Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Şu anda, birçok kişi kilo, sadece estetik bir sorun kaybetmek, ama esas o kilolu ve obezite sağlık teklif riskleri tanımak için çalışıyorlar.

Aynı zamanda (örneğin sürekli oturan veya televizyon vb önünde yatarak saatler harcamak hızlı yemek yeme gibi) belli alışkanlıkları olan olmaksızın en az özveri olmadan kilo vermek "sihirli formül", olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir değişti.

Ancak, birçok kişi fiziksel aktivite dengeli bir gıda ilişkilendirmek için zor kabul bir görev olduğunu bir gerçektir. Uygun bir yemek hazırlamak için veya egzersiz veya her ikisine birden: Ve bunu yaparken temel argümanlardan bir anda olmamasıdır.

"Ne kilo kaybı için daha önemlidir: Bu anlamda, soru ortaya çıkabilir? sağlıklı yiyin veya egzersiz?".

Bu sorunun cevabı bir kaç pound kaybetmek için bu iki faktörü birleştirmeye mücadele eden insanlar için ideal bir yol gibi görünüyor bulun.

Ayrıca Oku: 50 Yolları ağırlık 1kg kaybetmek son derece kolay

kilo azaltma gibi?

Bir kilo kaybı sürecinde dengeli bir diyet ve fiziksel egzersizin önemini anlamak için, ağırlık tasarrufu yapar anlamak için çok önemlidir. Eğer, yani bir "negatif enerji dengesini" yapmak daha az kalori ve / veya günlük etkinlikler, enerji tüketimini arttırmaya ve bazı egzersiz yapan yiyebilir zaman bir kişi kilo kaybeder.

Dengeli bir diyet ve fiziksel egzersiz: Ama o zaman sadece bir iki yürüttüğünü, kilo kaybı elde etmek mümkündür?

kilo kaybı için egzersizin yararları

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Felipe R. Zumpichiatti, Denge Spor Akademisi, Copacabana (Rio de Janeiro) ait eğitmen, fiziksel egzersiz vücutta olumlu değişiklikler için önemli olmasının yanı sıra bireyin kalori harcamaları artmış doğrudan katkıda bulunduğunu işaret ediyor.

kilo aerobik aktiviteler isteyenler için en uygun profesyonel faaliyetlere göre. "Yarış, yürüyüş, bisiklet ve eliptik. Son çalışmalar bu egzersiz yapmadığınız zaman bile kalori 'yakmak' bize yardımcı olur bazal metabolizma artışı, gerektirir olarak ağırlık çalışması da çok önemli olduğunu gösteriyor "dedi.

Ama hala soru: egzersiz, ancak gıda dikkat çekici değil bir kişinin, kilo verebilirim ki?

Ayrıca oku: kilo nasıl: 14 ipuçları sağlığı ile kilo vermek

Zumpichiatti kişi bile kilo olabileceğini işaret, ancak bu çok zordur. "Vücudun eğilimi için daha yüksek kalori alımı ile artan enerji harcaması karşılamak ve bu yeniden eğitilmesi gerekiyor. Tabii farklı durumlar vardır, ama bunların çoğunda, iyi sonuçlar için, gıda ile endişe var, "diye açıklıyor.

Daniela de Almeida, fonksiyonel ve spor beslenme uzmanı, Delivita Frozen yaratıcısı, bir kalori açığı oluşturmak gerekir, kilo kaybı sağlamak için olduğuna dikkat çekiyor. "Ama zaman insanların çoğu onlar fiziksel aktivite yoluyla tüketmek ve gıda ile özel bakıma varsa kilo sonun beslenme yoluyla daha fazla kalori tüketmek," diye açıklıyor.

kilo kaybı için sağlıklı beslenme Faydaları

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

çok yaygın kısa sürede büyük bir kilo kaybı vaat kısıtlayıcı diyetler, içinde - Daniela sağlıklı beslenme alışkanlıkları "akordeon etkisi" kaçınarak, kilo kaybı için değil, aynı zamanda kilo bakım için sadece önemli olduğunu vurgulamaktadır bireysel bir besin eğitimini yapmaz.

