hemoroid hakkında her: nedenleri, belirtileri, tedavisi ve önlenmesi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

hayır cinas - Bir hemoroid da şu anda tıbbi bir konu oldukça rahatsız. hemoroid genellikle birçok farklı ortamlarda şakalar ve alay konusu olmuştur - bu iltihabının neden olduğu fiziksel rahatsızlıkları yanı sıra, duygusal Böyle hassas sorunu olmaktan rahatsız yoktur.

Bu nedir?

Brezilyalı Tıp Derneği Dergisi'nde yayınlanan bir makaleye göre, "hemoroit nedeniyle hemoroidal pleksus içinde sürekli olarak yüksek venöz basınca anorektal submukozal damarların varis dilatasyonudur."

Başka bir deyişle, "hemoroid" anüs bulunan kan damarı uğradığı genişleme bir tür verilen addır. Bu genişleme çabucak kontrol edilmediği takdirde, "dış hemoroid" olarak bilinen olma, anüs sınırlarını aşabilir, bir enflamasyona neden olur.

Ne hemoroid neden olur?

birçok nedeni hemoroid için verilen rağmen, hastalar arasında sıklıkla yaygın bir faktörü: çoğu kabızlık var. tahliye etmek zamanında yapılan aşırı çabalar kabızlık ve hemoroid kötüleşmesi arasındaki ilişkiyi açıklar anüs, kan damarları zararlıdır.

Üstelik, bu tür tuvalet kağıdı uygunsuz kullanımı ve hatta sık ishal gibi faktörler de hemoroid başlangıcı bağlanmıştır.

semptomlar

Birçok sandığının aksine, uzmanlar ağrı sorunun önemli bir belirtidir sağlamak - genişlemiş küçük vazo gerçekten tutuşturan zaman sadece görünür. Kanama, sırayla, daha yaygın olma eğilimindedir ve dışkısında veya tuvalette tuvalet kağıdına tespit edilebilir.

Bazı durumlarda, hasta anüs bölgesinde kaşıntıya (kaşıntı) hissetmek gelebilir. hemoroid externalized olduğunda, aynı zamanda parmak uçları ile dokunmak, anüs bazı sertleşmiş topaklar hissedebilirsiniz.

Tanı ve tedavi

Hastalar bir veya daha fazla semptom fark zaman, tanı için bir doktora görünmesi. Kan kaybı veya çok yoğun ağrı hissederseniz, bu talep derhal olmalıdır.

problemin teşhisi için gerekli sınavlardan bazıları sigmoidoskopi (kalın barsak, rektum ve sigmoid kolonda incelenmesi), bir video aracı yardımı ile anüs yapılan anoskopi (benzer inceleme kolonoskopi, ancak daha kesin ayrıntılar olduklarını kolonoskopi) ve kan arayan dışkı analizi ile sağlanan.

Tedavi tahliye üzerindeki baskıyı azaltmak için enflamasyon, ağrı, şişme ve kaşıntı ve yumuşatıcı kremler mücadele etmek için merhem içerir. Bazı ağır vakalarda sitesinde bir performans cerrahi gerektirebilir.

önleme

Bakım besleme ve ürün ve anüs ile temas nesnelerin kullanılması tıbbi önerilerin bazı hemoroid gelişimini önlemek için vardır.

Temiz vücudu tutan, sıvıların, tercihen su bol tüketin ve meyve, sebze ve tam tahıllar çeşitli içermelidir yüksek lifli diyet, tercih edin. besleme ile bakım dışında, pamuktan yapılmış iç çamaşırı tercih etmek ve renkli ya parfümlü tuvalet kağıdı kullanmaktan kaçınmak önemlidir.