoothie

Smoothie kremsi bir doku içmek mi eklenen Şekersiz donmuş doğal meyve belirleniyor. o vitamin ve mineralleri içerdiğinden çok besleyicidir. ucu Yani: En sevdiğiniz meyve seçin ve sırayla, yüksek protein içeriğine sahip, Yunan yoğurt ile vurmak. antrenman sonrası beslenme için mükemmel bir seçim.

Havuç 6. Humus

Humus protein ve sağlıklı karbonhidrat nohut tabanı en yüksek kaynağıyla bir ezmesi olduğunu. Bu havuç ve diğer sebzeler ile kombine edilebilir.

hindi göğsü ile 7. Ekmek

aperatif hala beyaz peynir ile yapılabilir. hindi göğsü ve peynir kas kurtarma için gerekli yüksek biyolojik değeri proteini sağlamak iken Ekmek, karbonhidrat açısından zengin olan, enerji geri yükler.

8. su ya da hindistan cevizi suyu

sırasında ve eğitimden sonra hidratasyon kritiktir. Eğer 1 km veya 5 km koştu olursa olsun, bu 30 dakika veya spor salonunda iki saat oldu, bu elinde bir şişe su ile olmak her zaman iyidir.

Ve hindistan cevizi su da ilave olarak eğitim kaybolan suyun yerini alması için, büyük bir egzersiz sonrası nemlendirici olarak geri kazanma işleminde yardımcı olmak, sodyum ve potasyum gibi karbonhidratlar ve mineral sağlar.

Bu fikirlerin sayesinde, hiçbir eğitimden sonra gıda olmadan olmasını bahane ... ve egzersiz olmadan kalmak çok daha az var! İyi sonuçlar bağlılık ve spor salonuna iyi beslenme ile elde edilecektir. Ama kesinlikle buna değer olacak!