beslenme, kompleks karbonhidratlar (tam tahıllar) ve (aynı zamanda bakterileri üretiminde yardımcı) enginar, kuşkonmaz ve hindiba gibi prebiyotik gıdalar gibi erken tokluk hissini arttıran gıdalar kaçırmamalısınız kilo vermek isteyen menüsü ve uygun çözünür lif (yulaf, quinoa, Chia, keten tohumu) bir zengin. "Zeytinyağı, fındık ve avokado gelen meyve ve sebzelerin yanı sıra yağsız protein ve sağlıklı yağlar kullanılması da sağlıklı bir şekilde kilo kaybı için endikedir," diyor.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı 'akordiyon etkisi' kaçınarak, kilo kaybı için değil, aynı zamanda kilo bakım için sadece esastır.

Daniela kilo alma nedenlerinden biri vücuttaki iltihabı olduğunu açıklar. "Diyet Aşırı doymuş yağ obezite neden insülin duyarlılığında bir azalmaya katkıda artık deposu trigliseritler, karaciğer ve kas yağ salabilir evrimi, adipoz hücre hacmindeki artışa yol açmıştır ve hatta diyabet. Bu durumda, bu tür rafine karbonhidrat ve doymuş yağlardan olarak neden olanlar kaçınarak, meyve, sebze, yeşil çay, keten tohumu, Brezilya fındık ve zerdeçal gibi iltihap modüle gıda, kullanmak, "diyor.

beslenme ile ağırlık kaybını önemli bir diğer sorun intestinal mikrobiyota bileşimi. "Biz kendi bankalarının vücuttaki inflamasyonu önlemek için sağlıklı olduklarını bağırsak için yararlı ve patojenik bakteriler arasında bir denge vardır ve emilim ve yok olma görevlerini yerine ve gerek," diye açıklıyor.

Bir kişinin kilo vermek için Ama, sadece sağlıklı bir diyet (hayır egzersiz) takip soru yeterli mi?

Daniela değil vurgulamaktadır. "Bir sedanter kişi bile kilo, ama vücut yağ ve evet, kas kütlesi mutlaka olabilir. Bu vücut yağ kaybı odaklanmak bir gıda planının hazırlanması için, 8 elektrot, yüksek hassasiyet empedans analizi ile vücut kompozisyonu değerlendirilmesi için çok önemlidir, "diye açıklıyor.

İdeal formülü: dengeli beslenme ve egzersiz kilo sağlıklı kaybetmek

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Kaçacak yer yok: düzgün kilo tek yolu (yeni ağırlık ve tutmak, "akordeon etkisi" kaçınarak) fiziksel egzersiz ile birlikte dengeli bir diyet koyuyor.

Hatta istisnalar olabilir, ama genel olarak, sağlıklı kilo ve verimli yalnızca (kontrol gücü olmayan) egzersizleri uygulamak neredeyse imkansızdır ve (egzersiz olmadan) sadece gücün kontrol gerçekten tatmin edici sonuçlar elde etmek çok zordur olabilir.

"Gıda ve pratik egzersizleri her zaman ilişkilidir, fiziksel aktivite yaparak ayrı başlangıç ​​yardımcı olmaz ve bir besin eğitimini takip etmez. Sonuçlar tatmin edici ve motivasyon azalır zamanla elbette olmayacaktır. Her zaman hem başarılı ilişkilendirmek önemlidir, "eğitici Felipe Zumpichiatti diyor.

bir beslenme ile hazırlanabilir, yağ kaybı ve bakım veya kas kütlesi kazanmak için - - sarkma ve kronik hastalıklar görünümünü kaçınarak iyileştirilmiş vücut bileşimi önemli sonuçlar üretir Daniela kişiselleştirilmiş bir diyet ile birlikte fiziksel aktivite uygulama olduğu vurgulanmaktadır . "Ve ayrıca çok daha fazla kullanılabilir günlük görevler için verir," beslenme ekler.

En iyi sonuçları elde etmek için bir beslenme uzmanı tavsiye ve aynı zamanda fiziksel bir eğitimci aramak: Eğer kilo vermek istiyorsanız, Nereden başlayacağınıza biliyorum. Hedeflerinize odaklanmış kalın ve "oraya" için acele etmeyin, sadece kendi başınıza gitmesine izin yok!