Sağlığınız için beyaz peynir 5 faydaları - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

beyaz peynir ile tam bir ruloyu yemek daha lezzetli bir şey o, yok değil mi? daha iyi, sıcaksa! Ama peynir bu tür sağlık yararları getirir ve besi değil sahip olduğunu biliyor muydunuz?

"Beyaz peynir besinlerin (protein ve kalsiyum) açısından zengindir ve düşük kalori vardır. Bu kalsiyum, A vitamini, D vitamini ve B ve fosfor gibi mineraller bulunmaktadır, "Lorença Dalcanale, beslenme açıklar. Bu tipik Brezilyalı zevk daha fazla fayda göz atın:

1 - Diyet Senin büyük müttefiki

Diyet bunu ekle lezzetli bir yemek vazgeçmek zorunda kalmadan sağlıklı kilo vermek doğru çıkış olabilir. "Onlar kilo vermeye yardımcı olarak ricotta ve yazlık olarak hafif sürümleri (kendi imalatında yağsız süt sürümünü kullanın) kullanımı diyet için faydalıdır," diyor.

2 - Mükemmel sonrası egzersiz

kalsiyum, peynir madenleri muharebe osteoporoz kaynağı ve spor salonunda eğitimden sonra tüketilmesi belirtilmektedir. "Onlar fiziksel aktivite sonrası kas kazanımı için mükemmel bir seçimdir. Bağırsak flora dengesini yardımcı probiyotikler ile zenginleştirilmiş versiyonları da vardır, "beslenme uzmanı diyor.

3 - Vitaminlerin Kaynak

Sağlıklı bir cilt, gözler ve hatta saçları korumaya yardımcı olur bağışıklık ve vitamin B, geliştirir Vitaminler Güçlü antioksidan, vitamin D, sahiptir.

4 - Savaş hipertansiyon ve diyabet

Halk Sağlığı, Sao Paulo Üniversitesi Fakültesi tarafından yapılan bir araştırma rutin beyaz peynir tüketen hipertansiyon ve diyabet vakalarını azaltabileceğini ortaya koydu. "Gıda Rehberi Piramit göre, sut 3 ila 5 porsiyon günde tüketmek gerektiğini" Lorença öneriyor.

5 - tuz daha düşük bir konsantrasyonuna sahip

Kaşar ve provolone gibi beyaz peynir fazla yağ versiyonlarını karşılaştırmak, bu aynı zamanda, sıvı tutma önlemeye yardımcı olur sodyum daha az miktarda bulunmaktadır. "Sarı sürümleri ile karşılaştırıldığında nedeniyle üretim süreci, daha az tuz vardır ama. Ama sen "satın almadan önce her zaman gıda etiketleri karşılaştırmak gerekir unutmayın beslenme gösterir.

Peynir mayın kontrendikasyonlar?

Böyle böbrek hastalar gibi protein tüketimi üzerinde herhangi bir kısıtlama İnsanlar, tüketimine dikkat edilmelidir. laktoz intoleransı olanlar peynir tüketimini kısıtlamak veya bir sindirim enzimi tüketimine bu yemeği birleştirmek, ama bu sadece rehberlik gastroenterolog ile yapılmalıdır gerekmektedir.

Fikirler kendi menüsünde beyaz peynir dahil

Çeşitli salata seçenekleri diyet olanlar için bol. Nasıl hakkında daha da fazla bunları geliştirmek? Sen küçük beyaz peynir küplerini kesip bir marul salatası, roka üzerinde ve hatta domates Saladinha oynayabilirler. Lezzetli bir aperatif içine arkadaşlar, beyaz peynir küpleri zeytinyağı ve kekik dönüş bir tutam toplantı için!

Nasıl taze peynir yapmayı

Kendi peynir yapmak istiyorsanız, size süt peynir mayınları yapmak nasıl öğretmek, Embrapa Ilıman İklim, Ana Cristina Krolow de araştırmacının talimatları görebilirsiniz aşağıdaki videoyu görüyoruz. Aşağıdaki gerekli maddeler şunlardır:

  • 5 litre süt;
  • 75 g yağsız yoğurt;
  • % 50 kalsiyum klorür çözeltisi 2 mi;
  • peynir mayası 4.5 ml su içinde sulandırıldı.

aşağıdaki videoda yapmak yolu ile adım adım bakınız: