Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

eski güzel sirke - - iyi bir form korumada varlık müttefiki dahil olmak üzere birçok sağlık yararları sunuyor siz "salata sosu" bilinen bir olduğunu biliyor muydunuz?! Değil tesadüf "sirke diyet" istiyorlar bu kişilerin dikkatini çekmiştir "Birkaç pound kaybetmek."

Ama tam bu diyet nedir? Bu güvenli ve etkilidir? Sonuçta, sirke kilo kaybetme, daha spesifik olarak, ne sağlığa sağlayabileceği ve Yararları?

Örneğin, üzüm, elma, ahududu, çarkıfelek meyvesi, şeker kamışı: Tamara Mazaracki, Beslenme uzmanı ve Abran (Beslenme Brezilyalı Derneği) üyesi, sirke şeker içeren herhangi bir meyve veya tahıl yapılabilir olduğunu açıklar kivi, portakal, mandalina, mango, bal, pekmez, pirinç, malt, mısır, şarap, alkol vs. "Kullanılan malzeme mayalar ve bakteriler (Acetobacter) tarafından fermentasyon maruz kalır. Doğal şekerler, böylece bu alkol daha sonra, asetik asit haline dönüştürülür, alkol haline dönüşür. Ve% 5 sirke zamanki konsantrasyonda asetik asit,% 95 su ve bazı mineraller, vitaminler ve fitokimyasallar olduğunu "diyor.

Size sirke sunabileceği yararların kısa bir fikir vermek için, Tamara, birkaç kalori kan şekerini dengelemek yardımcı olur ve iştahı azalttığı dikkat çekiyor.

Sirke ve Kilo Kaybı

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Çeşitli çalışmalar, kilo kontrolü sirke kullanımını ilişkilendirmiştir. Tamara bu anlamda ana yararları olarak duruyor:

Ayrıca okuyun: 10 yedek yaz aylarında da sağlıklı bir diyet yapmak

pik insülin 1. azalma

karbonhidrat açısından zengin yemeklerden sonra pik insülin ve glikoz seviyelerini azaltarak Sirke çalışır. "Tip 2 diyabet, kalp-damar sorunlar gibi birçok hastalık ile bağlantılıdır kilo alımı, insülin direnci ve yüksek kan şekeri (kan şekeri) e ek olarak, dikkat edin. Ve bu anlamda, sirke% 25'e varan kan şekeri seviyesini azaltarak metfbrmmve akaraboz ilaçlar, antiglicêmicas benzer davranır, "nutróloga diyor.

2. Daha tokluk

Tamara "çok hoş bir yan etkisi" Bir geldi vurgular gibi sirke antiglicêmica eylemi belirlemek için, dergi Diabetes Care yayınlanan bir çalışmada, "Katılımcılar 4 hafta kilo kaybetti. Onlar sonuçta karbonhidratlar içeren bir yemekten sonra hızlı iştah teşvik insülin sivri, yoktu. Katılımcılar öğle ve akşam yemeğinden önce suda seyreltilmiş elma sirkesi 2 çorba kaşığı aldı. Bu grup bir ay içinde 2 kilo ortalama kaybetti. sirke almadı kontrol grubu, kilo değişmişti "diyor.

Bu insülin başak kilo kaybının büyük düşmanı olduğunu belirtmekte fayda vardır. şeker (karbonhidrat ya da glikoz) hızla sindirim sistemi tarafından emilir zaman", kandaki seviyesi lider, kanda, sonra aniden pankreas bültenleri çok fazla insülin ve bu insülin, sırayla, düşük radikal glikoz seviyelerini yükselir açlık neticede duygusuyla reaktif hipoglisemi. Ve burada atıştırma için kontrol edilemez bir dürtü, kan glikozu (kan şekeri) doldurmak için karbonhidrat yüksek, özellikle gıdalar geliyor, "Tamara diyor.

Ayrıca okuyun: 100 kalori kesmek için 100 yolu

Bu anlamda, insülin ani önlemek için, sirke, yemek için o "deli arzusu" olmadan, daha uzun süre doymak kişiyi tutmak özellikle gıdalar karbonhidrat yüksek olur.

