Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Birçok insan zahmet Neden, işaretler, tanımı gereği, desteklenen sınırlarını aşan doku germe neden çizgili şeklinde deride çatlaklar vardır germek.

Marcella Alves, klinik dermatolog Les Peaux, deri kadar çabuk yetişmek ve yeni adapte olamaz çünkü elastisite eksikliği nedeni ancak kısa sürede hacminde aşırı artış sonucu olmadığını açıklıyor boyutları.

Laura Andrade, İleri Tıp Amato dermatolog Enstitüsü, deri izleri ergenlik, hamilelik veya bağlı hızlı kilo alma veya kas kitlesi için kadınlarda daha meydana geldiğini söylüyor. "Kortikosteroidler gibi bazı ilaçlar görünümlerini kolaylaştırmak" diyor.

Çatlaklar daha, aslında, kadınları görünür. Plastik cerrah Marco Cassol durum endokrin (hormonal) dişi erkekten çok farklı olduğunu açıklar. "Bir kadın hormonlar cilt elastik lifler daha kolay ayrılabilir. Yani genel olarak, erkeklerin kadınlara göre daha az çizgiler olması. "

lezyonlar kadınlar ve erkekler söz konusu olduğunda, hem vücudun çeşitli yerlerinde ortaya çıkabilir, ancak her iki cinsiyette de görünüm için en yaygın kullanım alanları biraz farklıdır. "Erkeklerde alt sırt daha yaygındır, fıçılar, omuzlar, göğüs, kalça ve uyluk alt kısmının yan. kadınlar sırasında ve ergenlik sonrası germe yerel kalçalar, uyluk ve göğüsler, çoğunlukla görünür olarak karın gebelik sırasında daha yaygındır ve ... "Marcella dermatolog açıklıyor.

Ayrıca okuyun: hayatınızı değiştirecek 18 süper hızlı güzellik hileleri

Neden bazı insanlar cilt çatlaklarının çok şey var ve diğerleri yapacağız?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Bu yaygın bir sorudur. Cassol çeşitli faktörler çatlaklarının görünümünü etkileyen işaret:

 • Genetik yatkınlık (cildin esnekliğin);
 • diyet;
 • Alışkanlıkları (sigara);
 • Hidrasyon gövdesi;
 • Hidrasyon ve cilt beslenme.

"Bütün bu kişinin daha az sağlıklı alışkanlıklar kabulü olarak, az ya da çok çizgiler geliştirir yapar," plastik cerrah diyor.

Marcella selülit aksine, deri izleri oluşmaya tamamen asi yeme alışkanlıklarını bağımlı olmayan, belirtiyor. markalar için bir belirleyici faktör genetik yatkınlık olduğunu. "Ailede Çatlakların vakaları olanlar onları bir kez kendi risk faktörlerine maruz geliştirmek, ancak birçok durumda, sorun bir aile üyesi görünür beri her zaman kalıtım açıklıyor olabilir" diyor.

Michele Haikal, São Paulo doktor, hala o çatlakları böyle ergenlik, hamilelik, hızlı büyüme, hızlı kilo değişiklikleri, obezite, kronik steroid kullanımı, vb kumaş kaplayan çok büyük protezler gibi çeşitli durumlarda ilişkili olabilir hatırlıyorum

Kırmızımsı çizgiler X beyazımsı çizgiler

Laura sonradan beyazımsı hale başlangıçta doğrusal lezyonlar kırmızı ve morumsu are" çatlakları ayarlar. Bunlar hafif yükseltilmiş veya kalınlığını ve genişliğini değişen depresif olabilir. "

Ayrıca okuyun: 3 pratik fikirler selülit gizlemeye

Marcella tonlar arasındaki fark, enflamatuar prosese bağlı olduğunu işaret etmektedir. Hem akut inflamasyon fazında olduğu için "İlk başta bu markalar daha kırmızımsı vardır. Bu aşamada, tedavi daha etkilidir ve neredeyse hiç iz bırakmaz, ancak zaman içinde bu süreç durur ve iyileştirir işaretleri beyazımsı ve kaldırmak için daha zor hale germek, "diye açıklıyor.

Cassol plastik cerrah o beyaza dönmesini önce harekete yeni bir oluk tanımlamak mümkün olduğunu işaret ediyor. "Ve bizim de tam olarak hastayı bilmek gerekir şeydir. Son streç işaretleri daha erken, yani tedavinin başlangıcı çok daha duyarlı tedaviye olan sonuçlar daha iyi, "diye hatırlıyor.

