Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Sen arnika duymuş olabilirsiniz - yaygın çürükler ve kas ağrıları için "iyi bir ev çıkar" olarak da bilinir. Ama yararları çok ötesine gitmek olduğunu biliyor muydunuz?

tıbbi özellikleri ile bitki - - doğal tıp, bitkisel ilaç, antroposopy'sinden ve homeopati tarafından kullanılan Roberto DEBSKI, Brezilyalı Tıp Derneği Nöro-Linguistik Programlama psikolog ve koç ve eğitmen Masters tarafından Homeopati uzmanı ve Akupunktur, arnika bir bitkisel olduğunu açıklar kapalı ve açık kullanım.

"Orada Arnica yaklaşık 30 türü vardır ve en çok kullanılan ve bilinen tüm bitkilerin aynı aileden, Arnica montana, arnika chamissonis ve Brezilya arnika vardır, Asteraceae," homeopati uzmanı diyor.

DEBSKI göre arnika özellikleri, iyileşme lehine flebotônica eylem veya gelişmiş dolaşım işler, eylem ve bunların anti-inflamatuar etkilere ve serbest radikal yutucusu olarak bilinen bitki fenolik bileşikler ve flavonoidler, varlığına bağlı olan venöz dönüş ve dokulara yaralanma azalma.

Sağlık için Arnica 6 faydaları

Böyle önemli özelliklerinden ile, arnika yıllardır bilinmektedir ve yine sıklıkla kullanılan neden hayal etmek zor değil.

Ayrıca Oku: 8 ev ilaçları bilmeniz gereken

Eliete MM Fagundes, Homeopati Hahnemann Teknoloji Enstitüsü ve Universidad Jonh F. Kennedy (Buenos Aires / Arjantin) Psikoloji alanında doktora eğitimi Bilim geleneksel ders koordinatörü, arnika inanılmaz bugün açıklanan planlarından biri olduğunu söyledi bir tedavinin birden çok yönden erişmek yeteneği. onun temel avantajlarından bazıları aşağıda verilmiştir:

1. morluklar Tedavisi: iyileştirici özellikleri, anti-inflamatuar, anti-hemorajik ve antiseptik ile, Arnica hızla vurgulanan Eliete olarak, şoklar, kesik ve her türlü kazalardan sonra çürükler semptomlarını azaltmak amacıyla yüzlerce yıldır kullanılmaktadır.

2. şişlik ve ağrı azaltma: arnika topikal kullanımı yaygın şişlik ve ağrı böcek ısırıklarına burkulmalara, kontüzyon, kas ve eklem sorunları neden olduğu ve azaltmak amacıyla gösterilmiştir yorumların Juliana Ponce sorumlu farmasötik Hedef Manipülasyon. İç kullanım ile ilgili olarak arnika ağrıları, çürük, artrit, romatizma için bir homeopatik ilaç olarak kullanılır.

3. post-travmatik stres en aza indirin: Juliana arnika da yaygın travma sonrası stres (morarma ve şişme) en aza indirmek için ameliyat öncesi ve sonrasında kullanıldığını açıklar.

4. güç ve genel iyileşme yardım şifa: Eliete arnika daha da yayılmasını ileri cerrahi merkezlerine güzellik salonları dışında, estetik araçlar, çeşitli uzmanlık klinikleri olduğunu yorumlar. "Sizin çabuk restoratif etkisi önemli ölçüde genel olarak plastik cerrahi izleri yumuşatma, zamanın az 1/3 iyileşmesinin hızlandırılması ağrıyı azaltır onun hatırı sayılır önemli bir yer verdi. Çocuklar, yaşlılar, hamile kadınlar, ergenler, hayvanlar, kurtarmak için yeteneği tüm yarar bitkiler, "diyor.

