Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Hiç Uykunuzu etkileyebilir uyku ve dolayısıyla yaşam kalitesinde hangi ne kadar pozisyon merak ettiniz mi? Birçok kişi en iyi pozisyon en rahat ve hatta bunu düşünmek değil bulabilirsiniz. Ama soru bakış fiziksel açıdan, bu konu iyi uyku ve sağlık bakımı sırasında kullanılması gereken herhangi pozisyon değil, ilgili ve. Ve bu uykuda ortopedik cerrahlar ve uzman hekimlere bir endişe bu.

Birçok araştırma kötü uyku hastalıklarının bir dizi ilişkili olabileceğini göstermiştir. Yani yaşam kalitesini artırmak isteyenler için iyi bir fikir olabilir dinlenme günlük süre iyi yolu olsun.

Bazı pozisyonları daha omurganın bakımı için elverişli veya apne, horlama veya uykusuzluk olabilir. Dr Rubene Campos, ortopedik ve osteopatik Carraro Kliniği, "uyku kalitesi, doku oksijenasyonu ve vücut hareketine müdahale nedeniyle yatmadan önce pozisyon, yardım veya vücudun rahatlama engel olabilir." Diye açıklıyor

Uyku için kullanılan konumunu değiştirmek için kolay olmayacaktır. Eğer değil belirtilen pozisyonlarda rahat hissetseniz bile, irade var ve vücudunuzu yeniden programlamak için denemek önerilir.

sorundur ve ne kadar iyi için bunu çözmek için anlamak için tıbbi yardım almalısınız, sen vücutta bir yerde sabit ağrınız olursa, uykusuzluk muzdarip ya da uyku memnun olmayan unutmayın.

Ayrıca okuyun: yatmadan önce Ne yenir: iyi ve en kötü seçenek

En iyi uyku pozisyonları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

batmak

yatak geri yatar durumda iken, gövde yanında dinlenmiş kol ve alt yastık omuz yüksekliği boyun zorlamak için. Bu pozisyon, ancak, horlama ve uyku apnesinin teşvik edebilir. bu daha büyük bir akciğer genişleme sağlayan arteriyel ve venöz dolaşımı kolaylaştırır ve soluma hareketini kolaylaştırmak gövde, hizalanmış üye tutar ve bu nedenle en iyi oksijenleme olarak "ideal uyku konumu 'karın kadar' yatar olduğu ya da vücut dokuları, "Dr Rubene Campos önerir.

bir kenara

bacaklarınızın arasına yastık ile yan yatarken, sen sırtınızı dik tutun ve kan dolaşımını ödün vermez. yastık boyun yana durmak önlemek için omuz hizasında olmalıdır. Dr Rubene "yanınızda uyuyan, bu kafasının hizasını korumak hem de birbirleriyle üzerinde baskı kaçınarak bacaklarının arasına bir destek yastık sahip olmaktan iyi bir pozisyon da olduğunu." Vurguluyor

Ama hangi tarafta?

Uyku hakkına dönük ya da bazı çalışmalara göre, bir fark yaratabilir bıraktı. Bu anketlere göre, sol tarafında uyku sindirim geliştirir ve mide ekşimesi ve yanmalara karşı korur. fetus ve vücudun doğal lenfatik drenajı kan dolaşımını teşvik olarak ayrıca hamile kadınlar için belirtilen pozisyondur.

En kötü durum uyku

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

eğilimli

"Eğilimli konumu azından servikal omurga döndürülmesi ile bir çaba gerektirir ve vücut oksijenlenmesini azaltarak akciğer genişlemesini azaltır işaret ise," osteopati Rubene Campos açıklar. Eğer tarafa boyun bükmek gerekir nefes belirleyin. Bu pozisyon ağrısı, tendinit ve diğer fiziksel rahatsızlıkları geri getirebilir, ama aynı zamanda horlama olasılığını azaltabilir.

uyumadan önce yapmak 5 saç modelleri ve güzel uyanmak: Ayrıca okumak

cenin

Fetal pozisyon kişi aradan çekilse hangi biri, ancak onun kemerli sırt ve bacakları karnında bir fetusun pozisyonu olarak, kaldırdı. o kuvveti omurga ve boyun belirtilmez ve nefes engellemektedir ve duruş doğru kalır önler.

Dr. Rubene da yastık veya başının altına elleriyle uyku insanlar omuz tendon yaralanmaları tabi olduğunu uyarıyor.

İyi uyumak için pratik öneriler

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Eğer takip edebilirsiniz bazı öneriler daha kaliteli bir uyku ve ağrıları olmadan ve iyi dinlenmiş uyanmak.

  • yukarı kollarına ile uyku kaçının: bursit veya omuz ağrısına neden olabilir.
  • Diğer yandan elemanı eğilmiş, özellikle bacak, yan konumunu veya dizleri kaçının.
  • kol veya yandan uyku kaçının.
  • Sırtınız düz anahtardır tutun.
  • ayarlamak için yastık kullanın: bacaklar Arasında tarafı yatarken, omurgayı tutan boyun, elbette onun hamile için karın altından arka ve, uyku edenlere geri hizalanır.
  • Kilonuzu ve vücut tipi için uygun yatak ve yastıklar seçin.

Daha iyi bir uyku için İpuçları

Burada sessiz ve sakin ya mükemmel bir gece uykusu için 21 yararlı ipuçları şunlardır:

en iyi (ve en kötü) uyku pozisyonları

Bilgi grafiği: Kadın İpuçları

Uyumakta zorluk varsa, vücut ağrıları hissetmeye veya sürekli gece uykusu tatmin edici olmadığını duygu var, bir uyku uzmanına ya osteopath'ı bakın. Bu davranış veya basit tedavilerde küçük değişiklikler yaşam kalitesini boyunca etkilemek böylece dinlenme iyileştirmek ve yardımcı olabilecek küçük bir sorun gibi görünebilir.