Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

kilo, yaban mersini, ayrıca kızılcık, kızılcık kırmızısı, yaban mersini, kırmızı veya arendela olarak bilinen kaybetmek isteyenler için bir müttefik olarak bilinen, düzenli olarak tüketildiğinde birçok faydası vardır bir meyvedir.

ABD'de menşeli, bölgenin Hintliler tarafından yetiştirildi ve nüfus idrar enfeksiyonları tedavi etmek için ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. América Norte, Kanada, Avrupa ve Şili yapmak bir kiraz görünüş olarak benzer şekilde, popüler olmak, soğuk bölgelerde yaygındır.

Bölgemizde yetiştirilen değil de, varyasyonları gibi kapsüller, toz ve meyve suyu detoks olduğu gibi orijinal versiyonunda (meyve) hem de fuar ve doğal mağazalarda bu meyvenin erişimi mümkündür.

5 surpreendes kızılcık faydaları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Vücutta yaptığı eylemleri göstermek için, Işığın beslenme uzmanı Samira Barcelos ve Hazır şirketin bu meyvenin düzenli tüketimi ile elde yararlı etkilerinden bazıları ile bir liste hazırladı. Check out:

1. Önleme üriner enfeksiyon

çok suyu seçiminiz mesane içine takılıp bakterileri önleyerek, idrar yolu enfeksiyonları (İYE) önlenmesi için belirtilir. "Kendi suyu idrar ve bakteriyostatik etkili diyoruz mikroflorası (bakteriler), anti-stick asitlenme azaltabilir çünkü ek olarak, meyve ayrıca, ağrı ve yakma teşvik" diyor.

Ayrıca okuyun: 10 sağlıklı alternatifler tatlılar ve istek öldürmek

2. Kilo kaybı Rol Destekleyici

Bu şekersiz meyve Yaklaşık 10 gram sadece 46 kalori vardır. Buna ek olarak, sağlıklı kilo kaybetmeye yardımcı tokluk hissi sağlar.

3. antioksidan

Nedeniyle C vitamini yüksek içeriğine, bu meyve kansere karşı mücadelede yardımcı antioksidan güce sahiptir. Bu etkiyi, ancak etkinliği kanıtlanmıştır bileşenlerinin hangi anlama ayrıca arayan çok sayıda bilimsel araştırma.

besinlerin 4. Kaynak

Bu küçük meyve Bileşiminde vitamin A, vitamin C, vitamin E, vitamin K, potasyum, fosfor, magnezyum, kalsiyum ve lifler de dahil olmak üzere besin, bir çeşitlilik vardır.

yüksek tansiyon ve inme mücadelede 5. Yardımı

Bu polifenoller bakımından zengindir, bizim vücudun savunma güçlendirmek maddeler bu meyvenin düzenli tüketimi% 10 oranında azaltan bir inme (felç) ve% 15 kardiyovasküler hastalık geliştirme şansı yakalanma şansı.

6. daha güzel bir cilt bırakın

Meyve cilt yaşlanması için sorumludur serbest radikallerin, ortadan kaldırılması yardımcı antioksidan etkisine ilave olarak Bileşiminde kollojen içerir.

Ayrıca okuyun: "17kg açlıktan veya egzersiz yapmadan kilo kaybetti"

Kızılcık tüketmeye Yolları

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Üreme

beslenme göre bu meyvenin en sık karşılaşılan biçimleri ham kızılcık (meyve), susuz kızılcık seçeneği, kızılcık sosu (genellikle konserve), popüler kızılcık suyu, çay ve toz seçenekleri olduğunu ve kapsüller. "Bu son iki ürün formları kendi tüketim yararına sorumlu etken maddenin yeterli miktarlarda, olup olmadığını kontrol ederek analiz edilecek henüz var" uyarıyor.

Kızılcık tarifleri

Bu meyveyi tanıtmak için başka iyi bir seçim sizin tarifleri bunları eklemektir. İlham almak için, besin ve faydaları açısından zengin bu madde kullanarak lezzetli yemekler aşağıdaki seçimi göz atın:

1. Risotto hindi ve kızılcık meme: tatlı ve ekşi aynı anda mevcut damak, bu meyve kümes ve sosis için büyük bir eşliğinde nedeniyle. Burada, yazar raporları gibi, hindi göğsü ile yapılan tuz "kırmak" için ideal.

kızılcık ve fesleğen ile 2. Pancar odası: damakta onları daha lezzetli ve sulu hale bu lezzetli salata, sıcak su kurutulmuş kızılcık ile sulu yazara fazla lezzet ve besin ekleyin.

Ayrıca Oku: 12 kalorili meyve kolaylıkla yemek için

3. Kızılcık Ekmek: Bu meyve tarifi doğal, taze kullanılır. Bu lezzetli ekmek benzersiz tatlar zenginliği ile sonuçlanan kurutulmuş meyve ve fındık, eşlik kütlesi kızılcık içinde bulunmaktadır.

4. Kek-ekmek çikolatalı, kızılcık ve portakal: Bu pasta, yazar da o çikolatadan tatlı tadı bir kontrpuan yapmak portakal ve kızılcık suyu kullanılır. Sonuç mu? Dengeli bir kek, şaşırtıcı lezzet.

5. Hindistan cevizi ve kızılcık kek: kendi ekşi tat için seçilen, kızılcık hamur kullanılan tatlı hindistan cevizi lezzet ile tezat teşkil etmektedir. Güzel ve lezzetli ek olarak, bu kek, hala süt ve yumurta tüketmek istemeyen edenler için ideal vegan olduğunu.

6. ters kızılcık kek: Eğer "kendi gözleriyle yemek" edenlerdir? Sonra bu sulu ve şık bir pasta seveceksiniz. Yazar tarafından önerildiği gibi bu kolay tarifi ek olarak çok iyi, pudra şekeri ile çırpılmış krema eşlik edebilir edilir.

7. kuru kızılcık kekler: meyve en yaygın bulunan bir sürümünü kullanarak, bu tarifi hızlı ve kolaydır ve bunların hazırlanmasında kullanmak karıştırıcı gerektirmez. beklemeden gelen bir tatlı yemek isteyenler için ideal.

Ayrıca okuyun: güzel bir cilt temiz ve sağlıklı için 10 Emir

Yaklaşık 30 kurabiye elde beyaz çikolata ile 8. kızılcık çerezleri, bu tarifi kızılcık tadı ilahi plaka dengeleme, tatlı malzemelerle birleştirir nasıl başka bir örnektir. tarifi dışarı çalışır için Buraya pişirme süresi talimatlarına tam olarak olmalı

9. yoğurt çörekler, kızılcık ve beyaz çikolata: yaklaşık 20 dakika içinde hazır ve görünüm ve bu yemeğin lezzetli tadı ile kamaştırdı hızlı bu tarifi. mayayı kullanarak olmadan, pişirme kütlesi büyür ve yumuşak hale gelmesi sağlanır.

bol sıvı alımı idrar yolu enfeksiyonu tedavisi, hem de aynı mücadeleye yardımcı özelliklerinin parçası olduğu için bu meyvenin tüketimi ile ilgili olarak, Samira, meyve suyu şeklinde tüketimi önerir. "İdeal onun önlenmesi için arayışında bu hastalığın tedavisi ve günlük 300ml sırasında, günlük yaklaşık 500 ml tüketmektir."