Ayrıca Oku: Biraz kanamayı kontrol etmek 7 yolları

Diş hekimliğinde 5. Yardımı: Eliete arnika aynı zamanda anti-inflamatuar olarak hareket azaltılması ve kanama önlenmesi, sırasında ve çeşitli tedaviler öncesi, diş hekimliğinde ittifak olduğunu açıklar.

aşılmasında travmada 6. Yardımı: arnika oral kullanımı da duygusal karakteri tedavilerinde çok yararlı olabilir. Eliete böylelikle kazaların her türlü bağlantılı duygusal travmalar erişme, enerjik, zihinsel ve duygusal seviyelere uzanır çünkü homeopati topikal çok daha derin etkiye sahip olduğuna dikkat çekiyor. "Iş ayrılmaların kaybından soygun, genel olarak travmatik durumlar, travmaları kendi kullanımında büyük avunabilir," diye açıklıyor.

arnika kullanmak Yolları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Roberto Debski arnika taze veya kullanılmış, yumuşatılmış zemin ve çaylar, tentürler, kompres, jeller ve merhemler gibi hazırlanmış bitki ile yıkandı, kurutuldu ve daha sonra dıştan tatbik edildiği zaman, bitkisel ilaç olarak kullanılabilir açıklar.

uyarısı "bitkisel ilaç gibi iç kullanım için, türleri çeşitleri var düzinelerce için arnika ek olarak, karaciğer (hepatotoksik) için toksik olabileceğinden, dikkatli olmalı ve her kişi için dozaj farklı olabilir" doktor.

Eliete arnika oral kullanımı topikal bir yapı halinde tavsiye edilmez güçlendirir, ancak homeopatik bitki bunun aktif maddesi, arnicina toksisite sahip bulunmaktadır. Örneğin, uzman rehberlik, aşağıdaki gibi, travma (soygun, iş kaybı, ayırma, vs.) tedavisinde yardımcı olmak için homeopatik arnika formu kullanmaktır:

Ayrıca okuyun: Scars: nedenleri, türleri ve tedavileri

  • Arnica Montana CH 5 çıkarak: 2 damla bir yudum su içinde, 30 gün (yetişkin) ve 15 gün (çocuk) için günde 2 kez. Eğer ana şikayeti uyumlaştırılmış olduğunu hissedinceye kadar askıya alınması ve, her duruma bağlı olarak sonra kişi CH 6, 7 ile devam edebilirsiniz.

Ama ana yönü dikkate her durumda özelliklerini de alarak tedaviyi belirten bir homeopath için bakmaktır.

DEBSKI bir tıp uzmanlık ve antroposopy'sinden olan homeopatide arnika kullanımı, homeopatik farmakopelere ilkesine uygun olarak işlenir formülasyonlar yapılır olduğuna dikkat çekiyor. "Arnika iyileştirici özelliklere serbest bırakan bir üretim sürecinde döndürülür ve daha sonra kan hücrelerinin formlarında hazırlanır seyreltilir, merhemler ve kremler düşer ve aynı zamanda enjekte edilebilir" der.

arnika ilgili uyarılar

Eliete son derece dikkatli arnika iç kullanımı ile olduğunu açıklar. "Şifa vardır harici kullanımda, bu yüzden, bir kişinin kullanmayı bırakın gerektiğini" diyor.

DEBSKI miktarı kullanılacak olan arnika olasılığı hepatotoksik olması, tek Özellikle kullanımı için, henüz iç kullanım için bitkisel ilaç olarak kullanılması çok dikkatli olun ve bitki seçimi ve kökeni ile ve gerektiği işaret ev.

"Arnika için kanıtlanmış hassasiyetle hamile kadınlar, bebekler ya da insanlara bu sunumun (iç kullanım için bitkisel) kullanımına bir engel teşkil etmez," doktor ekler.

Onları yumuşatmak için haber biliyorum: Scars: Ayrıca okumak

Topikal kullanım kompresler, merhem ve kremler için riskler daha düşüktür. "Ama yine de, yol göstermesi için arnika kullanımında muayenehanesi olan bir doktor veya profesyonel tavsiye almanız gerekir," diyor doktor.

arnika homeopatik formülasyon hazırlandığında," ortak bir yan etkisi yoktur. Ama kapalı veya açık kullanım için arnika formülasyonları, bir homeopatik doktor tarafından reçete edilmesi gerektiğini unutmayın, "DEBSKI varır.

Artık doğru ve sağlığını tehlikeye atmadan kullanılır, dağ tütünü bile "kutsal ilaç" olabileceğini İşletmesi biliyoruz. Eğer bu ünlü bitki kullanımından fayda istediğinizde Yani homeopath başvurunuz çekinmeyin.