Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Birçok ortodontik bozukluklar basit tedavilerle çözülebilir. sabit, mobil cihazlar, diğerleri arasında TMD tedavi plakaları (TermoMandibular disfonksiyon), önemli bir sorun olmadan, orta ve uzun vadede yapılabilir.

Zaten bazı durumlarda biraz daha karmaşık ve hatta cerrahi tedavisi dahil daha doğrudan müdahale gerektirir.

Bu göründüğünden daha yaygındır ortognatik cerrahide, başvurmak zorunda olanların durumudur. Bu çene ve yüz bölgesinde kemik deformitesi çeşit sahip olanlar için tavsiye edilir.

Eğer bu durum olabileceğini düşünüyorum yoksa ameliyat yapmak zorunda keşfetti, burada bunun üzerinde tüm detayları bulabilir ve konuyla ilgili ana şüpheler açıklığa kavuşacaktır.

Nasıl ameliyatı nedir?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Ağız ve çene cerrahisi ve travmatoloji ve Uluslararası Toplum Siaolendoscopy Viviane Naddeo üyesi uzmana göre, tüm prosedürü çok kontrollü ve güvenlidir. "Prosedürü hastane ortamında gerçekleştirilir. Cerrahi riskler ve ön anestezikler tahmin edilebilir. "

Ayrıca okuyun: dişte leke 10 gıdalar

Hasta genel anestezi geçiyor ve cerrahi birkaç istisna dışında, dış izleri neden olmadan ağız iç kısmında oluşur. Ameliyat sırasında üst çene ve alt çenenin yeniden konumlandırma olduğu ve bu bölgeler titanyum plakaları ve pimler ile sabitlenir.

Bu ameliyat sonrası süreç kemik ve kas yeniden konumlandırma konaklama ilerlemesini değerlendirmek mümkündür çünkü aracılığıyla çok önemli olduğuna değiniliyor. Ama sadece ziyaret edilmesi gereken çene uzmanı. Viviane (sıvı ve hamur faz güç sırasında besin alımının odaklanmak amacıyla), beslenme ile, çok disiplinli bir yaklaşım yapmanın önemini, bir fizyoterapist (bölgede şişlik azaltmada yardımcı olmak ve kas uyarıcıları vurgulamaktadır bölge) ve daha spesifik vakalarda bile önce danışmanlık ve işlemden sonra.

Cerrahinin Faydaları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

cerrahi gibi hastanın yaşam yararları, bir dizi sağlar:

  • Viviane göre, ameliyat daha iyi nefes sağlayan hava yolları ve aynı zamanda bir iyi dudak mühür artırmak yardımcı olur;
  • Uzman ayrıca operasyonlarda olduğu gibi, hasta midede sindirimi kolaylaştıran gıda çiğnemek daha iyi yapabiliyor, gastrointestinal sistemin iyileştirilmesi vurgular;
  • gülümseme ve operasyonla yüz bölgenin estetik bir gelişme olmadığından, özgüvenini Geliştirilmiş;

Ameliyat Çeşitleri

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

yapılabilir ameliyatlar iki tür hastanın ihtiyaçlarına göre vardır. Ne olduklarını bakınız:

düzeltme enine

Walter Antonio Nascimento de Souza, Cerrahi Profesörü ve Travmatoloji Dişçilik ders Anhanguera Santana göre, cerrahinin bu tip tıkanıklık ayarlaması için çeneyi genişletmek için prosedür olan açılımıdır.

Ayrıca okuyun: 15 gıdalar doğal olarak dişleri beyazlatmak için

kombine ameliyatlar

Öğretmen cerrahi bu tür bir üst (maksilla) düzeltilmesini ve alt (mandibula) (ağız kapalı pozisyona) oklüzyonu geliştirmek üzere olan çapraz değişikliklerin bir düzeltme olduğu açıklanmaktadır.

ameliyat hakkında ayrıntılı sorular ve ayrıntıları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

en iyi öncesi ve ameliyat sonrası olası olacaktır sağlanması iyi bir cerrahi ve iyileşme süreci böylece öncesi ve ameliyat sonrası uyulmalıdır diğer ayrıntıları bir dizi vardır.

Biz normal aktivitelere ayrılmak gerekir?

Önceden bilmelidir bilgiler uzun ameliyatın uzağa bazı faaliyetlerden uzak kalmak zorunda kalacaktır nasıl. Cerrah VIviane Naddeo göre, gerisi bir ay ve sadece hasta bakımı ile ilgilenen profesyonellerin görüşüne uygun kaldırılacaktır bir cihazla hasta kalmalıdır.

Hangi bakım operasyondan önce alınmalıdır?

Viviane o prosedür için sağlıklı olduğundan emin olmak için ameliyattan önce tüm ameliyat öncesi testler yapmak hasta için gereğini vurgulamaktadır. "Ameliyat öncesinde hastanın şu testler yapmalıydım. Kan testi, idrar, kalp ve diş kemer ve göğüs röntgen incelemeleri yüzü"

Hasta en az sekiz saat oruç yönelik yapılmış, üç saat öncesi kabul edilmelidir.

Ayrıca okuyun: 13 gıdalar daha güzel bir gülümseme için

Ne önlemler postoperatif yapılmalıdır?

Ama postoperatif dönemde daha hassas olduğunu ve komplikasyonları önlemek için hastadan daha dikkat gerektirir. Viviane pıhtıları veya tromboz gelişme riski olduğundan hasta, (hatta mutlak değilse) dinlenme gerektiğini belirtiyor; Cerrahi yumuşak kıl oral hijyen, iki katına; güneşe maruz önlemek ve ağırlığı yakalamak ve en az 7 gün süreyle burnunuzu temizledikten kaçının.

Walter Anhanguera Santana profesörü aynı zamanda, sıvı diyet bakım (tercihen soğuk gıdalar) olarak aşağıdakileri içeren; doktorlar tarafından reçete ilaçları kullanmak ve her zaman planlanan sorguları dönün.

Kaç yaşında ameliyat yapabilir?

ameliyatı yapmak, Walter göre hasta kemik olgunluğa ulaştığını gereklidir. Sadece aşırı durumlarda bu ameliyat beklenebilir.

Ortalama işlem değeri nedir?

Göze alamaz olanlar için, NHS tam ameliyatı ödediği unutulmamalıdır. Sağlık planları da çoğunlukla bu işlemi kapsamaktadır.

Herhangi kontrendikasyonlar var mıdır?

Öğretmen tümörler ve şiddetli sistemik hastalıkları olan hastalar ameliyat olamayacağını söylüyor. Viviane, zihinsel eksikliği olan hastalarda, şiddetli kan diskrazisi, diyabet, ağır kalp hastalığı, ışınlanmış hasta (nedeniyle postoperatif için tavsiyeler vb asimile edemez) prosedürü bozulmuş kemik metabolizması olan hastalar için tavsiye edilmez" diyerek tamamlar ve kemoterapi uygulanan hastalar.

Ayrıca okuyun: bilgelik dişin yaklaşık 12 mitler ve doğruları

ortognatik cerrahi yaşam kalitesini artırmak istiyor sizin için büyük sağlıkta kazancı ve estetik olabilir.