Antibiyotik: İyi biri cani için - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

belirli mikropların gelişmesini ya da çoğalmasını engelleyen bir gövde olarak adlandırılan "Antibiyotik", sözlüğe göre. Bu gövde (laboratuar içinde geliştirilen bakteriyel veya mantar kültürleri sentetik maddeler ekstrelerinden), farklı kökenlerden olabilir.

Tıpta, antibiyotik ilaçlar sağlığa zararlı bakterilerin en savaşmak için kullanılır. dış bakteri - - olmadan, ancak, insan vücudunun hücreleri yok atak ve herhangi bir parazit organizmaları yok ederek hareket eder.

Antibiyotiklerin farklı türlerde bakteriler üzerinde farklı şekillerde hareket; bakterisidal antibiyotik onları doğrudan öldürebilir, bakteriyostatik antibiyotikler blokta ise ya büyüme ve üreme kapasitelerini engellerler.

İnsan bağışıklık sistemi nüfuz muhtemel yabancı cisimlerin mücadele sorumludur doğal vücut hücrelerinin oluşur.

Çok güçlü bakteriyel enfeksiyonlarda bu sistem parazitler tarafından kazanılacak olması mümkündür.

Antibiyotik ilaç bakterilerin harekete azaltılması ve böylece bağışıklık sistemi kurtarır izin ve yalnız hastalıkla mücadele dönebilir, vücudun savunmasını artırır.

Ne antibiyotik direnci nedir ve neden meydana gelir?

antibiyotik direnci, ilacın neden olduğu etkileri önlemek için geliştirilmiş bazı bakterilerin yeteneğidir. Bazı bakteriler bir mutasyon sürecinden geçmeleri Bunun nedeni. Biz bir antibiyotik sunar, bu da harekete bakteri duyarlı öldürür, buna dirençli mutant bakteri, tasarlanmış olduğu sorun tedavisinde antibiyotik etkisiz hale hayatta kalmak ve çoğalabilir. Yani antibiyotik kullanımı önerisi ve tıbbi gözetim yoluyla her zaman, idareli yapılmalıdır.

Neden antibiyotik direnci dert gerekir?

Antibiyotikler, bakterinin neden olduğu bir çok hastalık tedavisinde birincil bir şekilde bulunmaktadır. antibiyotikler ile tedavi çeşitli hastalıklar arasında kolera, tüberküloz, menenjit menigocócita ve pnömoni vardır. Bakteriler, bir kişide bu ilaçlara dirençli hale varsa, hastalığın etkileri ve etkili tedavi imkanı yoktur karşı daha hassas hale, örneğin, en yakın aile üyeleri için bunları iletebilir.

dirençli bakteri enfeksiyonları önleme?

Biz uzman rehberliği olmadan tıp her türlü tüketimini kaçınmalıdır. antibiyotiklerle farkı yoktur ve kontrendike herhangi kendini ilaçtır. sağlık profesyonellerinin tavsiye ve hasta (öngörülen süreden önce durdurma değil ve gereksiz doz almayan) önerilen tedavi gören ardından, Hastalığın etkeni ilaç direncini geliştirmek önleyebilir.