9 tedaviler azaltmak veya çizgilerini ortadan kaldırmak için

Şu anda piyasada çatlakları iyileştirmek için tedaviler bol. uygulayıcıları Aşağıda en uygun görenler hakkında konuşmak.

klinik tedaviler

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Laura, genel olarak, en etkili klinik tedaviler asitlere dayanan ve bir dermatolog tarafından yönlendirilmelidir, belirtti. "Çatlakları yenidir ve hala kırmızı olduğunda Onlar bununla ilişkili, özellikle kollajen şekillenmesi yol yöntemleri, microinjuries çatlaklarının görünümünü yumuşatır iyileşmek için fraksiyonel cilt, üreten özellikle kullanılması gerektiğini," diyor .

Michele topikal tretinoin kullanımı en streç işaretleri çalışmalarla desteklenmesi biri olduğunu belirtiyor. "Ama böyle CO2 lazer, microagulhamento, enjektabl hiyalüronik asit ve radyo gibi yerel kabukları, bazı lazerler, daha iyi sonuçlar görerek," diyor.

Size Aşağıda Çatlakların tedavisinde yardımcı olabilir klinik tedavilerin bazı örnekler görebilirsiniz. Bu hepsi güven kliniklerde, nitelikli profesyoneller tarafından yapılması gereken dikkati çekiyor.

1. Lazer parçalandı

Marcella'nın, erkek ya da dişi, fraksiyonel lazer olup, pembe veya beyaz bir çizgi tedavi etmek için mevcut en uygun prosedüre göre - ablatif (CO2) ya da (erbium 1540) olabilir. "Bazı tedavi seansları sadece işaretleri germeyin azaltmak için yeterlidir, fakat yara izleri ve hatta o muhtemelen rahatsız edebilir sarkmış" diyor.

Daniela Hueb, Dermatoloji mezuniyet sonrası tıp, fraksiyonel lazerler kumaş gerçekten zarar gördüğünü gösteren beyaz çizgiler başa çıkmak için iyi seçenekler olduğunu pekiştirir. "Onlar üç seans yaklaşık fraksiyonel lazer tedavileri ile yapılabilir," diyor. "Oturum sayısı her hastanın vücuduna göre değişir unutmayın" diye ekliyor.

Parçalanmış Lazer ablasyon derin katmanları yeniden yapılandırmaya açan bir yaralanma cilde nüfuz biridir. , Ona zarar sadece ulaşmadan derinin en yüzeysel kısmından olmayan ablatif önceden belirlenmiş hedefler. Yani, genellikle rutin kesmek için hasta için gerek yoktur, yumuşaktır.

fraksiyonel CO2 lazer H20 moleküllerinin vücut tarafından çekilen bir ışık ışını yayar, böylece bu moleküller buharlaştırılmış ve vücutta tedavi alanı ve kolajen üretimi iyileşmesini teşvik. Böylece, cilt çatlaklarının azalmasına dikkat etmek mümkündür. prosedür, nispeten hızlı ve bölgenin anestezi tedavi edilecek olan ürünlerin tanıtılması için kullanılır. uygulama yapılan bölgede cilt genellikle oturumdan sonra kırmızı olur, fakat normal etrafında 3-7 gün geri dönmek eğilimindedir.

videoda fraksiyonel CO2 lazer ile oturum örneğini görebiliriz:

Dikkat bir seçenek daha az "saldırgan" CO2'den Erbium 1450, böylece çatlaklarının görünümünü geliştirmek microrraios yayar ve dermal kolajen biçimlenme belirleyen bir fraksiyonel lazerdir. microrraios dermis derinlemesine nüfuz, ancak daha hızlı, genel olarak, sağlar bozulmamış deri dokusu ve doğal şifa bırakın.

Fiyat: Bir fraksiyonel lazer oturumun maliyeti büyük oranda olacak yerel / şehir ve tedavinin tipine bağlı olarak 600 $ dan R 2000 $ arasında olabilir.

fraksiyonel lazer kullanımı gibi bazı genel kontrendikasyonlar vardır:

 • gebelik;
 • Herpes (aktif);
 • ışığa karşı hasta duyarlılık;
 • Hasta bağışıklık tedavisi.

