Gıda artıkları geri dönüşüm 10 akıllı yolları - Kadın İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Akatu verilerine göre, Brezilya dünyadaki gıda dördüncü büyük üreticisidir. üzücü bir haber üretilen gıdaların üçte biri atılır olmasıdır. Gıda günlük 39.000 ton üç ana öğün (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği) ile yaklaşık 19 milyon Brezilyalı beslemek için yeterli, çöp için kaderinde vardır.

atık kaçınarak doğru düşünüldüğünde, yemeklerden arta kalan yiyecek yeniden kullanım alternatifleri aramaya gereklidir. Bu görev size yardımcı olmak için, beslenme öğrenci Yolanda Lopes da Silva gıda artıklarını yeniden kullanmak için 10 akıllı yollar hazırladı. Serin şey yeniden kullanımı ile aylık bütçenizin% 20'ye kadar tasarruf edebilirsiniz olmasıdır:

 1. domates: ipuçları alıp atmak domates biliyor musunuz? Biraz su ve salça ile vurursanız güzel sos var. Bunun için, ipuçlarını kaldırmak bir çanta içinde tutmak ve donma, kesmeden önce iyi mikroptan arindirilir domates gerekir. kullanmak için sadece bir blender içinde vurmak buzunu gerekli değildir;
 2. pirinç: pirinç kalanlar bir çerez, pirinç lazanya, pişmiş pirinç veya risotto açabilirsiniz;
 3. fasulye: Sol fasulye? Nasıl lezzetli bir Tutu yapma konusunda? Diğer seçenekler şunlardır: Celep Fasulye ve fasulye çorbası;
 4. tavuk: Bu parçalanmış ve kekler, pizza, risotto yeniden kullanılabilir;
 5. süt: kesilmiş süt lezzetli bir süt verebilir;
 6. Huysuz ekmek: Bir blender içinde yendi ve bir kırıntıları hazırlayabilirler. ekmek ile yapılmış tost ve et köfte de lezzetli!
 7. Et ve yumurta: Taze bir manyok unu artık et ve yumurta ile yapılabilir;
 8. peeling: Kavun kabuğu, karpuz, ananas, Jabuticaba, muz ve portakal lezzetli bir jöle açabilirsiniz. Maddenin sonunda bir reçete kontrol edin;
 9. tohumlar: Meyve ve sebzelerin tohumları da yeniden kullanılabilir. Bir blender onları eziyet ve keten tohumu lif, vitamin ve mineraller açısından bir ufalanan zengin yapmak mümkündür onları karıştırmak için. Başka bir seçenek fırında kavurun ve gün boyunca hızlı, besleyici ve sağlıklı atıştırmalıklar olarak kullanmaktır;
 10. kompostlama: Eğer derileri, tohum, kahve telvesi, çay ve yumurta kabukları ile yapabileceğiniz başka bir şey kompost, çevre dostu ve tamamen ekonomik bir organik gübre üretim tekniğidir.

Geri dönüşüm ek olarak, önemli bir ipucu pişirmek ve plaka kalıntıları çöpe gidiyor sona önlenmesi tüketim için gerekli olan tek miktarını hizmet olduğunu. Ve her zaman akşam yemeği ya da yemek tavalarda kalanları ertesi gün yemek ararlar.

Satın alındığında da bakıma ihtiyacı. buzdolabında veya kilerde yiyecek bozulmadan önlenmesi tüketim için gerekli sadece bir miktar satın alın. Kazanan yakın yiyecek bir sürü şey satın değil her ürünün son kullanma tarihini kontrol edin.

Zaten uygulamaya ipuçları yeniden kullanımını koymak için bazı tarifler göz atın:

kavun kabuğu jöle

maddeler:

 • orta kavun Peel
 • tarçın 1 çubuk
 • 2 diş
 • şeker
 • su

Hazırlanışı: Yıkama ve kavun (sarı kısmı ve beyaz) kabuk kesip tamamen kabuk parçaları karşılamak için yeterli su ile pişirin. beyaz kısmı Revize kadar pişirin. tüm suyu almak için iyi sıkma, temiz, ince bir bez içine süzün. Her Elde suyu için, şeker bir bardak ekleyin. Tarçın ve karanfil atılır ve istenilen noktaya ulaşıncaya kadar bir raddeye tekrar getir.

Fonksiyonel tohum Farofa

 • 200 g bezir
 • 200 gr susam
 • 200 g ayçiçeği
 • yulaf 200g
 • 200 g karpuz tohumu
 • 200g kabak çekirdeği
 • (Bir karıştırıcıda Taşlama)

Zaten, 300 gr ceviz veya fındık ile bir karıştırıcıda parçalanmış tüm malzemeyi karıştırın. kapaklı bir karanlık bir kapta soğutun.

Eğer daha fazla ilginç ipuçları varsa yorumlarda yazma bizimle paylaşmak!