Glisemik İndeksi 3. Azaltma

Bir başka ilginç çalışma Japonya'da yapılan ve Avrupa Klinik Beslenme Dergisi'nde yayımlandı. "Araştırmacılar pirince sirke (esas olarak yüksek glisemik indeksi olan karbonhidrat oluşan bir gıda) eklenmesi% 20 ila 35, bu indeksin azalmaya neden olduğu bulunmuştur," Tamara söyledi.

"Bu yemekler Yemeklere baharat olarak kullanılan sirke vücut emer karbonhidrat miktarını azaltmaya yardımcı olur demektir. yüksek glisemik indeksi, kan glikoz ve insülin çivi daha fazlası. Glisemik indeks (GI) bir gıda maddesinde mevcut glikoz ve karbonhidrat miktarını ölçer ve etkili vücut tarafından emilir, "nutróloga açıklıyor.

şeker ve nişasta 4. Kilit absorpsiyon

Ayrıca okuyun: 12 gıdalar her gün yemelisiniz

Tamara asetik asit (sirke her türlü mevcut olan) kilo kaybına katkıda bulunduğunu açıklamaktadır. "Temelde nişasta ve şeker emilme doğal tıkayıcı, karbonhidrat sindirmek çeşitli enzimlerin aktivitesini inhibe. Daha sonra, bu bloke edilmiş enzimler ile, karbonhidratlar (sindirilen ya da absorbe edilemez) gibi çözünmez liflerin davranmak düz sindirim sistemi yoluyla geçmesi "der.

Ayrıca, nutróloga vurgular, asetik asit günlük aktiviteleri için bir enerji kaynağı olarak kas ve karaciğerde depolanır glikojen, içine glikoz dönüştürmek yardımcı olur. Bu hatta egzersiz ve fiziksel aktivite sonrası kurtarma yardımcı olur.

5. "Fünye" yağlar

Tamara da yemeklerden önce, 12 hafta boyunca suda seyreltilmiş sirke iki çorba kaşığı tüketilen 175 obez erkek ve kadınlar ile yapıldı dergisinde Bioscience, Biyoteknoloji ve Biyokimya, yayınlanan Japon çalışma vurgulamaktadır. Sonunda, bu visseral yağ, vücut ağırlığı ve trigliserit düzeyinin azaltılması not edilmiştir.

Nasıl sirke diyete başlaması?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

sağlık yararları sağlar ve kilo kaybına yardımcı olur Değil çünkü sirke fazla tüketilmesi gerektiğini! "Sirke diyet", kısaca, günlük diyette sirke 2 ila 4 çorba kaşığı içerecek şekilde oluşur.

Ama tabii ki: sirke (başka yiyecek gibi) tek başına "mucizeler yapmayacağım" olarak dengeli bir diyetin bir parçası olmalıdır!

Tamara çalışmaların çoğu su içinde seyreltilmiş günde sirke 2 ila 4 çorba kaşığı (çorbası) tüketimi ile gerçekleştirilmiştir kaydetmektedir. "Sağlıklı alınan sirke seyreltilmiş formu değil mideyi tahriş. Ama fazlalaştı, bireysel duyarlılık saygı duyulmalıdır ve varsa rahatsızlık, sirke tüketimi durdurulmalıdır herhangi "diyor.

nutróloga yönelimidir: su ½ bardak seyreltilmiş sirke 1 çay kaşığı alarak başlayın; su ve 1 fincan ½ 1 çorba kaşığı ulaşana kadar kademeli olarak artar.

"Gastrointestinal sistemi korumak ve olası tahrişe veya yanma hissi (reflü) önlemek için, sirke, su ile karıştırılır ve yemeklerden önce tüketilen önemlidir. Gazoz suyu da doğrudur ve hoş bir tat bırakmak için yardımcı olur. Sirke de miktar küçük olduğundan saf gidebilir lezzet salatalara ve bu durumda kullanılabilir, "Tamara söyledi.