2. Dermaroller

Marilia Barboni ışık, L dermatofuncional fizik tedavi göre&yaşam alanı için L uzunluğu, bu cilt yüzeyine nüfuz eder ve kollajen üretimini ve cilt yenilenmesini teşvik küçük rulo mikroiğne, kullanan bir işlemdir. Bunlar başka şeylerin yanı sıra, ağrı olmadan çatlakları küçültmek, minik lezyonlardır. "Hastalar çabuk kurtarır alanda doğal bir kızarıklık ardından sadece hafif bir karıncalanma, his," diyor.

Marilia sonuçları genellikle 5 seans sonra, görülebilir olduğunu açıklar. Her seans 1 saat ortalama 20 dakika sürer ve uzun bir iyileşme dönemi gerektirmez. nedeniyle yeni kolajen cildin üretimine yeni bir oturum için 15 ila 21 gün, bir dizi tavsiye edilir.

Fiyat: Bir oturumun maliyeti 250 $ dan R 800 $ arasında değişmektedir kadara yapılacaktır yerel / şehir bağlı olabilir.

Genel olarak, microagulhamento ile tedavi keloid ve yara tedavisinin zayıflamasıyla oluşumuna eğilimli insan kontrendikedir.

3. Eletrolifting

Marilia göre, bu teknik, kolajen ve iyileştirici maddeler açısından zengin dokusunun oluşumunu indükler elektrik stimülasyonu ile bir elektrik cihazı kullanır. "Önemli sonuçlar için 15 günlük aralıklarla 50 dakika ortalama son en az 10 seans gereklidir" diyor.

Tedavi temel olarak (tahriş deride yeni elyaf üretimini uyarır çünkü) iğne ve akım, daha sonra rejenerasyon hareketiyle yerine bir enflamatuar süreç neden amaçlamaktadır.

Fiyatlar: Her seans maliyeti yaklaşık 100 $ R, ancak bu rakam tedavi gerçekleşecek yere bağlı büyük ölçüde değişebilir.

elektro kardiyak aritmi, hipertansiyon ve diyabet muzdarip, hem de keloid için ağrı ve eğilimi kanser, alerji veya elektrik akımına tahriş, aşırı duyarlılığı olan insanlar için insanlar için hamile kadınlar, kontrendikedir.

4. Radyo Frekansı

Daniela göre, radyofrekans beyaz çizgiler için iyi bir alternatif tedavi yöntemidir. Onlar her duruma bağlı olarak, 15 seans ile gösterilir.

yöntem kollajen uyarır ve hücre metabolizmasını geliştirmek için cilt ısıtma kullanır.

fibroblastların üretimini teşvik ve büyük ölçüde kolajen büyük bir üretimi ile, çatlakları iyileştirilmesi, derinlik tedavi sağlayan bir elektromanyetik dalga olduğu Fraksiyonel RF, fraksiyonel CO2 lazer teknolojiye benzer. fraksiyonlara ayrılmış olmak gerekirse, genel olarak hızlı bir toparlanma süresi (3-7 gün), genellikle kişi olmadan rutin kesmek gerekir sunar. Yani, enerji derin deri içine, fakat yüzeye hem de zarar vermeden nüfuz eder.

Fiyatlar: aynı zamanda ortalama R alanına bağlı olarak tedavi edilecek R 500 $ 1500 $ bir oturum, ve tedavi yapılacaktır yerel / şehir üzerinde.

Genel olarak, radyo hamile kadınlar için kalp pili kullanan kişiler için uygun değil, değil.

5. Carboxiterapia

Daniela göre, carboxiterapia da beyaz çizgiler tedavisinde iyi bir alternatiftir. Bu 10 seans civarında önerilir.

Tedavi cildi yeniden ve böylece daha düzgün, cildi kolajen ve elastin lifleri yeniden düzenler. Bu özet, oluk içinde karbon dioksit deri altı enjeksiyon vardır.

videoda daha nasıl prosedürü bakın:

Fiyatlar: fiyatları çok büyük değişiklik, ancak Ar oturumu başına 300 $ hakkında ulaşabilir.

ağrı veren bir prosedür olması için, sadece ağrı o kadar duyarlı değildir olanlar için tavsiye edilir. carboxiterapia oturumları akciğer sorunları veya kalp ile insanlar için de hamile kadınlar için ve ayrıca emzirme kontrendikedir ve edilmektedir.

6. Kimyasal soyma

Soyma hücre yenilenmesini teşvik etmek için uygulanan bir tekniktir, bu deri tabakalarının çıkarılması yoluyla meydana gelir. Hücre yenilenmesi, böylece daha düzgün bir cilt bırakır.

Thaís Jerez, Jerez Kliniği dermatolog (SP) için, kimyasal soyma çatlakları tedavi etmek için mükemmel bir seçenektir. "Şüphesiz olan çatlaklarla herhangi tedavisinde en iyi cevaplar, En son streç işaretleri, bu kırmızımsı. Bu aşamada hala tedaviye yanıt olarak bir çok yardımcı olur yerinde iyi bir sirkülasyon var. Çatlakların tedavisi için en yaygın olarak kullanılan kimyasal soyma ofisler, "yorumlar gerçekleştirilebilir yüksek konsantrasyonlarda retinoik asit, dayanmaktadır.

"Soyma oturumda önce, genellikle evde kullanım için cilt için bir hazırlık bırakın. uygulandığında soyulma 4 ila 6 saat boyunca ciltte kalma eğilimindedir. ölçekleme birkaç gün içinde beklenen ve cilt yaklaşık 1 hafta duyarlı olmalıdır. Oturumlar aylıktır. Ortalama olarak, 6 seans sürer "dermatolog ekler.

Fiyatlar: fiyatları genellikle 100 $ 500 $ dan oturumuna aralıkları büyük ölçüde değişmektedir.

Hamileler, hastalar aşırı duyarlılık yaşamış (alerji), cilt hastalıkları veya aktif enfeksiyon: peeling için temelde kontrendikedir.

7. Hiyaluronik asitin

Michele göre, enjekte edilebilir hiyalüronik asit çatlakları tedavi edilmesi için iyi bir alternatif olabilir.

Tedavi eski Çatlakların için özellikle uygundur. asit cilt eşitlemek için dip uygulanır. Ayrıca cilt sağlam ve üniforma bırakarak kolajen üretimini uyarır.

Onlar her zaman hekimin değerlendirmesine bağlı olarak 3 ila 5 seans verilebilir.

Fiyatlar: maliyet R oturum başına R $ 1,000 $ 2000 civarında değişebilir.

Genel olarak, enjekte edilebilir hiyalüronik asit hiper duyarlı bileşik olan kişiler tarafından kullanılabilir veya pıhtılaşma bozuklukları olan hastalar için olmamalıdır. Orada da deri hastalığı, yara veya yaralar olduğu alanlarda uygulanmalıdır.

8. Plastik Cerrahi

Cassol sırtın epidermis rezeksiyonu ince bir yara izi içinde geniş bir oluk sadece aşırı durumlarda belirtilir dönüştürmeye olduğunu açıklar.

"Göbek altında bulunan karın çatlakları abdominoplasti (karın plastik cerrahisi) gerçekleştirebilir. Biz Göbek, "plastik cerrah altındaki tüm cilt kaldırıldı.

Bu genellikle çatlakları tedavi etmek için kullanılan tek öneri tedaviler olduğunu unutmayın. Sadece bunun için profesyonel nitelikli her durum için en uygun seçenek olduğu anlamına gelebilir. Ve her bir tedavinin riskleri ve yararları sunmak ve hastanın beklentilerini tartışmak üzere.

Klinik ve / veya güvenilir emniyetli tedavi için profesyoneller ve bu, aslında, teklif sonuçlarına bakmak için esastır.

ev tedavileri

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

9. Sıvı Alımı

Daniela Hueb sulu cilt liflerini kırmaya ihtimali daha düşük olduğundan evde, ne hidrasyon ardı edilmez yapılabilir, vurgulamaktadır. "Benim uç banyodan sonra nemlendirici krem ​​üre bazlı kullanmaktır ve kuru cildin daha fazla vaka, her zaman iyi masaj, krem ​​sonra nemlendirici yağı uygulayın" diyor.

Laura diğer ev tedavileri tehlikeli ve etkisiz olabilir belirtiyor. "Ne yapılabilir yağlarla sadece nemlendirici kremler ve hangi görünümünü en aza indirebilir, fakat önceden tayin yaralanmayı tedavi etmez," dermatolog vurgulamaktadır.

