Tüm ilgili veganlığı - Kadınlar İpuçları

Veganizm gıda olsun veya olmasın, hayvan ürünleri kaçınmak insanların yaşam felsefesidir.

Son zamanlarda, bu uygulama birçok ülkede çok yaygın hale gelmiştir ve aynı zamanda Hindu ideolojilerin etkilenir - hayvanlar dahil tüm canlılar, saygı telkin.

Vegans Türleri

veganlar üç tipi vardır: kullanmayan veya hayvan ürünleri tüketmek olmayanlar, hayvanlar kabul edilir gerçeğini "ürünler" ve herhangi bir amaç için hayvan ürünlerinin kullanımı ve son olarak ortadan veganlar reddedenler onların diyet tüm hayvansal ürünleri.

Vegan gıda

iyi planlanmış ve düzgün takip eğer Vegan diyetler, obezite, kalp ve böbrek hastalığı, kanser, tip 2 diyabet, romatoid artrit ve diğer dejeneratif hastalıkların önlenmesine yardımcı olabilir. zayıf yapılı Bununla birlikte, bu tür diyetler, B12 vitamini, demir, D vitamini, kalsiyum, iyot ve omega-3 yağ asitleri eksikliği ile sonuçlanabilir.

Tüm ilgili veganlığı - Kadınlar İpuçları

bir vegan diyeti oluşturan bazı öğeler tofu, tempeh ve seitan vardır. Hayvansal kökenli bileşenlerin vejetaryen gıdalar hazırlamak ve bitkisel ürünler ile ikame edilebilir.

Bitki sütü de kullanılabilir ve bunun en popüler formu soya sütü. Orada bitki peyniri de ve yumurta elma püresi ile değiştirilebilir. Sebze, et, et ve soya gluten içerir.