Örneğin bir menü görebilirsiniz Aşağıda, sirke tüketimi de dahil olmak üzere, Tamara deneyimli:

kahvaltı

 • 3 portakal suyu elma sirkesi Keten tohumunun 1 lahana yaprağı, 1 çorba kaşığı (çorba) ve 1 çay kaşığı (tk) ile dayak
 • peynir 1 çorba kaşığı (çorbası)
 • ekmek ya da 1 tapyokanın 1 dilim
 • Sütlü kahve 1 fincan

Sabah atıştırmalık

 • 1 Yunan yoğurdu veya 1 meyve

öğle yemeği

 • ½ elma sirkesi 1 ila 2 yemek kaşığı (çay) ile su bardağı (yemekten önce)
 • tuz, sirke ve zeytinyağlı Marul salatası, sarı biber, domates ve lahana,
 • 1 ızgara dana
 • 3 Tatlı patates dilimleri

Öğleden sonra aperatif

 • 1 çorba kaşığı (çorbası) yulaf ile 1 püresi muz
 • yeşil çay veya ebegümeci 1 bardak

akşam yemeği

 • ½ elma sirkesi 1 ila 2 yemek kaşığı (çay) ile su bardağı (yemekten önce)
 • 1 ızgara tavuk fileto
 • 3 yemek kaşığı () quinoa
 • tuz, sirke ve zeytinyağı ile temperli buhar brokoli

akşam yemeği

 • 1 elma veya süt 1 su bardağı

Bu menü sadece o "sirke diyet" yapılabilir bir örnek olduğuna dikkat edin. Ancak, menü her zaman dikkate her bir hasta özelliklerini de alarak bir beslenme uzmanı tarafından bireysel olarak yapılmalıdır.

Tamara nutróloga bir ipucu su veya meyve suyu içmek her zaman, elma sirkesi az miktarda (birkaç damla veya kahve bir çay kaşığı) koyun" dir. Yani tat gizlenmiş ve sirke özelliklerinden her gün yararlanmaktadır. "

Ne sirke yemek her bir türü için tercih edilmeli?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Tamara sirke çeşitli temelde pişirme ve baharat kullanılır açıklar. "Bütün asetik asiti ihtiva etmekte ve ağırlık kaybı katkıda bulunur. Ancak, elma sirkesi sağlığına katkıda çeşitli işlemler vardır ve tıbbi sorunları çeşitli yüzyıllardır kullanılmaktadır "diyor.

Eğer sirke ana tiplerinin özelliklerini anlayabilme biraz daha bilgi Aşağıda:

Elma sirkesi: Asetik asit, enzim, polifenolleri, pektin ve mineraller (özellikle potasyum) açısından zengindir. Bu, malik, laktik ve sitrik gibi asitler ihtiva eder. ağırlık olarak hareket eden yanında, sindirim geliştirir krampları önler, diüretik etkisi vardır, toksinlerin ortadan kaldırılması hızlandırır ve vücudun detoks. Fonksiyonel gıda kategorisinde uyar, bu önlemek ve hastalıkları tedavi için yardımcı olur. Bu sirke iyi bir seçim suda seyreltilmiş ve öğle ve akşam yemeğinden önce tüketilmelidir olmaktır.

Balzamik sirke: üzüm, karanlık ve çok aromatik yapılan. Bu Tamara göre, ahşap fıçılarda yapılan fermentasyon uzun bir süreç, geçer ve mükemmel baharat sebze salata sosları hazırlamak için seçim veya soslar ve yemekler pişirme zenginleştirmektir.

Pirinç sirkesi: pirinç fermantasyonundan elde edilen daha hafif ve hafif tatlı. Genellikle suşi yapmak için hem de tatlı ve ekşi yemeklerde kullanılan pişmiş pirinç ile karıştırılır. Ama aynı zamanda sadece salata ve sebze baharat olabilir.

Şarap sirkesi: kırmızı ve beyaz şarap hazırlanan kalite başka bir marka (bazı, örneğin, iyi asitlerdir) farklıdır. sirke Bu tip lezzet salata, marine etmek yaygın kullanılan ve turşu bulaşıkları.

Alkol sirke: Bu güçlü ve asetik asidin büyük bir yüzdesine sahip bulunmaktadır. Tamara kılavuzları sadece korunmuş ve turşu hazırlanırken veya sebze ve meyve dezenfekte kullanın.

Şimdi biliyorum: "sirke diyeti" nin duyunca, gerçekten de bu "ünlü baharat" sağlığa faydalarını sunar ve kilo kaybı sürecinde bir müttefik olabilir inanabiliriz. Ama hayır! ... O mucizeler yapmaz ve aşırı tüketilmemesi gerekir. onun yararlarını isteyenler, sağlıklı ve dengeli beslenme içinde, günlük, orta tüketmek gerekir.