Thais evde yapılması gereken tüm tedavi bir dermatolog tarafından yönlendirilmesi gerektiğini pekiştirir. "Biz genellikle hep bir prosedür için cildi hazırlamak amacıyla, manipüle asitler veya hazır kullanın" diye ekliyor.

Çatlakları önlemek için nasıl

Daniela çatlakları önlemek için en önemli ipuçlarını değinir:

 1. ve banyodan sonra cildi nemlendirmek;
 2. yeterli su alın (gün boyunca yaklaşık iki litre);
 3. Güneş kremi kullanın;
 4. Kritik zamanlarda güneşe maruz değil;
 5. akordeon etkisi kaçının: ağırlık tutarak çatlakları görünmez esastır;
 6. dermatolojik istişareler ile güncel kalın.

hidrasyon için Marcella dermatolog kremler üre bazlı, hiyalüronik asit ve E vitamini "için deri kuruluğunu önlemek ve kolay bir şekilde kopmaya kolajen ve elastin lifleri önler." önerilen

Galeride Eğer çatlakları mücadele için yardım amacı var kremler örnekler görebilirsiniz aşağıda.

Vücut Nemlendirici La Roche-Posay Iso-Üre Netfarma ABD'nin $ 59.90 için

Vücut Nemlendirici La Roche-Posay Iso-Üre Netfarma ABD'nin $ 59.90 için

Netfarma R $ 17.90 için Yoğun Vücut Nemlendirici Neutrogena Vücut Bakımı

Netfarma R $ 17.90 için Yoğun Vücut Nemlendirici Neutrogena Vücut Bakımı

Sao Paulo R $ 76.75 Drugstore tarafından Hamile için Streaks Karşı Önleyici Krem Luciara

Sao Paulo R $ 76.75 Drugstore tarafından Hamile için Streaks Karşı Önleyici Krem Luciara

Ar Dafiti içinde $ 51.90 tarafından Üre Krem ve Üzüm Çekirdeği Yağı Granado

Ar Dafiti içinde $ 51.90 tarafından Üre Krem ve Üzüm Çekirdeği Yağı Granado

Ar ABD'de $ 89.91 tarafından Krem Biyo tıp çizgiler

Ar ABD'de $ 89.91 tarafından Krem Biyo tıp çizgiler

Ligia Kogos Nemlendirici Striae Güzellik web $ 109.90 R

Ligia Kogos Nemlendirici Striae Güzellik web $ 109.90 R

ABD için krem ​​Toprak Hattı Cosme-de at $ 104

ABD için krem ​​Toprak Hattı Cosme-de at $ 104

R sezon Kozmetik sırasında $ 37.60 için Bio-Oil Arıtma Antiestria

R sezon Kozmetik sırasında $ 37.60 için Bio-Oil Arıtma Antiestria

Ama fazlalaştı ideal Güvenliğiniz ve gerçekten etkili sonuçlar için, doktorunuz tarafından gösterilen tek kullanmaktır.

ev ilaçları

Eğer çatlaklarının görünümünü önlemek için denemek için evde var bir kaç maddeler bahis olanlar vardır. Bazı "tarifler" bilinen şunlardır:

Avokado + aloe: Kullanım ½ avokado, 1 aloe yaprağı ve zeytinyağı 1 çay kaşığı. bir macun oluşturmak için bir blender malzemeyi ekleyin. Bununla beraber etkilenen bölgelere dairesel masaj, 20 dakika boyunca hareket bırakarak. Sonra soğuk suyla durulayın.

Avokado + badem yağı + yulaf: Kullanım ½ avokado, yulaf 2 çorba kaşığı ve 2 çorba kaşığı yağ badem. malzemeyi karıştırın ve etkilenen alanlar geçmektedir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

havuç: buhar yumuşatır kadar, sonra püre ve yaklaşık yarım saat boyunca hareket bırakarak etkilenen bölgelerde geçmesi bir havuç koydu. Soğuk su ile duruladıktan sonra.

Kuşburnu + badem yağı: Banyodan sonra, biraz kuşburnu uygulamak dairesel masaj yapma ve sonra, biraz badem yağı da dairesel hareketler yaparak.

Bu fazlalaştı, ancak, böyle "ev ilaçları" verimli çıkmamışlardır.

tedavi etmek isteyenler ve çatlaklarının görünümünü önlemek isteyenler için için ikisi de iyi yolu en uygun tedaviyi gösterecektir bir dermatolog bulmaktır.